up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

У розшуку США перебуває 80% українських хакерів, але їх ніхто в нас не садить – голова кіберполіції

Очільник української кіберполіції Сергій Демедюк заявив, що висока кількість хакерів в Україні пояснюється ліберальним законодавством країни

Вітчизняна кіберполіція знаходить зловмисників, але далі зазвичай справа гальмується в суді. Про це Демедюк розповів в інтерв'ю виданню «Фокус», передає ТСН.

«Хакера-початківця зловити дуже легко. Його діяльність очевидна навіть для непідготовлених людей. До нас звертаються керівники підприємств із тим, що комп'ютери стали працювати «якось не так». Приїжджаємо, дізнаємося, хто інфікував мережу і залучаємо його до кримінальної відповідальності. Тільки ставлення судів до хакерів украй ліберальне. Вони отримують штрафи та умовні покарання. Хакерів це не особливо лякає», — розповів Демедюк.

Хакерів в Україна штрафують, вони отримують умовні покарання, їх це не особливо лякає.

Глава кіберполіції також додав, що здебільшого українські хакери орудують за кордоном.

«Другий момент — у хакерів є правило «не гадити там, де живеш». Тому українські хакери здійснюють правопорушення переважно в інших країнах. В основному це США. 80% українських хакерів в розшуку США. А так як Україна ніколи не видає своїх громадян, у нас вони просто стають невиїзними. Згідно з нормами українського законодавства вони не можуть бути притягнуті до відповідальності на території України», — пояснив Демедюк.

Він також додав, що через ліберальне законодавство в Україні переховуються іноземні хакери.

«Вони отримують український вид на проживання, потім громадянство і осідають тут. І знову-таки, ми не можемо видавати наших громадян. Тому в Україні кількість хакерів вища, ніж «середня температура по палаті». Але це не тільки українська проблема. Наприклад, в Ізраїлі точно така ж ситуація», — резюмував Демедюк.

17 лютого 2017, 12:25
ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
З 28 лютого по 6 квітня в ПАР вперше відбудеться захід під назвою «Українські Дні в Кейптауні»
Скандально відомий нардеп Андрій Артеменко зареєстрував у парламенті проект закону про внесення змін до закону про громадянство України щодо подвійного громадянства
Бойовики встановили дві міни спрямованої дії МОН-100, і спостерігачі ОБСЄ не готові без розмінування прибути на Донецьку фільтрувальну станцію, а без них до ремонтних робіт не приступлять бригади КП «Вода Донбасу»
Син нацистського чиновника повернув два твори мистецтва та карту Польщі, які його сім’я викрала з Кракова під час Другої світової війни.
Франція рішуче засуджує відновлення бойових дій, в результаті яких кілька мирних жителів отримали поранення на Донбасі
Визнання Росією «документів» «ДНР/ЛНР» є шляхом до замороженого конфлікту
У Чернігові взяли штурмом квартиру злочинця, який 24 лютого стріляв у працівника ломбарду
Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив про те, що Україна переможе Росію у гібридній війні на Донбасі
СБУ спільно з прокуратурою та Нацполіцією викрила незаконну схему, за якою збагачувались керівники однієї з регіональних філій Укрзалізниці
На Волині затримано організовану злочинну групу, яка вчинила розбійний напад на страхового агента
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ