up-arrow
РЕЗОНАНС Архів рубрики

Нове «президентство» Петра Філюка колеги зустріли оплесками

title
На виборах голови Апеляційного суду Волинської області він здобув одностайну підтримку колективу

Так склалося, що правила обрання керівника цієї важливої установи часто змінюються, тому майже щоразу воно відбувається за іншим сценарієм. Був час, коли голова Апеляційного суду призначався Указом Президента, потім цю функцію виконувала Рада суддів України. Сьогодні ж, виходячи з принципу суддівського самоврядування, очільника обирають судді апеляційної інстанції шляхом таємного голосування

Тамара ТРОФИМЧУК

Після подій минулої осені, коли під гаслами очищення у відставку були змушені піти більше 14 суддів апеляційного суду, в установі залишилося лише двадцять суддів. Після цього одного з них, Андрія Овсієнка, обрали членом Вищої ради правосуддя, і на період виконання повноважень він не може займатися судочинством. Тому лише 19 осіб взяли участь у зборах, на порядку денному яких стояло одне питання: обрання голови. Зважаючи на пильну увагу з боку громадських організацій до змін, що відбуваються в системі правосуддя, представники третього сектору мали можливість спостерігати за виборами від початку до кінця і робити свої висновки щодо прозорості процедури.

« Петро Філюк подякував колегам за довіру і підкреслив, що посада ніколи не була для нього самоціллю, а лише можливістю реалізувати власне бачення належної організації роботи суду.»

У залі засідань були присутні представники Європейського центру правової співпраці в Україні, Коаліції громадських організацій, Міжнародного антикорупційного бюро, громадської організації «Кредитний майдан», спілок «Пенсіонери силових структур» та «Народний контроль» у Волинській області. На пост голови висунуто одну кандидатуру — Петра Філюка, котрий очолює Апеляційний суд Волині із 2004 року. Пропозиція обгрунтована тим, що він — саме та людина, яка найкраще зможе відповісти на виклики сьогодення. Серед його плюсів назвали професіоналізм, вимогливість, господарський хист, створення здорової атмосфери в колективі, позитивний імідж установи в області та на рівні держави.
Головуюча на зборах суддя Лілія Шевчук повідомила колег, що
очільник апеляційного суду об­­ласті обирається з числа суддів шляхом таємного голосування більшістю від кількості суддів строком на три роки. Результати підрахунку оголосила голова лічильної комісії суддя Оксана Здрилюк. За Петра Філюка було віддано 18 голосів, один утримався. Новообраного керівника привітали оплесками, суддя у відставці Оксана Завидовська-Марчук зазначила, що це правильне рішення. Крім неї, за ходом виборів спостерігали судді у відставці Олександр Фідря, Анатолій Лозовський, Олександр Пазюк. Сьогодні вони представляють громадську організацію «Ветерани судових органів Волині».
Хоча посада голови апеляційного суду є адміністративною, Петро Філюк щодня вдягає чорну мантію, щоб звершувати правосуддя на рівні з іншими колегами. Зараз його присутність у залі засідань особливо необхідна, адже внаслідок реформи суддівський корпус скоротився на третину. Найбільше від цього потерпають прості люди, пересічні волиняни. Бо якщо раніше розгляд справи призначався за 2–3 тижні з моменту звернення, то зараз початку слухань доводиться чекати 4–5 місяців.
Петро Філюк подякував колегам за довіру, підкреслив, що посада ніколи не була для нього самоціллю, а лише можливістю реалізувати власне бачення належної організації роботи суду. Головним завданням на майбутнє керівник визначив таку роботу апеляційної інстанції, якою була би задоволена якомога більша кількість людей. Але при цьому рішення мають виноситися не на догоду якійсь партії чи організації, а лише виходячи з принципу верховенства права, справедливості і законності.
Довідка «Волині-нової»
Петро Філюк народився 11 квітня 1961 року в селі Залухів Ратнівського району Волинської області. У 1980 році закінчив Володимир-Волинський технікум гідромеліорації і механізації сільського господарства. Після строкової служби в армії навчався в Харківському юридичному інституті. Працював слідчим слідчого відділення відділу внутрішніх справ Луцького міськвиконкому. В 1990-му обраний безстроково суддею Луцького районного народного суду, а 1992-го — його головою. У 2003 році став суддею апеляційного суду Волинської області. 23 грудня 2003-го Указом Президента України призначений першим заступником, а 30 вересня 2004 року — головою апеляційного суду. У жовтні 2009-го Рада суддів України повторно призначила Петра Філюка головою Апеляційного суду Волинської області на 5 років.

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Чи треба Україні вводити візовий режим із Росією?
У четвер на Київському майдані біля Волинської обласної державної адміністрації духовенство, чернецтво та віряни УПЦ МП провели акцію протесту
Чи поменшало у вас друзів після того, як Петро Порошенко заборонив в Україні російські соціальні мережі «ВКонтакте», «Однокласники», а також ресурси Yandex і Mail.ru Group? Як ви сприйняли таке рішення глави держави і що би ще порадили заборонити Президенту України?
У ніч проти понеділка вогонь знищив несучі конструкції будівлі, частину фасаду, вікна, господарського приміщення, дах та перекриття житла, речі домашнього вжитку на обійсті рівненського вояка Сергія Пандрака. Хоч уся родина була вдома, потерпілих, на щастя, немає
Скажіть, будь ласка, за яку країну, крім України, ви вболіваєте на «Євробаченні-2017»? Як оцінюєте вітчизняний «O. Torvald»? І чи можна у такій бідній державі, як наша, платити з держбюджету захмарні для переважної більшості громадян гонорари команді Джамали — понад 986 000 гривень, а Руслані — більше 394 000?
25 та 27 квітня на телеканалі «1+1» вийшли сенсаційні передачі про Волинь. У програмі «Секретні матеріали» журналісти розповіли про контрабандний бізнес на українсько-польському кордоні в нашому краї: автобуси-«невидимки», незаконна торгівля підакцизними товарами, неписані правила для тих, хто перетинає кордон з контрабандним товаром і хто зобов’язаний їх контролювати. Найцікавіші фрагменти з цих сюжетів подаємо нижче
Хто з волинських керівників повинен подати у відставку після двох викривальних фільмів програми «Секретні матеріали» про цигарково-контрабандний бізнес у Володимирі-Волинському — губернатор області, міський голова Володимира-Волинського, прокурор Волині, керівники митниці, поліції, СБУ чи менеджмент каналу «1+1»?
То про нашого селянина влада остаточно забула чи трохи пам’ятає?
Земний шлях лучанина Олега Твердохліба (на фото) завершився у Світлий понеділок, коли світ повнився життєствердними словами «Христос Воскрес!» Така була Божа воля, бо чоловік цей мав світлу душу, мужнє серце, здатне до самопожертви
Крик душі відомого лікаря: педіатр Євген Комаровський в колонці для «Новое время» намагається достукатись до народних депутатів, щоб вони запровадили медичну реформу. Подаємо повністю його текст
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ