up-arrow

На честь Максима Крипака уже 5 разів у Ріо звучав «Ще не вмерла України…»

title
Після четвергової перемоги у плаванні на дистанції 400 метрів вільним стилем (звісно, зі світовим і паралімпійським рекордами!) представник Харківщини став п’ятиразовим чемпіоном Паралімпіади-2016. Крім того, в активі дебютанта Ігор є ще 2 срібні нагороди

Петро ПАС

Позавчорашня перемога виявилася особливою, адже 21–річний Максим Крипак (на фото) побив рекорд Віктора Смирнова, який у 2004 році був найкращим в українській команді, здобувши 5 золотих, 1 срібну та 1 бронзову медалі.

Ще не було жодної легкої перемоги, кожна здобувалась буквально з останніх сил, — зізнався Максим в інтерв’ю газеті «Факти». – Особливо важко було під час першого запливу — на дистанції 50 метрів кролем. Це така лотерея – може пощастити, а може – і ні. Коли виграв своє перше паралімпійське «золото», не знав, радіти чи плакати. Це такі неймовірні емоції! Щоб знайти сили на кожен наступний старт, намагаюся берегти нерви, менше злитись, менше і радіти.

А ви наперед планували світові і паралімпійські рекорди?

Якби не було на Паралімпіаді сильних суперників, то не було б і рекордів. Чесно кажучи, я навіть не сподівався, що в мене так вийде. Хоча я можу плавати трьома стилями – на спині, вільним і баттерфляєм. А ось брасом не дано – через проблеми з правою ногою. Вона в мене підсохша і значно менша за ліву. І стопу майже не чую. Ходжу сам, але з дискомфортом, відчуваючи біль. Я інвалід з дитинства.

Я можу плавати трьома стилями – на спині, вільним і баттерфляєм. А ось брасом не дано – через проблеми з правою ногою. Вона в мене підсохша і значно менша за ліву. І стопу майже не чую.

До речі, Максим тренується у Харкові в тому ж басейні, де займалася й чотириразова олімпійська чемпіонка Яна Клочкова.

Вона до нас часто приходила. Коли був маленьким, то автографи у Яни Клочкової брав… — усміхається 5–разовий паралімпійський чемпіон.

7 медалей виборов у Ріо ще один наш плавець — 27–річний представник Дніпровщини Денис Дубров (3 золоті, 2 срібні та 2 бронзові нагороди). І серед жінок найкращий доробок у «золотої рибки» – 24–річної Єлизавети Мерешко з Херсонщини: має 3 золоті та 1 бронзову медалі.

І на ранок п’ятниці в активі паралімпійської збірної України було вже 92 нагороди, з них – 35 золотих, 27 срібних, 30 бронзових і 3-тє загальнокомандне місце. Це – наш новий рекорд, адже до цього найбільшим тріумфом для українців були Ігри в Лондоні-2012, де ми вибороли 32 золоті, 24 срібні і 28 бронзових медалей та з 84–ма нагородами фінішували на 4–му місці в загальнокомандному заліку.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Підопічні Ярослава Комзюка здобули перше очко в Першій лізі, хоча на дебютний гол ще доведеться зачекати
Силач із поліської глибинки Іван Макаренко став 5–разовим чемпіоном України, срібним призером Європи та дворазовим віце–чемпіоном світової першості. Хоча тренується майстер спорту… у маленькій «каптьорці»!
Рівняни — ​після 22-річної перерви — ​зіграли перший матч в «еліті» українського футболу
«Червоно-білі» мінімально програли стартовий поєдинок у Першій лізі
Зміна головного тренера відбулася за два дні до старту сезону в Першій лізі
«Динамо» знову не дало ради донецьким латиноамериканцям
Зібрав 21 команду з України та Білорусі фестиваль з екстремального водного туризму «Поліська регата-2017»
1 липня на змаганнях зі спортивної ходьби в обласному центрі Волині зустрілися найсильніші легкоатлети нашої держави
Після 22-річної перерви рівненський клуб повертається у найсильніший чемпіонат країни. В останньому контрольному поєдинку підопічні Юрія Вірта розтрощили сусідів і принципових суперників – луцьку «Волинь», яка, навпаки, понизилась у статусі
Заслужений журналіст України Катерина Зубчук знайшла відповіді на ці запитання під час пішої подорожі вздовж русла легендарної річечки