up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

У розшуку США перебуває 80% українських хакерів, але їх ніхто в нас не садить – голова кіберполіції

Очільник української кіберполіції Сергій Демедюк заявив, що висока кількість хакерів в Україні пояснюється ліберальним законодавством країни

Вітчизняна кіберполіція знаходить зловмисників, але далі зазвичай справа гальмується в суді. Про це Демедюк розповів в інтерв'ю виданню «Фокус», передає ТСН.

«Хакера-початківця зловити дуже легко. Його діяльність очевидна навіть для непідготовлених людей. До нас звертаються керівники підприємств із тим, що комп'ютери стали працювати «якось не так». Приїжджаємо, дізнаємося, хто інфікував мережу і залучаємо його до кримінальної відповідальності. Тільки ставлення судів до хакерів украй ліберальне. Вони отримують штрафи та умовні покарання. Хакерів це не особливо лякає», — розповів Демедюк.

Хакерів в Україна штрафують, вони отримують умовні покарання, їх це не особливо лякає.

Глава кіберполіції також додав, що здебільшого українські хакери орудують за кордоном.

«Другий момент — у хакерів є правило «не гадити там, де живеш». Тому українські хакери здійснюють правопорушення переважно в інших країнах. В основному це США. 80% українських хакерів в розшуку США. А так як Україна ніколи не видає своїх громадян, у нас вони просто стають невиїзними. Згідно з нормами українського законодавства вони не можуть бути притягнуті до відповідальності на території України», — пояснив Демедюк.

Він також додав, що через ліберальне законодавство в Україні переховуються іноземні хакери.

«Вони отримують український вид на проживання, потім громадянство і осідають тут. І знову-таки, ми не можемо видавати наших громадян. Тому в Україні кількість хакерів вища, ніж «середня температура по палаті». Але це не тільки українська проблема. Наприклад, в Ізраїлі точно така ж ситуація», — резюмував Демедюк.

17 лютого 2017, 12:25
ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Вакансії та можливості працевлаштування в Ківерцівському національному природному парку «Цуманська пуща» представляла заступник начальника відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Грицюк Юлія, яка сама є випускницею географічного факультету даного вузу
Українці мають зайву житлоплощу будуть змушені доплатити податки за "зайву" норму понад кожен квадратний метр. При цьому ставки податків визначає місцева влада
Волинян запрошують взяти участь у дискусії щодо розробки та впровадження системних змін у країні
21-річний військовослужбовець Володимир Бабій зараз лікується в луцькому онкодиспансері, у якого 4-ий ступінь раку
Відповідну петицію, зареєстровану на сайті Луцької міської ради, вже підтримали 244 людини, із 300 необхідних
Колишній нардеп і міністр оборони Анатолій Гриценко вважає, що нинішня політична ситуація у Луцьку, зокрема затягування з виборами міського голови, виникла виключно в інтересах "олігархічного політиканства"
На заїзд до табору, який розпочнеться 30 травня, вирушать 450 юних волинян
Ще рік тому Настуся пішла в перший клас, дуже добре навчалася, любила співати і малювати…
Останній «домашній» матч лучани зіграли... у Львові
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ