up-arrow
ГОСПОДАРСЬКІ СЕКРЕТИ Архів рубрики

Привчаємо кошеня до лотка

title
Щойно вашому сину чи доньці подарували це миле створіння, як одразу починаються турботи. Насамперед — призвичаїти тварину задовольняти фізіологічні потреби у відведеному для цього місці

Іванна ДЕНИСЮК

Не можна відкладати це завдання. І не думайте, що пухнастик з віком сам навчиться користуватися резервуаром. Дзуськи. Його треба вчити. Навіть якщо малеча росте разом із мамою, яка вже ходить у котячий туалет.

Потрібно посадити кошеня у лоток. Звісно, спочатку воно не второпає, чого від нього хочуть. Доведеться зробити так не один раз.

Найперше купіть сам лоток. Нині найпоширеніші без верхньої сітки, але є модифікації з кришкою. Це не дає змоги розкидати наповнювач. У критому туалеті коти відчувають себе затишніше. Крім того, стінки запобігають швидкому поширенню запахів. Але мусите все-таки орієнтуватися на свого хвостатого — буває, що вони не сприймають такі лотки. Також не забудьте придбати совок для прибирання та якісний наповнювач.
Хочемо порадити, щоб ви не купували маленький резервуар. Тварину це не обходить. До того ж, кицьки ростуть швидко. І невдовзі буде потрібен уже великий. То навіщо витрачатися двічі?
Якщо думаєте, що ваш вихованець не залізе всередину через високі борти, то прикріпіть щось поруч (на кшталт драбини). Тоді тваринка зможе легко це зробити.
На перших порах поселіть кошеня у невеликому і доволі закритому просторі. Інакше воно (ще не привчене до лотка) матиме доступ до всіх кутків. Знайти, де нашкодило, буде важко і зупинити тварину у делікатний момент фактично неможливо.
Отож, поставте резервуар у куток кімнати, де немає гамору та метушні. Пухнастик повинен відчути себе на самоті (як смішно це не звучить). Саме тому коти «ходять» за диван чи під ліжко. Не розміщуйте туалет біля годівниці.
Тепер про сам процес навчання. Потрібно посадити кошеня у лоток. Звісно, спочатку воно не второпає, чого від нього хочуть. Доведеться зробити так не один раз. Найкраще — після годування, пробудження або коли явно видно, що тварина шукає туалет, хвалити вихованця щоразу, коли він скористався лотком.
На жаль, багато власників пухнастиків не розуміють психологію тварин і застосовують такі методи навчання, які не лише не ефективні, але й шкідливі. Тому не копайте наповнювач рукою або лапкою кошеняти (мовляв, ось так треба). Воно не зрозуміє ваших поривів і, найімовірніше, тільки злякається. Ви — не кицька, і наслідувати вас не буде.
У жодному разі не бийте кота. Якщо він уже сходив у недозволеному місці, дайте йому понюхати калюжу і віднесіть у лоток. Користуватися спреями, які призначені, щоб відучити гадити де не треба, не радимо, бо вони лише дратують тварину.
Добре, якщо є можливість встановити декілька резервуарів, хоча б два. Тоді ймовірність того, що кіт при непочищеному лотку сходить в інший, значно зростає.
Розкриємо секрет, як підказати кошеняті правильне місце для туалету. Щойно «сходить» там, де не треба, злегка намочіть сечею невелику ганчірку і покладіть у лоток. Незабаром кошеня зрозуміє, що й до чого. Тоді її заберете.
Будьте добрими і терпеливими, і ваш вихованець віддячить зразковою поведінкою.

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Ви вже здогадалися, що за гостя буде на нашій редакційній кухні? Так-так, ота головата, білувата, до борщу хорошувата… КАПУСТА. А вона ж не тільки до борщу хорошувата…
Віталій Климчук плекає саджанці плодових та декоративних культур, але деякі з них за рік приростають лише на кілька міліметрів
Перші два тижні щойно викопана картопля заліковує механічні пошкодження, отримані при збиранні та транспортуванні. При цьому бульби інтенсивно дихають (виділяють тепло і вуглекислий газ). Тому у цей час її треба помістити в добре провітрюване приміщення. Незабаром цей період активного дихання завершується. Продовольчу бараболю витримують у темряві, а насіннєву — при розсіяному світлі
Цей напій із винограду, виготовлений власноруч, не тільки смачний, але й корисний (звісно, якщо його пити в міру). Кожен, хто має виноград, може спробувати зробити його сам. Перш за все зверніть увагу на посуд. Він повинен бути чистий і сухий. Інакше в готовий виріб можуть потрапити грибки і вино буде несмачне
Ця молода, соковита, ніжна свинина значно відрізняється від звичайної. Тому, щоб її отримати, треба ретельніше відбирати молодняк та корми. Для цього підходять поросята, які мають подовжену середню частину, оскільки найцінніший бекон виходить з боків туші
Для його вирощування вибираємо ділянку з родючим вологим легким ґрунтом. Головки повинні бути без механічних пошкоджень, здорові та тверді, без слідів гниття. Безпосередньо перед садінням (не раніше!) головки треба поділити на зубки. Їх садять на віддалі 15 см один від одного, втискаючи в землю на глибину 3—5 см і добре утрамбовуючи ґрунт зверху
Багаті на талановитих людей волинські села. І Тишковичі Іваничівського району – одне з них. Тут що не хата – то майстер!
У лікувальних властивостях вулика–лежанки пасічника Віктора Кузіна вже не раз переконувались односельчани
Співробітники патрульної поліції, які забезпечують порядок під час акцій протесту в центрі Києва, ніколи не застосують зброю проти людей
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ