18-річний Циганков забив туркам – і потрапив у збірну України! (відео)

title
Цього тижня голами за наші клуби в єврокубках відзначалися тільки доморощені футболісти

Сергій ХОМІНСЬКИЙ

У першому таймі – міцно спали, у другому – не кепсько грали

Ліга чемпіонів. 2 тур. Група «В»: «Бешікташ» (Стамбул, Туреччина) – «Динамо» Київ (Україна) – 1:1 (1:0 – Рікарду Куарежма, 28 хв.; 1:1 – Віктор Циганков, 65.)

«Динамо»: Рудько, Антунеш, Хачеріді, Віда, Морозюк, Рибалка, Гармаш, Буяльський (Корзун, 22), Мораес (Гладкий, 78), Ярмоленко, Гонсалес (Циганков, 62). Головний тренер Сергій Ребров.

Попередження:  Корзун (27), Гармаш (65), Віда (70).

Вилучення: немає.

Уже в середині першого тайму травми зазнав Віталій Буяльський – відтак вимушена заміна на Микиту Корзуна. Саме білоруський легіонер киян через трохи «заробив» небезпечний штрафний біля своїх воріт. Виконувати його взявся 33-річний португалець Рікарду Куарежма – і просто таки зразково «поклав» м’яч у «дев’ятку» воріт Артура Рудька. Загалом «Динамо» видало щонайменше дивний перший тайм – жодного разу навіть не пробивши по воротах «Бешікташу».

З такою грою, як до перерви, гравці «Динамо» на другий тайм могли й не виходити. Але таки вийшли... і заграли зовсім інакше! Були жвавішими, активнішими, цікавішими, ніж до перерви. Гостріше атакували, вже на початку тайму мали кілька «напівнагод» забити. І таки забили! Голу знову передувала заміна в складі «Динамо» – Дерліса Гонсалеса замінив Віктор Циганков. За якихось три хвилини Сергій Рибалка подає зі штрафного з правого флангу – і 18-річний Циганков на дальній штанзі першим своїм дотиком у матчі переправляє м’яч у ворота!!! Кажуть, Андрій Шевченко вже хоче бачити Віктора Циганкова у національній збірній. І вчора він його викликав на збір головної команди країни!

На 87-й хвилині супершанс після суперпасу Дениса Гармаша мав Андрій Ярмоленко, але голкіпера не переграв. 1:1 – і два абсолютно різних тайми від «Динамо».

В іншому матчі нашої групи італійський «Наполі» переграв португальську «Бенфіку» – 4:2. Після двох турів «Наполі» має 6 очок, «Бешикташ» – 2, «Динамо» і «Бенфіка» – по 1.

Паулу Фонсека і його колишня

Ліга Європи. 2 тур. Група «Н»: «Шахтар» (Донецьк, Україна) – «Брага» (Брага, Португалія) – 2:0 (1:0 – Тарас Степаненко, 5; 2:0 – Віктор Коваленко, 56).

«Шахтар»: П’ятов, Бутко, Ісмаїлі, Кучер, Ордець, Степаненко, Марлос (Тайсон, 74), Фред, Коваленко (Малишев, 90+2), Бернард, Феррейра (Дентіньо, 85). Головний тренер Паулу Фонсека.

Попередження:  Фред (25, 47), Степаненко (64), Кучер (82).

Вилучення: Фред (47).

Неабиякою пікантністю цього матчу було те, що нинішній головний тренер «Шахтаря» ще наприкінці минулого сезону очолював саме «Брагу».

Для гірників два тайми поєдинку починалися по-різному. Перший – забитим голом Тараса Степаненка. Другий – дещо награним падінням Фреда у штрафному майданчику «Браги». Німецький арбітр Тобіас Штилер, не вагаючись, показав бразильцю другу жовту і червону. Проте одержати «дивіденди» з цієї ситуації «Брага» не спромоглася. Навпаки, невдовзі пропустила ще раз – від Віктора Коваленка. Тож уже після двох турів починають вимальовуватися перспективи «дострокового» виходу «Шахтаря» з групи.

В іншому матчі нашої групи бельгійський «Гент» переміг турецький «Коньяспор» – 2:0. Після двох турів перше місце посідає «Шахтар» – 6 очок. Далі йде «Гент» – 4, «Брага» – 1, «Коньяспор» – 0.

І на Моурінью знайшовся Вернидуб

Ліга Європи. 2 тур. Група «А»: «Манчестер Юнайтед» (Манчестер, Англія) – «Зоря» (Луганськ, Україна) – 1:0 (Златан Ібрагімович, 69).

«Зоря»: Шевченко, Соболь, Сіваков, Форстер, Каменюка, Гречишкін, Караваєв, Чайковський (Гордієнко, 80), Любенович (Ліпартія, 76), Петряк, Кулач (Пауліньо, 60). Головний тренер Юрій Вернидуб.

Попередження: Каменюка (90).

На «Зорю» того вечора чекав, без перебільшення, небачений досі іспит. На «Олд Траффорді» луганчан екзаменував «Манчестер Юнайтед» Жозе Моурінью! Златан Ібрагімович і Поль Погба – у «старті» «Червоних дияволів»!

І найголовніше, що в наших хлопців не затремтіли коліна! Златан Ібрагімович в середині другого тайму таки забив, а допоміг йому в цьому Вейн Руні, який буквально за дві хвилини перед тим вийшов на заміну. Проте за гру «Зорі» в цьому матчі точно не було соромно. Були наші атаки, були навіть шанси забити… Проте очевидний брак досвіду на такому рівні не дав змоги здобути турнірні бали. «Поразка з піднятою головою» – така оцінка гри луганчан з’явилася в інтернеті після цього матчу.

В іншому матчі нашої групи турецький «Фенербахче» переміг голландський «Фейєноорд» – 1:0. Після двох турів перше місце посідає «Фенербахче» – 4 очки. «Фейєноорд» і «Манчестер Юнайтед» мають по 3, «Зоря» – 1.

Загальний результат українських клубів у трьох матчах: перемога – нічия – поразка. Проте очевидні позитиви були у грі кожної з наших команд. Також привертає увагу те, що авторами усіх трьох забитих «нашими» м’ячів у цьому турі були українці – Віктор Циганков, Тарас Степаненко і Віктор Коваленко. До того ж Коваленко, і особливо Циганков, це справді юне покоління українського футболу. Тож – маємо майбутнє?

На фото: Гармаш так радів голу Циганкова, ніби сам забив.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
«Пакуючи у валізу» три очки, наставник «Зорі» не пошкодував компліментів на адресу лучан та особисто Віталія Кварцяного
Зате рівненські волейболістки «витиснули» із чернігівчанок максимум очок
МФК «Кардинал–Рівне» та харківський «Локомотив» зіграли справжній великий, хоч і міні–футбольний, спектакль
«Волинь» забиває перший «весняний» гол, учетверте поспіль програє й опускається в «зону вильоту»
Наймолодша команда в Європі у матчі з вітчизняним грандом тримала рахунок «сухим» упродовж понад двох третин ігрового часу
МФК «Кардинал-Рівне» програв перший чвертьфінальний матч Кубка України в Харкові «Локомотиву» – проте більш ніж достойно
Проте вже завтра і післязавтра «Волинь-Унiверситет-ОДЮСШ» намагатиметься встояти перед досі нестримним южненським «Хіміком»