up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Головою Національної спілки журналістів України на 5-річний термін обрано Томіленка

title
До цього він займав посаду першого секретаря Спілки і виконував обов'язки голови

Наступних п'ять років найбільшу українську журналістську організацію - Національну спілку журналістів України - буде очолювати Сергій Томіленко, який займав до цього посаду першого секретаря Спілки і виконував обов'язки голови. Таке рішення було прийнято сьогодні на 14-му з'їзді НСЖУ в Києві шляхом таємного голосування, повідомляють Українські новини.

За кандидатуру Сергія Томіленка віддали в другому турі свої голоси 131 з 258 делегатів з'їзду. Головою Ревізійної комісії НСЖУ на той же період обрано секретаря Київської регіональної організації НСЖУ Аллу Малієнко.

За кандидатуру Сергія Томіленка віддали в другому турі свої голоси 131 з 258 делегатів з'їзду.

Під час з'їзду на пост голови НСЖУ було висунуто 6 кандидатів. Окрім Сергія Томіленка участь у виборах голови брали Сергій Омельчук, Валерій Бебик, Гліб Головченко, Олександр Бухтатий і Віктор Чамара.

За результатами першого туру Томіленко отримав - 106 голосів, Бухтатий - 63, Чамара - 31, Головченко - 28, Омельчук - 12, Бебик - 10.

Нагадаємо, що в числі предендентів називалося також прізвище голови Державного комітету з телебачення і радіомовлення, екс-голови НСЖУ Олега Наливайка, однак останній відразу ж зняв свою кандидатуру.

Представляючи свою програму, Томіленко заявив, що продовжить поступальний розвиток і омолодження найбільшої журналістської організації країни.

"Союз залишатиметься авторитетним і незалежним. Він не буде управлятися з Адміністрації Президента чи інших органів, кожна ланка й кожен член спілки буде відчувати себе частиною єдиної команди", - заявив він.

При цьому, Томіленко піддав критиці різкі заяви щодо "політично неправильної" позиції НСЖУ, що прозвучали під час з'їзду і висловився за припинення політичних протистоянь всередині союзу після виборів нового керівника.

"Ми повинні бути єдиними у відстоюванні своїх прав. Повинно бути відкинуто як дике і нецивілізоване поділ журналістів на недоукраінцев, недопатріотов. Не повинно залишатися місця зловтіхи, коли здійснюються напади на редакції "не своїх" газет або телеканалів. Я вважаю, що редакційна політика таких каналів може обговорюватися. Але цивілізованим способом, а не варварськими. І НСЖУ жодним чином не повинна підтримувати репресії або обмеження прав журналістів", - зазначив він.

Також Томіленко назвав своїм першим завданням примирення в керівництві НСЖУ і припинення ворожнечі між окремими групами на чолі організації.

Голова "Укртелефільму" Омельчук пообіцяв у своїй роботі активно використовувати колективні ідеї та напрацювання. Своїм першим завданням він назвав захист особистих і професійних прав журналістів за допомогою потужної юридичної служби і "внутрішньої безпеки".

"Всім журналістам юридична допомога надаватиметься безкоштовно", - підкреслив він.

Також Омельчук пообіцяв розробити механізм об'єднання роздержавлених ЗМІ в "єдину корпорацію або медіа-холдинг", створення спільного рекламного бюро, а також облаштувати альтернативну "Укрпошті" мережу розповсюдження преси.

Політолог, автор теорії "протоукраінства" Бебик пообіцяв захистити національний інформаційний простір і зберігати державну підтримку ЗМІ. При цьому він заявив про намір використовувати міжнародні контакти організації "не для зрадницьких переговорів, а для активних наступальних дій".

"Ми повинні стати основою інформаційної влади, проводити своїх людей до парламенту і формувати політику", - підкреслив він, заявивши про намір формувати при союзі "паралельні структури громадянського суспільства".

Екс-гендиректор "Укрінформу" Чамара акцнентував увагу на посиленні роботи з парламентським комітетом і депутатами для вирішення проблемних питань українських журналістів і збільшення авторитету журналістської організації.

Головченко з Миколаєва закликав підтримати регіони, вибравши головою союзу регіонального кандидата. При цьому він висунув ідеї введення державного замовлення на просування новин про Україну в місцевих українських ЗМІ.

"Я спілкувався з представником АП. В країні зараз одночасно проводиться 56 реформ, а на місцях ні про одну з них не знають", - заявив він. 

Також Головченко виступив з ініціативою введення мінімальної галузевої зарплати, щоб залучити й утримати в професії молодих журналістів.

А представник Адміністрації Президента Бухтатий доповів про успішність реформування ЗМІ в Україні. При цьому, за його словами, найбільш успішно реформувалися газети, які він консультував.

"Реформа іде успішно. А коли преса буде реформована, вона буде жити ще краще".

При цьому Бухтатий назвав неконструктивною критику дій влади у відносинах із засобами масової інформації, заявивши, що проблеми зустрічаються тільки у відносинах з представницькою владою, а виконавча влада на всіх рівнях сприяє медіа.

"Порошенко за три роки зробив більше, ніж всі його попередники за 20 років!", - заявив представник АП. Відповідаючи ж на питання про свою роботу в АП часів Януковича, Бухтатий заявив, що "був тоді дуже дрібним чиновником" і впливати на рішення тієї президентської організації не міг.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
«Гірники» відриваються від італійського «Наполі», який поступився англійському «Манчестер Сіті»
Андрій та Роман Матвійчуки служать у підрозділах 14-ї окремої механізованої бригади
Згодом у «автолюбителя» знайшли пістолет і цілу жменю таблеток «екстазі»
Зуміли відчинити поламаний замок і визволити жінку, яка разом з дитиною перебувала у квартирі
Загалом від початку доби незаконні збройні формування 19 разів порушили перемир’я
Адже рук у нього лише дві – а треба було мати п’ять…
«Гірники» відриваються від італійського «Наполі», який поступився англійському «Манчестер Сіті»
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ