up-arrow
РЕЗОНАНС Архів рубрики

«Врятований хлопчик – ровесник мого сина»

title
Повідомлення про те, що начальник Державної пожежно-рятувальної частини № 2 міста Луцька Андрій Ніконов та його підлеглий – 26-річний Олександр Чекун – винесли із палаючої квартири двох діток, влітку обійшло всі засоби масової інформації, привернуло увагу й читачів «Волині-нової»

Галина СВІТЛІКОВСЬКА
– Малеча не постраждала, все обійшлося переляком. Стан потерпілих, згідно з інструкцією, контролюється. Але і не по службі, а з власної ініціативи телефонував, цікавився. Вдома трирічний Данилко до грудей горнеться, а той врятований хлопчик – ровесник мого сина. Як тут забудеш малого погорільця і його п’ятирічну сестричку? – відповідає Андрій Геннадійович на запитання про найважливішу для нього подію року.
Пожежником він став під час служби в армії. Пройшов за 22 роки усі щаблі професійного росту, набув досвіду, не раз потрапляв у екстремальні ситуації, ризикував життям, але цьогорічна щаслива історія порятунку двох безневинних бездоглядних дітей запам’ятається назавжди. А чи хотів би Андрій Ніконов, щоб його сини стали рятувальниками?
— Хлопці ні маму, ні тата вирішили не ображати. Старший вибрав професію фінансиста, пішов стопами дружини, а молодший іграшковими пожежними машинками грається і зі мною на роботу проситься, – усміхається чоловік.
Пожежна частина, яку очолює Андрій Геннадійович, опікає ту територію Луцька, яка лежить по лівий бік Стиру, а також Луцький район. Цьогорічна весна не завдала клопотів, пов’язаних із повінню, а от посушливе літо не раз випробовувало пожежників: то люди стерню палили, то сухостій займався. Взимку частішають випадки загоряння житлових будинків через проблеми з опаленням. А на Новий рік жди сюрпризів із феєрверками. Тож Андрій Ніконов не забуває застерегти:
– Пригадую, був випадок, коли на вулиці молодь розважалася, пускала ракети. І одна з них через скло балконних дверей потрапила у квартиру. Добре, що на той час у кімнаті нікого не було, тож обійшлося без потерпілих. І новорічну ялинку доводилося гасити. Тому хочу нагадати всім, щоб пам’ятали правила безпеки.

Поки ми святкуватимемо, ці люди будуть на службі. Тож Андрій Ніконов і його колеги бажають усім нам і собі щасливого і безпечного Нового року та Різдва.

У колективі пожежної частини – 29 працівників. Виїжджали на різні виклики. І маленьких совенят, які випали з гнізда, просили діти врятувати. І звільняти власників житлового будинку від сусідства із сімейством вужів приходилося, і отруйну змію ловити. Але ці мужні й сильні чоловіки не люблять розповідати про те, що їм не раз випадало дивитися в очі смерті.
Похвалився Андрій Геннадійович доброю новиною: їхній частині передають новіший пожежний автомобіль. А про автодрабину, яка б полегшила доступ до верхніх поверхів житлових будинків у Луцьку, рятувальники тільки мріють. Як і про підвищення зарплат.
Поки ми святкуватимемо, ці люди будуть на службі. Тож Андрій Ніконов і його колеги бажають усім нам і собі щасливого і безпечного Нового року та Різдва.
На фото: Маленькі погорільці завдячують життям Андрію Ніконову (зліва) та Олександру Чекуну.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Через два місяці після публікації «Пане Президенте, заступіться за маму героя АТО Ігоря Упорова» водій маршрутки Іваничі—Луцьк все-таки потрапив «на килим» у Волинську обласну державну адміністрацію, де визнав свою вину перед Тамарою Полатівною Упоровою, яку принизив перед усіма пасажирами
На базі ботанічного загальнодержавного заказника «Воротнів» у Луцькому районі відкрили Лісівничий молодіжний центр
Але для багатьох поліщуків — ​то чи не єдиний спосіб якось виживати. У цьому переконалися наші журналісти, побувавши у столиці зимової ягоди — селі Серхів Маневицького району — і разом із його мешканцями вирушивши у глухі мочарі, де якраз дозріла червоними намистинками клюква
Колонізація Червоної планети давно стала не мріями фантазерів, а цілком реальною перспективою науковців. Запустити перших людей для поселення на Марсі планує американське космічне агентство NASA вже найближчим часом, а до числа спеціалістів, які забезпечують успішність експедиції, залучений рівненський учений Василь Тарас
Журналісти «Волині-нової» доставили у зону АТО спеціальний випуск нашої газети — ​«Фронтову Читанку»
26 вересня Петро Порошенко відзначав 52–річчя. Родина привітала його оригінальним способом: перша леді з’явилася на телебаченні як ведуча ранкових новин. Разом із дітьми вона записала святкове відеозвернення, в якому розповіла про досягнення чоловіка на посту глави держави
47–річні Руслана та Станіслав Мички (на фото) на приватному літаку поверталися з відпочинку додому — ​вилетіли з грецького аеропорту Александруполіс і прямували до Румунії, де планували дозаправку
Рівненський окружний адміністративний суд почав розглядати позов одного з членів керівного складу облдержадміністрації Юрія Приварського, який хоче скасувати розпорядження свого шефа — голови ОДА Олексія Муляренка. Бо у документі йдеться про притягнення пана Приварського до найвищої дисциплінарної відповідальності — звільнення
«Красень! Пишаємося!»: волинянин виборює першу медаль для України на «Іграх нескорених»!
У Шацьку знищили охоронний знак і розорали городище, яке є пам’яткою археології
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ