title
Якщо «гірники» демонструватимуть таку гру у Лізі Європи й весною, то можна надіятись і на здобуття другого за престижністю в Старому світі футбольного трофею

Сергій ХОМІНСЬКИЙ

Ліга Європи. Груповий раунд. 6 тур.

Група «Н». «Брага» (Брага, Португалія) – «Шахтар» (Донецьк, Україна) – 2:4 (0:1 – Сергій Кривцов, 22 хв.; 0:2 – Тайсон, 39; 1:2 – Нікола Стоїльковіч, 43; 1:3 – Сергій Кривцов, 62; 1:4 – Тайсон, 66; 2:4 – Нікола Вукчевіч, 89).

Донецький «Шахтар» феєрично завершує груповий етап Ліги Європи! «Гірники» здобувають шосту перемогу в шести матчах із загальною різницею м’ячів 21:5! Тобто їхня середня результативність становила 3,5 гола за матч! Цілком очевидно, що саме донецький клуб стає найяскравішим колективом «осінньої» частини турніру — наші єдині, хто набрав 18 очок із 18-ти можливих! Чекатимемо «весняного» продовження — адже сподіватися на залікові бали в рейтингу УЄФА нам більше немає на кого (в основному завдяки «Шахтарю» утримуємо 8-ме місце в цьому списку). «Динамо» та «Зоря» вилітають із єврокубків.

Зауважимо, що «Брага» була дуже мотивованою. Перемога гарантовано виводила б португальців у «єврокубкову весну»… Але дублі захисника донеччан Сергія Кривцова та півзахисника Тайсона унеможливили здійснення мрій «Браги».

Водночас трішки насторожують два пропущені «гірниками» голи — в кінцівках обох таймів. Прикметно, що в обох випадках за португальців відзначилися балканські легіонери з ім’ям Нікола – серб Стоїльковіч та чорногорець Вукчевіч.

В іншому поєдинку нашої групи турецький «Коньяспор» вдома поступився бельгійському «Генту» – 0:1. Малійський «гренадер» бельгійців (зріст – 197 см!) Каліфа Кулібалі відзначився на 4-й доданій хвилині матчу!

Група «А». «Зоря» (Луганськ, Україна) – «Манчестер Юнайтед» (Манчестер, Англія) – 0:2 (0:1 – Генріх Мхітарян, 48 хв.; 0:2 – Златан Ібрагімович, 88).

Луганчани зазнали четвертої поразки у шести матчах (ще два звели унічию) і посіли останнє місце в групі. Водночас назвати результат «Зорі» провальним язик не повертається. Команда з окупованого терористами міста жоден матч не програла з розгромним рахунком. У кожному поєдинку намагалася нав’язати супернику боротьбу і продемонструвати гідну гру. За великим рахунком, підопічним Юрія Вернидуба не має бути соромно за результати цьогорічного єврокубкового сезону.

А в заключному матчі в Одесі «Зоря» на останніх хвилинах… побігла мало не всією командою зрівнювати рахунок у матчі з «МЮ»! Досвідчений суперник цим скористався: після перехоплення «зірковий» француз Поль Погба віддав гольовий пас на ще більш «зіркового» шведа Златана Ібрагімовича. Прикро, але все одно не соромно.

В іншому матчі нашої групи нідерландський «Фейєноорд» вдома поступився турецькому «Фенербахче» – 0:1.

Футбол на ТБ

Субота, 10 грудня

«Волинь» – «Ворскла» – 14.00 («2+2»)

«Лестер Сіті» – «Манчестер Сіті» – 19.30 («Футбол 2»)

Неділя, 11 грудня

«Карпати» – «Зірка» – 14.00 («2+2»)

«Манчестер Юнайтед» – «Тоттенхем» – 16.15 («Футбол 2»)

«Олександрія» – «Чорноморець» – 17.00 («Футбол 1»)

«Сталь» – «Зоря» – 19.30 («Футбол 1»).

Понеділок, 12 грудня

«Динамо» – «Шахтар» – 19.00 («2+2»).

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Підопічні Ярослава Комзюка здобули перше очко в Першій лізі, хоча на дебютний гол ще доведеться зачекати
Силач із поліської глибинки Іван Макаренко став 5–разовим чемпіоном України, срібним призером Європи та дворазовим віце–чемпіоном світової першості. Хоча тренується майстер спорту… у маленькій «каптьорці»!
Рівняни — ​після 22-річної перерви — ​зіграли перший матч в «еліті» українського футболу
«Червоно-білі» мінімально програли стартовий поєдинок у Першій лізі
Зміна головного тренера відбулася за два дні до старту сезону в Першій лізі
«Динамо» знову не дало ради донецьким латиноамериканцям
Зібрав 21 команду з України та Білорусі фестиваль з екстремального водного туризму «Поліська регата-2017»
1 липня на змаганнях зі спортивної ходьби в обласному центрі Волині зустрілися найсильніші легкоатлети нашої держави
Після 22-річної перерви рівненський клуб повертається у найсильніший чемпіонат країни. В останньому контрольному поєдинку підопічні Юрія Вірта розтрощили сусідів і принципових суперників – луцьку «Волинь», яка, навпаки, понизилась у статусі
Заслужений журналіст України Катерина Зубчук знайшла відповіді на ці запитання під час пішої подорожі вздовж русла легендарної річечки