up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Волинянина не здолав велет Піддубний

title
20 березня 1932 року помер Петро Янковський (на фото), український богатир, родом із села Городок нині Луцького районy

Про нього ширилася гучна слава у 90-х роках ХІХ і на початку ХХ століть. Звали його хрещеним батьком Івана Піддубного – тоді найсильнішої людини світу. Та у двобої з волинянином Янковським сили Піддубному забракло.

Іван Піддубний і Петро Янковський.

 

А було це влітку 1897 року в місті Феодосії. Там зібралися всі європейські борці–богатирі. Поєдинки були дуже напружені. Здавалося, на світі нема атлета, здатного протистояти Івану Піддубному. Але волинянина Петра Янковського він, як не намагався, не міг подужати. Сили були рівні. Наш земляк єдиний вистояв проти нездоланного.

Здавалося, на світі нема атлета, здатного протистояти Івану Піддубному. Але волинянина Петра Янковського він, як не намагався, не міг подужати.

Волинський богатир народився 5 травня 1861 року у збіднілій дворянській родині на хутірці Юзефін – це частина села Городок тоді Луцького повіту. У 23 роки Петро Янковський став солдатом лейб-гвардії Уланського полку у Варшаві, яка тоді була частиною Російської імперії. Після армії пішов працювати у цирк.

Справжню школу майстерності Янковський пройшов у Петербурзі, в атлетичному закладі Краєвського. Тут він встановив своєрідний рекорд: сидячи на підлозі, підняв на долоні правої руки трипудову гирю. Цього нікому іншому не вдалося повторити. За це досягнення Янковського було нагороджено великою срібною медаллю. Його борцівська кар’єра увінчана не десятками, а сотнями блискучих перемог над найбільшими богатирями Росії, Європи, Азії. Він виступав на аренах Петербурга, Москви, Новгорода, Криму. У тодішній пресі повідомляли, що саме він, Петро Янковський, на нижньогородській арені поклав на лопатки німецького атлета Фосса, який до того вважався непереможним.

У 1918 – 1927 роках він був організатором грандіозних чемпіонатів із боротьби в кількох містах Росії. Спроба повернутися в село Городок не вдалася, бо це було вже закордоння. Не стало Янковського 20 березня 1932 року.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Дослідники з університетів Оксфорда й Ковентрі довели, що активний і регулярний секс пов'язаний із покращенням мозкової діяльності, особливо у старших людей
Через розстрати менеджерів могли виникнути надзвичайні ситуації на державному аміакопроводі
Від січня до кінця квітня Польща експортувала в Україну 445,3 млн кубічних метрів газу і вийшла на 4 місце серед найбільших постачальників
КП «Київпастранс» 20 червня за результатами тендеру уклав чотири угоди про поставку дизельного палива наливом на загальну суму 197,88 млн грн
Турнір юніорок і сеньорок проходив в ізраїльському Холоні.
Джон Торі восени разом із делегацією бізнесменів приїде до Києва
На магістральному водогоні у Винниках біля Львова сталась аварія
20-річна дівчина Евіта Делмундо з Кота-Кінабалу (Малайзія) народилася із великими родимками і бородавками по всьому тілу.
Захід відбудеться 26 червня у Палаці культури міста
В Україні ще торік влітку в деяких містах було запроваджено одруження за 24 години. А з 25 січня 2017 року цей пілотний проект «дійшов» і до нашого обласного центру. І вже можна говорити про перші результати
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ