up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Попри політичну бурю, Артеменко продовжив просувати пропозицію про передачу Криму в оренду

Епізод з мирним планом Артеменко - всього лише невелика частина розслідування у Вашингтоні щодо можливих зв'язків між кампанією Трампа і російською розвідкою

Американське видання Foreign Policy опублікувало матеріал, присвячений скандалу навколо пропозиції українського народного депутата Андрія Артеменка щодо плану врегулювання конфлікту в Україні, який передбачає передачу Криму в оренду Росії на 50 років, пише Тиждень.

Попри політичну бурю, Артеменко все ще намагається просунути свою пропозицію у Вашингтоні і наполягає, що настав час знайти рішення для припинення майже трирічної війни на Донбасі.

Після оприлюднення цієї інформації Артеменка виключили зі складу фракції Радикальної партії, а Генеральна прокуратура України розпочала розслідування з метою встановити, чи є його дипломатична акція, проведена без підтримки Києва, державною зрадою. Попри політичну бурю, Артеменко все ще намагається просунути свою пропозицію у Вашингтоні і наполягає, що настав час знайти рішення для припинення майже трирічної війни на Донбасі, яка забрала більше 10 тисяч життів.

В інтерв'ю Foreign Policy Артеменко заперечував будь-які зв'язки з Кремлем, похвалив перший етап президентства Трампа і відкинув звинувачення Times, заявивши, що його несправедливо втягнули в боротьбу між американським президентом і "ліберальними ЗМІ". Депутат також звинуватив президента України Петра Порошенка в тому, що він незацікавлений у припиненні війни і сказав, що той використовував Росію в ролі цапа-відбувайла, виправдовуючись перед своїми критиками. "Будь-кого, хто має власну думку про Україну, автоматично називають російським шпигуном, - сказав Артеменко. - Але у мене немає ніяких зв'язків з Росією. Ось чому я намагаюся привернути до цього питання адміністрацію Трампа, а не Кремль".

Епізод з мирним планом Артеменко - всього лише невелика частина розслідування у Вашингтоні щодо можливих зв'язків між кампанією Трампа і російською розвідкою про втручання у президентські вибори 2016 року. Але він також символізує іншу лінію політичної боротьби. Після 2014 року, коли революція Майдану повалила проросійського президента Віктора Януковича, Вашингтон грав важливу роль в українській внутрішній політиці, коли визнання і підтримка впливових американських діячів може доленосно позначитися на кар'єрі політика на батьківщині. Важливість цих зв'язків після перемоги Трампа у листопаді 2016 року набула нового, але невизначеного, значення; відсутність ясності в політиці адміністрації щодо Києва було джерелом як занепокоєння, так і нових можливостей для політичної еліти України.

Артеменко використовував зв'язки, щоб призначити зустріч з Майклом Коеном, давнім особистим адвокатом Трампа, що працюють в даний час в Національному комітеті Республіканської партії.

З огляду на те, що ще не всі ключові політичні посади в Держдепі закриті, багато високопоставлених українців шукали обхідні шляхи до адміністрації Трампа, щоб домогтися вирішення питання війни в Україні. Мабуть, саме це і зробив Артеменко, передавши свій неоднозначний план. У липні 2016 року Артеменко їздив в Клівленд на з'їзд Республіканської партії, а у січні був присутній на інавгурації Трампа. Артеменко використовував зв'язки, щоб призначити зустріч з Майклом Коеном, давнім особистим адвокатом Трампа, що працюють в даний час в Національному комітеті Республіканської партії, і передати свій план Майку Флінну, який приблизно три тижні виконував обов'язки радника з питань національної безпеки. Флінн був змушений піти у відставку на початку лютого через інформацію про з'язки з Росією, але, як повідомило видання The Times, Коен сказав, що вручив план в запечатаному конверті "особисто в руки" тепер уже колишньому раднику з питань національної безпеки.

Артеменко підтвердив FP, що діловий партнер Трампа Фелікс Сатер влаштував зустріч з Коеном і деталі плану були передані Флінну, хоча він стверджує, що ніякі фізичні документи під час неформальної зустрічі в Манхеттені не передавались. Кремль заперечував будь-яку поінформованість про план, і Коен відмовився від своїх початкових коментарів, заявивши, що він не передавав план Флінну і не обговорював його ні з ким в Білому домі. Times продовжувала наполягати на своєму. Також Times повідомила, що, зі слів Артеменка, "його план підтримали головні помічники Путіна" і що він "виник з опозиції", яку вирощує в Україні Пол Манафорт, колишній організатор виборчої кампанії Трампа, що працював раніше в Україні політтехнологом. Артеменко сказав FP, що не мав жодних контактів з російськими чиновниками, ніколи не зустрічався і не співпрацював з Манафортом, який заробив мільйони доларів, допомагаючи Януковичу прийти до влади.

Артеменко наполягає, що докладає зусиль для просування плану мирного врегулювання ситуації в України в інтересах країни, але політичні оглядачі розглядають його позаштатну дипломатію як частину зростаючої в Києві хвилі протистояння щодо Порошенка з боку опозиційних сил перед парламентськими і президентськими виборами, запланованими на 2019 рік. Артеменко є критиком Порошенка і заявляє, що має докази корупції українського президента. Крім того, Артеменко стверджує, що запропонував організувати зустріч Трампа з послом України в Вашингтоні Валерієм Чалим під час передвиборної кампанії. Але Чалий відмовився, заявив Артеменко FP, стверджуючи, що український уряд в той час підтримувало демократичного кандидата Хілларі Клінтон. Посольство України відкинуло звинувачення і заявило, що не підтримувала жодного з кандидатів на американських виборах. 

Артеменко, який є вірним союзником колишнього керівника СБУ з високими політичними амбіціями Валентина Наливайченка, встав в один ряд з іншими симпатиками Заходу, популістами на кшталт Тимошенко.

Через розчарування у повільному темпі змін в Україні, рейтинг Порошенка різко падає, дозволяючи конкурентам користуватись цим. Артеменко, який є вірним союзником колишнього керівника СБУ з високими політичними амбіціями Валентина Наливайченка, встав в один ряд з іншими симпатиками Заходу, популістами на кшталт Тимошенко. Вона зробила власний дипломатичний хід 2 лютого, коли зустрілася з Трампом у Вашингтоні ще до його зустрічі або телефонної розмови з Порошенком. Розмова, що мала місце під час Національного молитовного сніданку, була короткою і складався з її спроб отримати запевнення, що адміністрація Трампа "не залишить" Україну і не скасує санкції щодо Росії. Однак ця зустріч показала українцям, що Тимошенко все ще має владу.

Попри негативну реакцію, з якою зіткнувся Артеменко, він все ще оптимістично налаштований щодо своєї пропозиції. Наразі, з його слів, він вже обговорив план з офісом сенатора Огайо Роба Портмана. На батьківщині, в Києві, Артеменко націлився на вибори, заявляючи, що продовжить прагнути до вирішення війни на Донбасі і планує сформувати свою власну політичну партію.

Нагадаємо, український нардеп, що входить до депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка, Андрій Артеменко запропонував Трампу здати Крим в оренду Росії. Наприкінці минулого року Пінчук у статті WSJ запропонував Україні погодитися на низку болісних компромісів заради миру. Зокрема, відкласти повернення Криму, а також погодитися на заморожування конфлікту на Донбасі. Він також запропонував Україні відмовитися у найближчій перспективі від вступу в Європейський союз і забути про членство в НАТО.

В адміністрації Порошенка відповіди на скандальну статтю Пінчука. Позиція АП опублікована під заголовком "Повага до України вкрай важлива для досягнення стабільного миру".

21 квітня 2017, 13:09
ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Звіринець переходить на осінньо-зимовий графік роботи
За словами Президента України, людину на окупованих територіях можуть вбити лише тому, що вона ходить до «неправильної» церкви, говорить «неправильною» мовою або якщо вона просто незгодна
Співака шпиталізували для проведення надскладної операції
«Піонером» має стати Новосибірська область
А священик із села Житнівка отримав золотий наперсний хрест
Гіганта виплекав 21-річний росіянин
Рівняни дотиснули суперника лише в екстра-таймах
Гастрофіброскоп Olympus GIF E3 придбали завдяки новій системі збору благодійних внесків, яку допоміг запровадити фонд «СтопРак»
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ