up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Головою Національної спілки журналістів України на 5-річний термін обрано Томіленка

title
До цього він займав посаду першого секретаря Спілки і виконував обов'язки голови

Наступних п'ять років найбільшу українську журналістську організацію - Національну спілку журналістів України - буде очолювати Сергій Томіленко, який займав до цього посаду першого секретаря Спілки і виконував обов'язки голови. Таке рішення було прийнято сьогодні на 14-му з'їзді НСЖУ в Києві шляхом таємного голосування, повідомляють Українські новини.

За кандидатуру Сергія Томіленка віддали в другому турі свої голоси 131 з 258 делегатів з'їзду. Головою Ревізійної комісії НСЖУ на той же період обрано секретаря Київської регіональної організації НСЖУ Аллу Малієнко.

За кандидатуру Сергія Томіленка віддали в другому турі свої голоси 131 з 258 делегатів з'їзду.

Під час з'їзду на пост голови НСЖУ було висунуто 6 кандидатів. Окрім Сергія Томіленка участь у виборах голови брали Сергій Омельчук, Валерій Бебик, Гліб Головченко, Олександр Бухтатий і Віктор Чамара.

За результатами першого туру Томіленко отримав - 106 голосів, Бухтатий - 63, Чамара - 31, Головченко - 28, Омельчук - 12, Бебик - 10.

Нагадаємо, що в числі предендентів називалося також прізвище голови Державного комітету з телебачення і радіомовлення, екс-голови НСЖУ Олега Наливайка, однак останній відразу ж зняв свою кандидатуру.

Представляючи свою програму, Томіленко заявив, що продовжить поступальний розвиток і омолодження найбільшої журналістської організації країни.

"Союз залишатиметься авторитетним і незалежним. Він не буде управлятися з Адміністрації Президента чи інших органів, кожна ланка й кожен член спілки буде відчувати себе частиною єдиної команди", - заявив він.

При цьому, Томіленко піддав критиці різкі заяви щодо "політично неправильної" позиції НСЖУ, що прозвучали під час з'їзду і висловився за припинення політичних протистоянь всередині союзу після виборів нового керівника.

"Ми повинні бути єдиними у відстоюванні своїх прав. Повинно бути відкинуто як дике і нецивілізоване поділ журналістів на недоукраінцев, недопатріотов. Не повинно залишатися місця зловтіхи, коли здійснюються напади на редакції "не своїх" газет або телеканалів. Я вважаю, що редакційна політика таких каналів може обговорюватися. Але цивілізованим способом, а не варварськими. І НСЖУ жодним чином не повинна підтримувати репресії або обмеження прав журналістів", - зазначив він.

Також Томіленко назвав своїм першим завданням примирення в керівництві НСЖУ і припинення ворожнечі між окремими групами на чолі організації.

Голова "Укртелефільму" Омельчук пообіцяв у своїй роботі активно використовувати колективні ідеї та напрацювання. Своїм першим завданням він назвав захист особистих і професійних прав журналістів за допомогою потужної юридичної служби і "внутрішньої безпеки".

"Всім журналістам юридична допомога надаватиметься безкоштовно", - підкреслив він.

Також Омельчук пообіцяв розробити механізм об'єднання роздержавлених ЗМІ в "єдину корпорацію або медіа-холдинг", створення спільного рекламного бюро, а також облаштувати альтернативну "Укрпошті" мережу розповсюдження преси.

Політолог, автор теорії "протоукраінства" Бебик пообіцяв захистити національний інформаційний простір і зберігати державну підтримку ЗМІ. При цьому він заявив про намір використовувати міжнародні контакти організації "не для зрадницьких переговорів, а для активних наступальних дій".

"Ми повинні стати основою інформаційної влади, проводити своїх людей до парламенту і формувати політику", - підкреслив він, заявивши про намір формувати при союзі "паралельні структури громадянського суспільства".

Екс-гендиректор "Укрінформу" Чамара акцнентував увагу на посиленні роботи з парламентським комітетом і депутатами для вирішення проблемних питань українських журналістів і збільшення авторитету журналістської організації.

Головченко з Миколаєва закликав підтримати регіони, вибравши головою союзу регіонального кандидата. При цьому він висунув ідеї введення державного замовлення на просування новин про Україну в місцевих українських ЗМІ.

"Я спілкувався з представником АП. В країні зараз одночасно проводиться 56 реформ, а на місцях ні про одну з них не знають", - заявив він. 

Також Головченко виступив з ініціативою введення мінімальної галузевої зарплати, щоб залучити й утримати в професії молодих журналістів.

А представник Адміністрації Президента Бухтатий доповів про успішність реформування ЗМІ в Україні. При цьому, за його словами, найбільш успішно реформувалися газети, які він консультував.

"Реформа іде успішно. А коли преса буде реформована, вона буде жити ще краще".

При цьому Бухтатий назвав неконструктивною критику дій влади у відносинах із засобами масової інформації, заявивши, що проблеми зустрічаються тільки у відносинах з представницькою владою, а виконавча влада на всіх рівнях сприяє медіа.

"Порошенко за три роки зробив більше, ніж всі його попередники за 20 років!", - заявив представник АП. Відповідаючи ж на питання про свою роботу в АП часів Януковича, Бухтатий заявив, що "був тоді дуже дрібним чиновником" і впливати на рішення тієї президентської організації не міг.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Україна звернеться до польської сторони за офіційними роз'ясненнями
Слідчі також окремо досліджують дії посадовців Луцької міської ради на предмет причетності до незаконних оборудок
Працівники Управління захисту економіки у Рівненській області Нацполіції, СБУ та Генеральної прокуратури України провели 25 санкціонованих обшуків та вилучили понад 250 кілограмів незаконно видобутого "сонячного” каміння
У відомстві не виключають нову ескалацію на Донбасі
Зустріч відбулася у Любомльській районній бібліотеці
В Оболонському районному суді Києва призначили іншого суддю у справі про державну зраду колишнього Президента України Віктора Януковича замість того, що був звільнений у зв’язку з подачею заяви про відставку
Відвідувачам представлено майже 100 вишитих картин, ікон та рушників
Сьогодні відбулося засідання робочої групи з питань ексгумації та перепоховання розстріляних у 1941-му році в'язнів Луцької тюрми
Про те, що пішов з дому та не повернувся 36-річний чоловік, житель обласного центру, до поліції повідомила дружина ще 21 квітня. У поліції розпочали пошуки зниклого
Фотокореспондент «Волині-нової» зазнімкував дятла зеленого
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ