up-arrow
РЕЗОНАНС Архів рубрики

«Врятований хлопчик – ровесник мого сина»

title
Повідомлення про те, що начальник Державної пожежно-рятувальної частини № 2 міста Луцька Андрій Ніконов та його підлеглий – 26-річний Олександр Чекун – винесли із палаючої квартири двох діток, влітку обійшло всі засоби масової інформації, привернуло увагу й читачів «Волині-нової»

Галина СВІТЛІКОВСЬКА
– Малеча не постраждала, все обійшлося переляком. Стан потерпілих, згідно з інструкцією, контролюється. Але і не по службі, а з власної ініціативи телефонував, цікавився. Вдома трирічний Данилко до грудей горнеться, а той врятований хлопчик – ровесник мого сина. Як тут забудеш малого погорільця і його п’ятирічну сестричку? – відповідає Андрій Геннадійович на запитання про найважливішу для нього подію року.
Пожежником він став під час служби в армії. Пройшов за 22 роки усі щаблі професійного росту, набув досвіду, не раз потрапляв у екстремальні ситуації, ризикував життям, але цьогорічна щаслива історія порятунку двох безневинних бездоглядних дітей запам’ятається назавжди. А чи хотів би Андрій Ніконов, щоб його сини стали рятувальниками?
— Хлопці ні маму, ні тата вирішили не ображати. Старший вибрав професію фінансиста, пішов стопами дружини, а молодший іграшковими пожежними машинками грається і зі мною на роботу проситься, – усміхається чоловік.
Пожежна частина, яку очолює Андрій Геннадійович, опікає ту територію Луцька, яка лежить по лівий бік Стиру, а також Луцький район. Цьогорічна весна не завдала клопотів, пов’язаних із повінню, а от посушливе літо не раз випробовувало пожежників: то люди стерню палили, то сухостій займався. Взимку частішають випадки загоряння житлових будинків через проблеми з опаленням. А на Новий рік жди сюрпризів із феєрверками. Тож Андрій Ніконов не забуває застерегти:
– Пригадую, був випадок, коли на вулиці молодь розважалася, пускала ракети. І одна з них через скло балконних дверей потрапила у квартиру. Добре, що на той час у кімнаті нікого не було, тож обійшлося без потерпілих. І новорічну ялинку доводилося гасити. Тому хочу нагадати всім, щоб пам’ятали правила безпеки.

Поки ми святкуватимемо, ці люди будуть на службі. Тож Андрій Ніконов і його колеги бажають усім нам і собі щасливого і безпечного Нового року та Різдва.

У колективі пожежної частини – 29 працівників. Виїжджали на різні виклики. І маленьких совенят, які випали з гнізда, просили діти врятувати. І звільняти власників житлового будинку від сусідства із сімейством вужів приходилося, і отруйну змію ловити. Але ці мужні й сильні чоловіки не люблять розповідати про те, що їм не раз випадало дивитися в очі смерті.
Похвалився Андрій Геннадійович доброю новиною: їхній частині передають новіший пожежний автомобіль. А про автодрабину, яка б полегшила доступ до верхніх поверхів житлових будинків у Луцьку, рятувальники тільки мріють. Як і про підвищення зарплат.
Поки ми святкуватимемо, ці люди будуть на службі. Тож Андрій Ніконов і його колеги бажають усім нам і собі щасливого і безпечного Нового року та Різдва.
На фото: Маленькі погорільці завдячують життям Андрію Ніконову (зліва) та Олександру Чекуну.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Похоронили протоієрея Іоанна (Івана Свередюка) біля Свято-Успенського храму села Щитинь Любешівського району. Одинока могила зустрічає тепер парафіян, які не можуть змиритися з тим, що так непростимо рано обірвалося життя їхнього батюшки і тата 7 дітей
Нещодавно в порядку денному чергової сесії Пнівненської сільської ради Камінь-Каширського району одне з питань стосувалося раціонального і ефективного використання лісових ресурсів. А оскільки охочих взяти участь у його обговоренні виявилося дуже багато, то засідання довелося перенести в місцевий клуб. І, мабуть, давно зал цього культосвітнього закладу не був таким переповненим
8 лютого під стінами обласної ради відбулася мирна акція. Акція протесту і незгоди. Ми прийшли сказати депутатам, що обурені. Не заслуговуємо такого зневажливого ставлення. Вимагали нас почути. Якщо люди, до яких ми звернулися, цього не зрозуміли, будемо доводити це знову і знову. Усіма можливими законними методами
Чи схвалюєте ви економічну блокаду окупованих територій Донбасу, яку проводять активісти?
Вона звучить, як поезія, навіть тоді, коли просто оголошують зупинки в транспорті. Втім, хіба що там її й почуєш...
Останні збройні конфлікти в янтарних районах Полісся, схоже, свідчать про те, що мафія і далі процвітає. Хто в цьому, на вашу думку, найбільше винен: Президент України, міністр внутрішніх справ, СБУ, прокуратура, народні депутати, місцева влада, Путін, Трамп чи хтось інший?
У суботу в селі Мартинівка Луцького району у пожежній водоймі втопились рідні брати Станіслав Гордійчук і Андрій Шевчук
Десятирічний п’ятикласник Сашко Олесницький добирається щодня три кілометри із хутора Сінокоси до своєї Хорупанської школи, що у Млинівському районі на Рівненщині, білим скакуном
Зловмисників обвинувачують у вчиненні близько десятка квартирних крадіжок
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ