up-arrow

У поліських глибинках є футбольні таланти (Наше відео)

title
Суперкубок Волині. «Луцьксантехмонтаж-536» – «Стир» (Старий Чорторийськ) – 1:1 (0:1 – Коваль, 56 хв.; 1:1 – Махнюк, 90+1). По пенальті — 2:4

Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ

Луцьк. Стадіон «Авангард. 24 серпня. 15.00. 27 градусів. 1700 глядачів. Суддя Сергій Секунда (Луцьк).

«Луцьксантехмонтаж-536»: Семченко, Філь, Прощерук, Чорнуха (Дмитрук, 46), Романець, Олійник (капітан), В’юник, Неделюк, Кодлубай (Рубцов, 68), Пушкарчук (Кабанов, 68), Махнюк. Тренер Олег Федюков.

«Стир»: Сніжко, Лойко, Каразія, Свентий, Костюченков, Засєкін (капітан), Козлинець (Попіка, 74), Петрук (Лавренюк, 65), Редько, Дячук, Коваль (Бондарчук, 84). Тренер Іван Малець.

Попередження: Лойко (37), Засєкін (45+1), Олійник (62), Махнюк (86), Свентий (86).

«Стир» із Старого Чорторийська цілком можна вважати командою–сюрпризом чи командою–сенсацією волинського аматорського футболу. Першу несподіванку колектив подарував своїм уболівальникам, коли у чвертьфіналі вибив із розіграшу кубка області такого досвідченого бійця, як боратинська «Ласка». На фінальний поєдинок за цей приз маневиччан примусили їхати у Ковель і там зустрічатися з господарями — ще більше досвідченим і титулованим суперником — ФЦ «Ковель», який, до речі, бере участь у чемпіонаті України серед аматорів.

І ця команда на своєму власному стадіоні склала зброю перед «Стиром». Єдиний гол, який забив на 51–й хвилині Володимир Коваль, дозволив маневиччанам повернутися у рідний Старий Чорторийськ із першим в історії клубу почесним трофеєм.

Як виявилося минулої середи, коли розігрувались призи обласної федерації футболу і редакції газети «Волинь–нова», гравці «Стиру» здатні й на більші спортивні подвиги. Хоча мало хто вірив, що сільський колектив зможе здолати багаторазового чемпіона області, неодноразового володаря кубка Волині «Луцьксантехмонтаж-536». А сталося саме так.

Не будемо детально переповідати хід подій на луцькому стадіоні «Авангард», де були удостоєні обидва колективи зіграти центральний матч сезону. У першому таймі спочатку активнішими і наполегливішими були гості. Другу половину 45–хвилинки гостріше провели уже лучани, які втратили принаймні дві 100–відсоткові нагоди (Махнюк і Кодлубай), щоб відкрити рахунок. Слід додати, що в обох ситуаціях відмінно зіграв 17–річний воротар «Стиру» Владислав Сніжко.

Початок другого тайму значно енергійніше розпочали гості. Петро Петрук і Володимир Коваль на 46–й і 51–й хвилинах зобов’язані були забивати із зручних позицій, але надійно у «рамці» діяв голкіпер будівельників Дмитро Семченко. А на 56–й хвилині гостям усе ж вдалося провести ефектний красень–гол. Кращий бомбардир маневиччан Володимир Коваль скористався прострільною передачею з лівого флангу атаки і майстерно з гострого кута пробив по воротах. Голкіпер лучан намагався врятувати становище, але сам влетів із м’ячем у сітку — 1:0.

Відразу після вручення нагород головний тренер ФК «Волинь» Віталій Кварцяний запросив чотирьох гравців «Стиру» на тренування до дублюючого складу команди прем’єр-ліги.

До честі гравців «Луцьксантехмонтажу» вони не змирились з поразкою і буквально кинулись на ворота суперника. В одній з атак вони тричі били по воротах маневиччан, але ті сміливо кидались під м’яч. Ще одного разу здавалося, що «куля» ось–ось влетить у сітку, але в останню мить захисник Роман Свентий виніс м’яч з лінії порожніх воріт. І коли уже на стадіоні шанувальники «Стиру» на знак перемоги своєї команди дружно заспівали пісню про Маневиччину, про рідне село, м’яч опинився у воротах гостей — 1:1.

Згідно з положенням про розіграш суперкубка, командам довелося визначати переможця не у додаткові два тайми по 15 хвилин, а в серії післяматчевих 11–метрових ударів. Це був суперпоєдинок пенальтистів, який викликав величезне захоплення у глядачів на трибунах. У лучан схибили із «позначки» Олександр Рубцов і Андрій В’юник (в обох випадках чудову реакцію вкотре продемонстрував воротар Владислав Сніжко), у маневиччан не забив Роман Козлинець. Проте були влучні удари Дмитра Редька, Андрія Попіка, Василя Лойка і Василя Лавренюка.

4:2 — суперкубок уперше здобувають гравці «Стиру», які цю перемогу присвятили своєму односельчанину, випускнику місцевої загальноосвітньої школи, який смертю героя загинув рівно два роки тому, 24 серпня 2014 року, під Іловайськом.

В урочистій обстановці голова федерації футболу Волині Віталій Кварцяний і головний редактор газети «Волинь–нова» Олександр Згоранець вручили командам–фіналістам красені–кубки, а гравцям — пам’ятні медалі. Володарями індивідуальних призів, встановлених редакцією газети, стали воротар Владислав Сніжко, захисник Роман Філь, півзахисник Олександр Неделюк, нападаючий Володимир Коваль і тренер команди–переможниці Іван Малець. До речі, відразу після вручення нагород головний тренер ФК «Волинь» Віталій Кварцяний запросив чотирьох гравців «Стиру» на тренування до дублюючого складу команди прем’єр–ліги.

Ось бачите, а дехто вважає, що у волинській глибинці не ростуть футбольні таланти…

Найцікавіші відеофрагменти гри і коментарі – на нашому відео:

Фото Олександра ФІЛЮКА. Відео Олександра ПІЛЮКА.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Підопічні Ярослава Комзюка здобули перше очко в Першій лізі, хоча на дебютний гол ще доведеться зачекати
Силач із поліської глибинки Іван Макаренко став 5–разовим чемпіоном України, срібним призером Європи та дворазовим віце–чемпіоном світової першості. Хоча тренується майстер спорту… у маленькій «каптьорці»!
Рівняни — ​після 22-річної перерви — ​зіграли перший матч в «еліті» українського футболу
«Червоно-білі» мінімально програли стартовий поєдинок у Першій лізі
Зміна головного тренера відбулася за два дні до старту сезону в Першій лізі
«Динамо» знову не дало ради донецьким латиноамериканцям
Зібрав 21 команду з України та Білорусі фестиваль з екстремального водного туризму «Поліська регата-2017»
1 липня на змаганнях зі спортивної ходьби в обласному центрі Волині зустрілися найсильніші легкоатлети нашої держави
Після 22-річної перерви рівненський клуб повертається у найсильніший чемпіонат країни. В останньому контрольному поєдинку підопічні Юрія Вірта розтрощили сусідів і принципових суперників – луцьку «Волинь», яка, навпаки, понизилась у статусі
Заслужений журналіст України Катерина Зубчук знайшла відповіді на ці запитання під час пішої подорожі вздовж русла легендарної річечки