up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Житель Кортеліс навчається грі на скрипці, якій близько ста років

Михайло Краглик у свої шістдесят п’ять років вирішив продовжити родове заняття з діда-прадіда – уже більше року опановує мистецтво гри на скрипці

Леся ГРІНЧУК

Каже, що це хобі у нього для душі. Позитивно сприйняла захоплення свого чоловіка й дружина. Підтримують батька, дідуся діти, внуки та чимала родина. Раз у місяць Михайло Костянтинович їде у Ратне до свого наставника, відомого у районі скрипаля Марка Несторовича Кучабського, який люб’язно погодився надавати уроки. Він порадив, що потрібно полагодити у скрипці, яка п’ятнадцять років припадала пилом у старовинному дерев’яному футлярі. І зазвучав столітній музичний інструмент у руках Михайла Костянтиновича. Він уже виконує «Гімн Полісся»,«Краков’як», польки, частівки, колядку «Нова радість» та вивчає нові твори.

Рід Крагликів завжди славився своєю музикальністю та співучістю. І тепер, коли зберуться за родинним столом (у Михайла Костянтиновича три брати і дві сестри, троє вже дорослих дітей), то не втрачають нагоди поспівати.

Рід Крагликів завжди славився своєю музикальністю та співучістю. І тепер, коли зберуться за родинним столом (у Михайла Костянтиновича три брати і дві сестри, троє вже дорослих дітей), то не втрачають нагоди поспівати. А Михайло Костянтинович і донині активний учасник художньої самодіяльності у селі Кортеліси. Заохочує до музики, до праці внучат, розповідає їм історію роду. Зокрема, про прадідуся, який, окрім того, що бездоганно грав на скрипці, був ще й хорошим майстром на всі руки – будівельником, бондарем, кушнірем і римарем. Сам виготовляв вози, сани та ще багато чого по господарству. Батькову науку перейняв і Михайло Костянтинович, в усьому вдома дає лад.

На Ратнівщині Михайло Костянтинович із 1972 року. Направили його вчителем німецької мови у Забродівську школу після закінчення Дрогобицького державного педагогічного інституту імені Івана Франка. Згодом шість років був директором у Млинівській школі, довелося дванадцять років працювати головою виконкому Кортеліської сільської ради. Після чого Михайла Костянтиновича знову покликала педагогічна нива у кортеліську школу, звідки пішов на пільгову пенсію і ще чотири роки працював землевпорядником у Височненській сільській раді.

 

17 лютого 2017, 12:41
ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Вакансії та можливості працевлаштування в Ківерцівському національному природному парку «Цуманська пуща» представляла заступник начальника відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Грицюк Юлія, яка сама є випускницею географічного факультету даного вузу
Українці мають зайву житлоплощу будуть змушені доплатити податки за "зайву" норму понад кожен квадратний метр. При цьому ставки податків визначає місцева влада
Волинян запрошують взяти участь у дискусії щодо розробки та впровадження системних змін у країні
21-річний військовослужбовець Володимир Бабій зараз лікується в луцькому онкодиспансері, у якого 4-ий ступінь раку
Відповідну петицію, зареєстровану на сайті Луцької міської ради, вже підтримали 244 людини, із 300 необхідних
Колишній нардеп і міністр оборони Анатолій Гриценко вважає, що нинішня політична ситуація у Луцьку, зокрема затягування з виборами міського голови, виникла виключно в інтересах "олігархічного політиканства"
На заїзд до табору, який розпочнеться 30 травня, вирушать 450 юних волинян
Ще рік тому Настуся пішла в перший клас, дуже добре навчалася, любила співати і малювати…
Останній «домашній» матч лучани зіграли... у Львові
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ