up-arrow
РЕЗОНАНС Архів рубрики

«Врятований хлопчик – ровесник мого сина»

title
Повідомлення про те, що начальник Державної пожежно-рятувальної частини № 2 міста Луцька Андрій Ніконов та його підлеглий – 26-річний Олександр Чекун – винесли із палаючої квартири двох діток, влітку обійшло всі засоби масової інформації, привернуло увагу й читачів «Волині-нової»

Галина СВІТЛІКОВСЬКА
– Малеча не постраждала, все обійшлося переляком. Стан потерпілих, згідно з інструкцією, контролюється. Але і не по службі, а з власної ініціативи телефонував, цікавився. Вдома трирічний Данилко до грудей горнеться, а той врятований хлопчик – ровесник мого сина. Як тут забудеш малого погорільця і його п’ятирічну сестричку? – відповідає Андрій Геннадійович на запитання про найважливішу для нього подію року.
Пожежником він став під час служби в армії. Пройшов за 22 роки усі щаблі професійного росту, набув досвіду, не раз потрапляв у екстремальні ситуації, ризикував життям, але цьогорічна щаслива історія порятунку двох безневинних бездоглядних дітей запам’ятається назавжди. А чи хотів би Андрій Ніконов, щоб його сини стали рятувальниками?
— Хлопці ні маму, ні тата вирішили не ображати. Старший вибрав професію фінансиста, пішов стопами дружини, а молодший іграшковими пожежними машинками грається і зі мною на роботу проситься, – усміхається чоловік.
Пожежна частина, яку очолює Андрій Геннадійович, опікає ту територію Луцька, яка лежить по лівий бік Стиру, а також Луцький район. Цьогорічна весна не завдала клопотів, пов’язаних із повінню, а от посушливе літо не раз випробовувало пожежників: то люди стерню палили, то сухостій займався. Взимку частішають випадки загоряння житлових будинків через проблеми з опаленням. А на Новий рік жди сюрпризів із феєрверками. Тож Андрій Ніконов не забуває застерегти:
– Пригадую, був випадок, коли на вулиці молодь розважалася, пускала ракети. І одна з них через скло балконних дверей потрапила у квартиру. Добре, що на той час у кімнаті нікого не було, тож обійшлося без потерпілих. І новорічну ялинку доводилося гасити. Тому хочу нагадати всім, щоб пам’ятали правила безпеки.

Поки ми святкуватимемо, ці люди будуть на службі. Тож Андрій Ніконов і його колеги бажають усім нам і собі щасливого і безпечного Нового року та Різдва.

У колективі пожежної частини – 29 працівників. Виїжджали на різні виклики. І маленьких совенят, які випали з гнізда, просили діти врятувати. І звільняти власників житлового будинку від сусідства із сімейством вужів приходилося, і отруйну змію ловити. Але ці мужні й сильні чоловіки не люблять розповідати про те, що їм не раз випадало дивитися в очі смерті.
Похвалився Андрій Геннадійович доброю новиною: їхній частині передають новіший пожежний автомобіль. А про автодрабину, яка б полегшила доступ до верхніх поверхів житлових будинків у Луцьку, рятувальники тільки мріють. Як і про підвищення зарплат.
Поки ми святкуватимемо, ці люди будуть на службі. Тож Андрій Ніконов і його колеги бажають усім нам і собі щасливого і безпечного Нового року та Різдва.
На фото: Маленькі погорільці завдячують життям Андрію Ніконову (зліва) та Олександру Чекуну.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
То про нашого селянина влада остаточно забула чи трохи пам’ятає?
Земний шлях лучанина Олега Твердохліба (на фото) завершився у Світлий понеділок, коли світ повнився життєствердними словами «Христос Воскрес!» Така була Божа воля, бо чоловік цей мав світлу душу, мужнє серце, здатне до самопожертви
На виборах голови Апеляційного суду Волинської області він здобув одностайну підтримку колективу
Другий тиждень тут працюють вісім перевіряючих від Ігоря Райніна — очільника Адміністрації Президента. Ревізують, як обласна та районні органи виконавчої влади реалізовують доручення глави держави. Попри видимий спокій, місцеві чиновники добряче нервують, бо після подібних візитів зазвичай хтось з голів втрачає посаду. Тим паче, що Рівненщина стала першою, куди у цьому році поїхав головний контрольний департамент Адміністрації на чолі з Андрієм Девком
Петиція про позбавлення колишнього футболіста звання «Почесний громадянин міста Луцька» на сайті міської ради достроково набрала необхідну кількість голосів. Ініціатива виникла через те, що вихованець волинського спорту на два роки підписав контракт із санкт-петербурзьким «Зенітом», власником якого є російська компанія «Газпром», й виконуватиме обов’язки асистента Мірчі Луческу. Як ви вважаєте, чи треба позбавляти Анатолія Тимощука звання «Почесний громадянин міста Луцька»? І чи повинні ми тоді виставляти такі ж вимоги до непублічних українців, які працюють у Росії?
Працівники СБУ та рівненської поліції побували у службовому кабінеті та вдома у «свободівця» і головного лікаря Рівненського обласного центру екстреної меддопомоги Андрія Бортніка 
Восьмеро людей втратили життя на колії за останні 15 років у селі Рогачів, що за 10 кілометрів від Рівного та неподалік траси на Луцьк. Попри близькість до обласного центру, у селі досі немає твердого покриття
У минулому номері газета «Волинь-нова» повідомляла, що у Береську Рожищенського району на околиці села були виявлені і знешкоджені вибухонебезпечні предмети. Сьогодні — детальніше про те, як на узліссі хтось викопав з десяток чималих боєприпасів. Та ще й добряче постарався, викладаючи зі страхітливого залізяччя чудернацьку піраміду. Про те, що ці предмети могли вибухнути будь-якої миті, жартівник, вочевидь, не подумав
Вісім років тому наша газета вперше розповіла про рятувальника з Луцька Олега Твердохліба — донора з чималим стажем, який став «кровним родичем» для багатьох сотень недужих волинян. Згодом писали про те, як він, кадровий військовий, опинився у батальйоні «Айдар». Коли приїжджав зі Сходу підлікуватися після поранень, завжди заходив до редакції. Ніколи не говорив про себе, тільки про своїх хлопців
Вона присвячена річниці Чорнобильської трагедії і діє у Волинському регіональному музеї українського війська та військової техніки
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ