up-arrow

«Кубок Шаковеля» поїхав до Ковеля

title
На Шацьких озерах можна не лише «пузяку гріти» літньої пори – а й шайбу в січневі морози «ганяти»

Ірина ГОЛЯДИНЕЦЬ


У неділю, 29 січня, на озері Велике Чорне у Шацьку вирували хокейні пристрасті. Ініціатором турніру під назвою «Кубок Шаковеля» виступила туристична фірма «Shakovel». Попередньо заявки подали чотири команди, але прибуло лише три – шацький «Shakovel» (назву утворено від «Шацька» – але співзвучно з «Буковелем» та «Куршавелем»), команда із села Згорани Любомльського району та хокейний колектив із Ковеля. Натомість команда з Володимира-Волинського в переддень проведення турніру вимушено відмовилася від участі у ньому: більша частина гравців опинилася «в лазареті», тож «нашкребти» боєздатний колектив просто не було з кого.

І що ж робити?! Адже трьох команд для справжнього турніру замало… Ситуацію виправили ковельчани. «Зіграємо за двох!» – сказали вони… і розділилися на дві команди під умовними назвами «Ковель-1» і «Ковель-2»!

Старше покоління ще добре пам’ятає, що хокей на Шацьких озерах колись був доволі популярним. Взимку «поганяти шайбу» виходили на лід «і дорослі, і малі».

У такий спосіб турнір було врятовано. Відкривали змагання голова Шацької РДА Василь Голядинець та голова Шацької районної ради Сергій Карпук. Вони побажали всім командам успіхів, а також висловили сподівання, що хокей на Шацьких озерах стане не менш популярним, ніж літній відпочинок.

Глядачі побачили справжню безкомпромісну чоловічу боротьбу у кожному із шести поєдинків. Гравці шацького клубу «билися» неначе леви, проте поступилися двом суперникам: «Ковелю-1» з рахунком 1:5 і «Ковелю-2» з рахунком 4:7. Водночас «Shakovel» розгромив «Згорани» – 7:3.

Поєдинком за перше місце фактично стала очна зустріч «Ковеля-1» і «Ковеля-2» (адже обидва вони перемогли й «Згорани» – відповідно 5:4 і 5:2). Здавалося б, «номер 1» має бути сильнішим за «номер 2». Проте вийшло якраз навпаки: «Ковель-1» поступився «Ковелю-2», та ще й зі справжнім хокейним рахунком 2:9!

Переможцям турніру – окрім, власне, «Кубка Шаковеля» – дістався спеціальний приз – відпочинок в оздоровчих чанах маєтку «Nester-House».

Ну а втішні призи одержали всі учасники турніру. Заряд позитивних емоцій отримали і вболівальники. Вони захоплено спостерігали за перебігом подій на льодовому майданчику й палко підтримували учасників. А дехто й просто катався на ковзанах неподалік. Тим часом від холоду (того дня у Шацьку були комфортні «хокейні» «мінус 3») люди рятувалися цілющим трав’яним «Шацьким чаєм», завареним за старовинним рецептом в казані на відкритому вогні.

Організатори турніру, Володимир Кубай та Сергій Грицюк, вдячні всім, хто допомагав у його проведенні. Так, за сприяння голови Шацької райдержадміністрації Василя Голядинця тепер каток має борти, а з матеріалами допоміг підприємець Володимир Шум. Дякують хлопці за підтримку й голові Шацької районної ради Сергію Карпуку. Вже не перший рік незмінним партнером хокейних змагань є маєток «Nester-House». Музичну апаратуру привезли з собою згоранці, а гарячим чаєм вболівальників пригощав «Shakovel».

А ось старше покоління ще добре пам’ятає, що хокей на Шацьких озерах колись був доволі популярним. Взимку «поганяти шайбу» виходили на лід «і дорослі, і малі». А потім цей вид спорту на Волині майже забули… Проте останніх років п’ять він активно відроджується. Зокрема, й «Кубок Шаковеля» його організатори обіцяють проводити й надалі.

Підсумкове становище команд на «Кубку Шаковеля»:

1. «Ковель-2»: 3 перемоги – 0 поразок (21:8)
2. «Ковель-1»: 2 перемоги – 1 поразка (12:14)
3. «Shakovel»: 1 перемога – 2 поразки (12:15)
4. «Згорани»: 0 перемог – 3 поразки (9:17). Проте команда з Любомльського району затято «билася» у кожному поєдинку. 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Підопічні Ярослава Комзюка здобули перше очко в Першій лізі, хоча на дебютний гол ще доведеться зачекати
Силач із поліської глибинки Іван Макаренко став 5–разовим чемпіоном України, срібним призером Європи та дворазовим віце–чемпіоном світової першості. Хоча тренується майстер спорту… у маленькій «каптьорці»!
Рівняни — ​після 22-річної перерви — ​зіграли перший матч в «еліті» українського футболу
«Червоно-білі» мінімально програли стартовий поєдинок у Першій лізі
Зміна головного тренера відбулася за два дні до старту сезону в Першій лізі
«Динамо» знову не дало ради донецьким латиноамериканцям
Зібрав 21 команду з України та Білорусі фестиваль з екстремального водного туризму «Поліська регата-2017»
1 липня на змаганнях зі спортивної ходьби в обласному центрі Волині зустрілися найсильніші легкоатлети нашої держави
Після 22-річної перерви рівненський клуб повертається у найсильніший чемпіонат країни. В останньому контрольному поєдинку підопічні Юрія Вірта розтрощили сусідів і принципових суперників – луцьку «Волинь», яка, навпаки, понизилась у статусі
Заслужений журналіст України Катерина Зубчук знайшла відповіді на ці запитання під час пішої подорожі вздовж русла легендарної річечки
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ