up-arrow
ПОЛІТИКА Архів рубрики

Перемогли обоє - Гунчик і Палиця

title
У вівторок депутати Волинської обласної ради не наважилися винести на позачергову сесію питання про висловлення недовіри голові облдержадміністрації, зате в середу про«УКРОПівські» сили отримали більшість у Луцькій міській раді

11-а позачергова сесія Волинської обласної ради була закономірною відповіддю найвищого представницького органу краю на силові дії правоохоронців щодо учасників економічної блокади поблизу залізничної станції Кривий Торець. Із 64 обранців територіальної громади у засіданні взяли участь лише 46. Не було у повному складі пропрезидентської фракції БПП «Солідарність». Хоча перед початком я бачив кількох відомих обранців із цієї політичної сили. Натомість у зал прийшли представники різних громадських організацій, секретар та група депутатів Луцької міської ради, двоє парламентарів

Кость ГАРБАРЧУК

Без обговорення затвердили порядок денний, у якому було лише два пункти: Звернення щодо дій стосовно учасників економічної блокади тимчасово окупованих територій та Звернення щодо блокади банків із російським капіталом. Третє питання – про висловлення недовіри голові Волинської облдержадміністрації Володимиру Гунчику — не виносилося на розгляд, хоч напередодні про це багато говорилось. Як зазначив голова обласної ради Ігор Палиця, призначення голови облдержадміністрації чи його звільнення – це президентська вертикаль, тому рішення щодо роботи керівника виконавчої влади буде ухвалювати глава держави.

Позачергова сесія, яка тривала дві години, ще раз підтвердила підтримку повної торговельної блокади тимчасово окупованих територій та дій добровольців і висловила свою позицію щодо блокади банків із російським капіталом.

Вирішили працювати без проголошення запитів. Для обговорення першого питання записалося семеро депутатів, хоча виступило більше. Керівник фракції «Самопомочі» Михайло Імберовський зазначив, що влада, обрана після Майдану, перестає чути свій народ. Його підтримав колега по фракції, волонтер Костянтин Зінкевич, який наголосив: від початку війни добровольці стали виконувати функції держави. Член фракції «УКРОПу» Олександр Зінчук також закликав обранців підтримати звернення та терміново ухвалити в парламенті закон про тимчасово окуповані території.
Найбільш радикальним був свободівець Анатолій Вітів, який, коментуючи відсутність голови обласної держадміністрації на засіданні, сказав: людина, яка не підтримує блокаду, не має права очолювати область, тому питання відставки Гунчика не знімається з порядку денного, а відтерміновується. Адже коли в понеділок після розгону учасників блокади активісти прийшла в ОДА й запитали губернатора, чи не вважає він моральним обов’язком піти з поcади, якщо Президент дозволяє такі дії проти народу, Володимир Гунчик заявив, що завжди буде підтримкою для гаранта: «Я з Порошенком був, є і буду».
У засіданні взяли активну участь депутати Луцької міської ради. Колеги–журналісти іронізували з цього приводу: на свою сесію не можуть зібратися, щоб ухвалити рішення про смерть Миколи Романюка, а сюди прийшли — невже попіаритися? Хтозна… А може, просто щиро вболівають за справу й тому наполегливо просилися на трибуну. Першою була на той час ще секретар міської ради Юлія Вусенко (вчора луцькі депутати відправили її у відставку на 19-й позачерговій сесії з третьої спроби). Вона запевнила: луцькі депутати — разом з обласною громадою.
Доброволець Богдан Пташник закликав підтримати проект звернення, а учасників бойових дій – об'єднатися, інакше втратимо Україну. Волонтер місії «Чорний тюльпан» луцький депутат Микола Собуцький дорікнув: чому ніхто з обранців обласної ради не їздив на редути? На це Ігор Палиця зауважив, що кожен виконує свою роботу і допомагає там, де має можливість. За його словами, обласна рада розглядає коректний текст проекту рішення і делікатно натякає нинішній владі, що їхній час закінчується. Водночас закликав колег та всіх присутніх до політичної культури. Він переконаний: ми все змінимо на краще. Наша країна стоїть на порозі подій, які повинні змести все неукраїнське.
— Будуть обшуки, будуть затримання. Ця влада піде далі, ніж пішла влада Януковича. Вже кілька разів мені натякали з Адміністрації Президента, ви не знаєте, що буде далі. Ми готові до цього. І я тюрми не боюся. Якщо треба, то посидимо. Але ми знаємо, що ми праві, – ці слова голови обласної ради зірвали в сесійній залі аплодисменти його прихильників, яких чимало зібралося того дня.
На засіданні виступили депутати Верховної Ради Ірина Констанкевич, яку добре знають у сесійній залі, та Юрій Савчук. Цього парламентаря багатьом, зокрема й особисто мені, довелося побачити вперше у стінах найвищого представницького органу Волині. Видно, запахло виборами. Юрій Савчук заявив, що парламентська фракція «Народного фронту», яку він представляє, не має однозначної позиції щодо економічної блокади Донбасу.
Анатолій Вітів запропонував включити у проект Звернення пункт про звільнення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та закриття кримінальних проваджень проти активістів. Проте Ігор Палиця вважає, що вимагати звільнення керівника МВС передчасно, бо немає фактичних доказів його причетності до подій на редутах. Тому він закликав «не стріляти по горобцях».
Отож позачергова сесія, яка тривала дві години, ще раз підтвердила підтримку повної торговельної блокади тимчасово окупованих територій та дій добровольців і висловила свою позицію щодо блокади банків із російським капіталом. За обидва звернення проголосували всі 46 присутніх у залі депутатів.

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Ортодоксальний хасид Ашер-Йозеф Черкаський розуміє, що таке професійний, практичний патріотизм, а до багатьох журналістів, політиків, депутатів, службовців України це не доходить. Чому?!
Нещодавно Україна отримала безвіз, і тепер власники біометричних закордонних паспортів мають змогу вільно подорожувати країнами Євросоюзу. Однак цими днями Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій попросив Президента Петра Порошенка відновити випуск цих документів без біометричних даних. Як ви сприйняли таку новину і чи зменшаться тепер черги до так званих паспортних столів?
«Хотілося пити. Мені щось вкололи і повезли. Далі був дуже страшний момент, я вже не пам’ятаю нічого, окрім голосів. Відкрилися двері, і якась жінка сказала: «Что делать, они мне его уже мертвого бросили»
Така фраза прозвучала з уст Ігоря Гузя під час чергової прес-конференції за підсумками роботи 6-ї сесії Верховної Ради
Минулого року на виборах до Верховної Ради у Ківерцівському, Маневицькому, Любешівському та Камінь-Каширському районах 23-го одномандатного виборчого округу вона здобула переконливу перемогу. Люди віддали за Ірину Констанкевич близько 60 відсотків голосів і навряд чи пошкодували про свій вибір. Адже у парламенті їхня обраниця стала справжнім захисником поліського села. Постійні нагадування депутата від «УКРОПу» про волинську глибинку, а також знання того, як працює державна машина, допомогли вирішити чимало проблем округу. Тож недарма вже за рік Ірина Констанкевич, за даними громадської мережі «ОПОРА», увійшла в десятку найактивніших народних депутатів України, котрі найкраще працюють і на окрузі, і в залі засідань Верховної Ради
Триває збір підписів за відкликання п’ятьох депутатів Луцької міської ради. Йдеться про обраних від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Євгенія Ткачука, Олександра Козлюка та екс-представників Радикальної партії Олега Ляшка Аркадія Соломатіна, Сергія Булу та Костянтина Петрочука. Цього тижня керівник громадської ініціативи, депутат Луцькради від «БПП» Артем Запотоцький провів прес-конференцію, на якій розповів про перші вагомі результати та провокації опонентів
У парламент почали надходити подання від Генпрокуратури про зняття недоторканності з окремих нардепів. А як ви ставитеся до того, щоб позбавити імунітету від кримінальної відповідальності одразу усіх представників Верховної Ради?
10 липня в обласному центрі відбулися загальні збори громадян, на яких жителі міста вирішили відкликати з міськради п’ятьох обранців — екс-членів Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Євгенія Ткачука й Олександра Козлюка та депутатів від Радикальної партії Олега Ляшка — Сергія Булу, Костянтина Петрочука та Аркадія Соломатіна. На збори прийшло понад 430 осіб
У четвер «радикальні укропи батьківщини» «роз’юлили» юридичну колізію з поновленням на посаді секретаря міськради Юлії Вусенко
Замість старих - встановлюють сучасні
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ