up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Лесю Українку згадають… фільмом!

У п’ятницю, 24 лютого, о 17.00 в мистецькому салоні «Артист», що у другому корпусі Палацу культури Луцька, розпочнеться перегляд фільму видатного українського кінематографіста, оператора, режисера та сценариста Юрія Іллєнка «Лісова пісня. Мавка»

Світлана ЗОЗУЛЯ

Головну жіночу роль у стрічці зіграла дружина й муза митця – народна артистка України Людмила Єфіменко.

Головну жіночу роль у стрічці зіграла дружина й муза митця – народна артистка України Людмила Єфіменко. У телефонній розмові вона не приховала, що Мавка – найулюбленіший образ із більше 20-ти втілених нею на кіноплівці.
Жінка полюбила поезію Лесі Українки ще школяркою. Коли ж навчалася у Всесоюзному державному інституті кінематографії у Москві, проводила репетиції в образі Мавки, але їй пропонували роль Русалки. Потім роботу над постановкою «Лісової пісні» зупинили.
Зіграти омріяну роль їй випало 1980 року саме у фільмі Юрія Іллєнка, який, до слова, приїздив на Волинь, надихався Лесиними місцями на Ковельщині перед тим, як знімати стрічку…
Тож згадаймо творчість Лесі Українки з нагоди 146-річниці від дня її народження і читанням поезій, і переглядом українського поетичного кіно «Лісова пісня. Мавка».

Кадр із фільму взято в Інтернеті. На фото - Мавка (Людмила Єфіменко) та Лукаш (Віктор Кремльов).

 

17 лютого 2017, 11:05
ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Вакансії та можливості працевлаштування в Ківерцівському національному природному парку «Цуманська пуща» представляла заступник начальника відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Грицюк Юлія, яка сама є випускницею географічного факультету даного вузу
Українці мають зайву житлоплощу будуть змушені доплатити податки за "зайву" норму понад кожен квадратний метр. При цьому ставки податків визначає місцева влада
Волинян запрошують взяти участь у дискусії щодо розробки та впровадження системних змін у країні
21-річний військовослужбовець Володимир Бабій зараз лікується в луцькому онкодиспансері, у якого 4-ий ступінь раку
Відповідну петицію, зареєстровану на сайті Луцької міської ради, вже підтримали 244 людини, із 300 необхідних
Колишній нардеп і міністр оборони Анатолій Гриценко вважає, що нинішня політична ситуація у Луцьку, зокрема затягування з виборами міського голови, виникла виключно в інтересах "олігархічного політиканства"
На заїзд до табору, який розпочнеться 30 травня, вирушать 450 юних волинян
Ще рік тому Настуся пішла в перший клас, дуже добре навчалася, любила співати і малювати…
Останній «домашній» матч лучани зіграли... у Львові
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ