up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

У Гірках уже не доводиться ходити потемки

У цьому селі, що на Любешівщині, ще на початку 2015 року була створена гірківська громадська організація «Благовіст» для участі у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Шляхом голосування обрали для першочергового виконання вуличне освітлення

Марина ЛУГОВА

Як розповіла сільський голова Галина Зелик, відповідно до проекту, передбачалося встановлення 30 вуличних ліхтарів і лише на центральній вулиці. Загальна сума проекту – 310 тисяч гривень. Із обласного бюджету надійшло 30 тисяч гривень, районного – 71, європейські кошти – 190,35 тисячі гривень. Сільська рада виділила близько 4 тисяч гривень. Оскільки 15 тисяч потрібно було заплатити ще за проектно-кошторисну документацію, то половину цих коштів зібрало місцеве населення і стільки ж на прохання людей надав Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

Оскільки використали лампочки-економки, то навіть у зимовий час для місцевого бюджету плата за освітлення обходилася в середньому 2 тисячі гривень, а коли день побільшає, то можна буде і зекономити.

Через систему «Прозорро» обрали підрядника з Рожища, котрий погодився виконати роботу за 189 тисяч гривень. Відтак освітлення провели не лише на центральній, як передбачалося, а й завдяки економії, — на всіх інших вулицях Гірок. А це загалом 56 ліхтарів. Зараз жителі Гірок, як самі кажуть, ходять ввечері, як по Бродвею. І якщо десь лампочка не світить, то це вже — катастрофа — треба негайно виправляти ситуацію. У цьому зв’язку сільський голова Галина Зелик добре відгукується про підрядника, який, зробивши освітлення, взяв мережу на своє обслуговування.
Оскільки використали лампочки-економки, то навіть у зимовий час для місцевого бюджету плата за освітлення обходилася в середньому 2 тисячі гривень, а коли день побільшає, то можна буде і зекономити. До речі, ще раніше за Гірки було освітлене село Мукошин, де теж встановлено 33 ліхтарі.

20 березня 2017, 16:21
ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Звіринець переходить на осінньо-зимовий графік роботи
За словами Президента України, людину на окупованих територіях можуть вбити лише тому, що вона ходить до «неправильної» церкви, говорить «неправильною» мовою або якщо вона просто незгодна
Співака шпиталізували для проведення надскладної операції
«Піонером» має стати Новосибірська область
А священик із села Житнівка отримав золотий наперсний хрест
Гіганта виплекав 21-річний росіянин
Рівняни дотиснули суперника лише в екстра-таймах
Гастрофіброскоп Olympus GIF E3 придбали завдяки новій системі збору благодійних внесків, яку допоміг запровадити фонд «СтопРак»
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ