up-arrow

«З Хорватією грати було важче, ніж з Україною» (відеоогляд)

title
Так заявив після програного «синьо-жовтим» матчу головний тренер збірної Косова Альберт Буньякі. Дійсно, по-справжньому підопічні Андрія Шевченка «дотиснули» суперника лише під завісу поєдинку

Сергій ХОМІНСЬКИЙ

Україна – Косово – 3:0 (1:0 – Артем Кравець, 31 хв.; 2:0 – Андрій Ярмоленко, 81; 3:0 – Руслан Ротань, 87).

Відбірковий етап ЧС-2018. Група «І». 3 тур. Краків. Стадіон «Юзеф Пілсудський – Краковія». 9 жовтня. Головний суддя – Кевін Блом (Нідерланди).

Україна: П’ятов, Бутко, Соболь, Ордець, Кучер (капітан), Степаненко, Коноплянка (Караваєв, 79), Коваленко, Зінченко (Ротань, 63), Ярмоленко, Кравець (Зозуля, 84). Головний тренер – Андрій Шевченко.

Попередження і вилучення: немає.

Головний тренер нашої збірної Андрій Шевченко не став зайве мудрувати й робити зміни у стартовому складі на матч зі збірною Косова – на поле вийшли ті самі 11 гравців, що й на матч із Туреччиною. І, як виявилося, не прогадав. Зокрема із тим, що знову довірив «наконечник» нашої атаки Артему Кравцю, який зараз захищає кольори іспанської «Гранади».

І Артем знову віддячив тренеру голом! Сталося це на 31-ій хвилині з передачі Олександра Зінченка.

Щоправда, нашому гравцеві добряче допоміг рикошет від ноги суперника, який намагався заблокувати удар, – м’яч змінив траєкторію руху і полетів за комір голкіперу. Нагадаємо, форвард збірної України відзначається вже у другому матчі поспіль. Цікаво, що якраз перед цим епізодом збірна Косова створила чи не єдиний справді небезпечний момент біля воріт українців у першому таймі.

На 81-ій хвилині з передачі Олександра Караваєва (який за дві хвилини до того замінив Євгена Коноплянку) Андрій Ярмоленко подвоїв рахунок – 2:0.

Нагадаємо, що Андрій відзначався у кожному матчі цього відбіркового турніру: забивав ісландцям, туркам – засмутив і косоварів. Щоправда, цьому голу так само передував небезпечний момент біля наших воріт – за три хвилини до того Бернард Беріша влучив у поперечку воріт Андрія П’ятова.

На 87-ій хвилині з передачі Андрія Ярмоленка відзначається «свіженький» Руслан Ротань – красивим потужним ударом з дальньої дистанції у «дев'ятку». Цікаво, що на 80-й хвилині Ротань забив схожий гол, але арбітр його не зарахував. Проте Руслан свого таки довів! Зауважимо, що Ярмоленко віддає гольовий пас у другому матчі поспіль. Тож має 5 балів за системою «гол+пас» у 3 поєдинках – прекрасний результат!

До речі, аналіз букмекерських котирувань перед початком зустрічі свідчив, що перемога українців з великим рахунком є доволі ймовірною. Так воно і сталося – хоча довести справу до розгрому наші змогли лише під завісу матчу. Тож маємо першу перемогу (і одразу з великим рахунком!) Андрія Шевченка на посаді головного тренера національної збірної України!

12 листопада українська команда в Одесі прийматиме збірну Фінляндії.

Радує також тенденція до збільшення результативності нашої збірної з кожним поєдинком: ісландцям ми спромоглися забити один, туркам – два, косоварам – три...

Нагадаємо, що «домашній» матч із косоварами наша збірна грала за межами України через дипломатичне невизнання нашою державою незалежності Косова.

Паралельно з поєдинком Україна – Косово проходила зустріч Фінляндія – Хорватія, що закінчилася з результатом – 0:1 (Манджукіч, 18). Це був 4-й гол хорватського форварда італійського «Ювентуса» у двох останніх матчах за збірну.

В іншому поєдинку нашої групи Ісландія в рідному для себе Рейк’явіку здолала Туреччину – 2:0 (1:0 – Топрак, 41, автогол; 2:0 – Фіннбогасон, 44). Як бачимо, ісландці, на відміну від українців, не злякалися поточного переможного рахунку на свою користь і змогли його відстояти – цього разу вольова нічия туркам не вдалася.

Після третього туру в нашій групі Хорватія та Ісландія мають по 7 очок, Україна – 5, Туреччина – 2, Фінляндія та Косово – по 1.

Матчі 4-го туру в групі і відбудуться 12 листопада. Українська команда в Одесі прийматиме збірну Фінляндії. Хорватія зіграє з іншим лідером групи – Ісландією. А футболісти Туреччини матимуть непоганий шанс спізнати смак першої перемоги в турнірі, адже вдома гратимуть з косоварами.

За воротами

Андрій ШЕВЧЕНКО, головний тренер збірної України:

«Важка для нас вийшла гра. Насамперед тому, що хлопці витратили багато сил у матчі з Туреччиною. У другому таймі ми на 3 – 5 хвилин втратили контроль над грою, і збірна Косова створила ряд моментів. Пов’язую це із втомою футболістів.

«Збірна ж Косова, вважаю, ще може здивувати будь-яку команду в нашій групі».

У поєдинку з Туреччиною ми продемонстрували непоганий футбол. При цьому тільки розпочинаємо шлях побудови нової команди і зіграність дуже важлива. Тому я не став змінювати стартовий склад. А заміни нашу гру підсилили – Караваєв віддав гольовий пас, а Ротань забив супергол, причому не один, а два, але суддя перший не зарахував. Збірна ж Косова, вважаю, ще може здивувати будь-яку команду в нашій групі».

Кращі бомбардири групи: Маріо Манджукіч (Хорватія) – 4 голи, Альфред Фіннбогасон (Ісландія) – 3, Андрій Ярмоленко (Україна) – 3 (1 – з пенальті).

Нагадаємо всі результати у нашій групі:

1 тур: Хорватія – Туреччина – 1:1; Україна – Ісландія – 1:1; Фінляндія – Косово – 1:1.

2 тур: Ісландія – Фінляндія – 3:2; Туреччина – Україна – 2:2; Косово – Хорватія – 0:6.

3 тур: Фінляндія – Хорватія – 0:1; Україна – Косово – 3:0; Ісландія – Туреччина – 2:0.

На головному фото: Супергол, який забив 34-річний Руслан Ротань, можна колись показувати і внукам.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Футзал. Екстра-ліга. 18 тур. «Локомотив» (Харків) – МФК «Кардинал-Рівне» (Рівне) – 4:0 (1:0 – Ярослав Лебідь, 1 хв.; 2:0 – Максим Литвинов, 23; 3:0 – Євген Сірий, 30; 4:0 – Олександр Сорокін, 33).
Друга поразка «Вереса» у сезоні від «команди з села» обернулася грандіозним скандалом
І боротимуться за медалі з третьої стартової позиції
«Пакуючи у валізу» три очки, наставник «Зорі» не пошкодував компліментів на адресу лучан та особисто Віталія Кварцяного
Зате рівненські волейболістки «витиснули» із чернігівчанок максимум очок
МФК «Кардинал–Рівне» та харківський «Локомотив» зіграли справжній великий, хоч і міні–футбольний, спектакль
«Волинь» забиває перший «весняний» гол, учетверте поспіль програє й опускається в «зону вильоту»
Наймолодша команда в Європі у матчі з вітчизняним грандом тримала рахунок «сухим» упродовж понад двох третин ігрового часу