up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Житель Кортеліс навчається грі на скрипці, якій близько ста років

Михайло Краглик у свої шістдесят п’ять років вирішив продовжити родове заняття з діда-прадіда – уже більше року опановує мистецтво гри на скрипці

Леся ГРІНЧУК

Каже, що це хобі у нього для душі. Позитивно сприйняла захоплення свого чоловіка й дружина. Підтримують батька, дідуся діти, внуки та чимала родина. Раз у місяць Михайло Костянтинович їде у Ратне до свого наставника, відомого у районі скрипаля Марка Несторовича Кучабського, який люб’язно погодився надавати уроки. Він порадив, що потрібно полагодити у скрипці, яка п’ятнадцять років припадала пилом у старовинному дерев’яному футлярі. І зазвучав столітній музичний інструмент у руках Михайла Костянтиновича. Він уже виконує «Гімн Полісся»,«Краков’як», польки, частівки, колядку «Нова радість» та вивчає нові твори.

Рід Крагликів завжди славився своєю музикальністю та співучістю. І тепер, коли зберуться за родинним столом (у Михайла Костянтиновича три брати і дві сестри, троє вже дорослих дітей), то не втрачають нагоди поспівати.

Рід Крагликів завжди славився своєю музикальністю та співучістю. І тепер, коли зберуться за родинним столом (у Михайла Костянтиновича три брати і дві сестри, троє вже дорослих дітей), то не втрачають нагоди поспівати. А Михайло Костянтинович і донині активний учасник художньої самодіяльності у селі Кортеліси. Заохочує до музики, до праці внучат, розповідає їм історію роду. Зокрема, про прадідуся, який, окрім того, що бездоганно грав на скрипці, був ще й хорошим майстром на всі руки – будівельником, бондарем, кушнірем і римарем. Сам виготовляв вози, сани та ще багато чого по господарству. Батькову науку перейняв і Михайло Костянтинович, в усьому вдома дає лад.

На Ратнівщині Михайло Костянтинович із 1972 року. Направили його вчителем німецької мови у Забродівську школу після закінчення Дрогобицького державного педагогічного інституту імені Івана Франка. Згодом шість років був директором у Млинівській школі, довелося дванадцять років працювати головою виконкому Кортеліської сільської ради. Після чого Михайла Костянтиновича знову покликала педагогічна нива у кортеліську школу, звідки пішов на пільгову пенсію і ще чотири роки працював землевпорядником у Височненській сільській раді.

 

17 лютого 2017, 12:41
ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
З 28 лютого по 6 квітня в ПАР вперше відбудеться захід під назвою «Українські Дні в Кейптауні»
Скандально відомий нардеп Андрій Артеменко зареєстрував у парламенті проект закону про внесення змін до закону про громадянство України щодо подвійного громадянства
Бойовики встановили дві міни спрямованої дії МОН-100, і спостерігачі ОБСЄ не готові без розмінування прибути на Донецьку фільтрувальну станцію, а без них до ремонтних робіт не приступлять бригади КП «Вода Донбасу»
Син нацистського чиновника повернув два твори мистецтва та карту Польщі, які його сім’я викрала з Кракова під час Другої світової війни.
Франція рішуче засуджує відновлення бойових дій, в результаті яких кілька мирних жителів отримали поранення на Донбасі
Визнання Росією «документів» «ДНР/ЛНР» є шляхом до замороженого конфлікту
У Чернігові взяли штурмом квартиру злочинця, який 24 лютого стріляв у працівника ломбарду
Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив про те, що Україна переможе Росію у гібридній війні на Донбасі
СБУ спільно з прокуратурою та Нацполіцією викрила незаконну схему, за якою збагачувались керівники однієї з регіональних філій Укрзалізниці
На Волині затримано організовану злочинну групу, яка вчинила розбійний напад на страхового агента
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ