Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
Олег Верняєв і Юрій Чебан врятували реноме нашого спорту

ХХХІ літні Олімпійські ігри виявилися найневдалішими для українських спортсменів: лише 11 медалей: 2 золоті, 5 срібних і 4 бронзові — та 31-е загальнокомандне місце

Петро ПАС

Такий результат свідчить, що побито антирекорд Олімпіади в Сіднеї-2000, де ми вибороли 3 «золота», 10 «срібла» і 10 «бронз» і 21-у підсумкову позицію.

В останні дні ми мали трьох нових медалістів. Спочатку 9-ту нагороду для нас здобули Дмитро Янчук і Тарас Міщук, які стали третіми у змаганнях каное-двійок на 1000 метрів. Буквально за крок від медалі зупинилася українська жіноча байдарка-четвірка, в якій разом із волинянкою Марією Повх веслували Світлана Ахадова, Анастасія Тодорова та Інна Грищун. Наші програли лише чемпіонкам — угоркам, срібному призеру — Німеччині і зовсім трішки (0,31 секунди на дистанції 500 метрів!) бронзовому — Білорусі.

А потім був ще сенсаційний «срібний» прорив Павла Тимощенка у сучасному п’ятиборстві, де визначають кращого у стрільбі, фехтуванні, кінному спорті, плаванні та бігу (кросі). І наша грація Ганна Різатдінова виборола «бронзу» в абсолютній першості з художньої гімнастики, хоч, на думку експертів, найчистіше виконала свою програму, не припустившись жодної помилки. Проте симпатії суддів усе ж були на боці росіянок…