up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Як не почуватись втомленим після роботи

Якщо ви хочете бути більш сфокусованим на роботі і почуватись менш втомленим, вийдіть на коротку прогулянку під час обідньої перерви або помедитуйте в тихенькому куточку офісу

Працівники з обидвох груп сказали, що після такої перерви вони краще концентруються, менше напружуються і краще почуваються порівняно зі звичним режимом обідньої перерви.

Вчені виявили, що наслідки такого відпочинку яскраво помітні наприкінці дня, за 30-60 хвилин до виходу з роботи додому. Про це пише "УП. Життя" з посиланням на TIME, яке брало інформацію в Journal of Occupational Health Psychology.

Науковці попросили сотню працівників із різних сфер змінити їхнє звичне проведення ланчу на 10 робочих днів.

Половина учасників експерименту просто гуляли найближчим парком і концентруватись на природі. Інші піддослідні знаходили тиху місцину всередині офісу і робили серію дихальних вправ. Обидві активності забирали в учасників щодня по 15 хвилин. Працівники виконували їх після обіду.

За декілька тижнів до початку експерименту, під час його проведення і після людей просили оцінити рівень їхнього самопочуття, наскільки вони насолоджувались обідом і чи вдавалось відділити роботу від 15-хвилинного відпочинку.

Працівники з обидвох груп сказали, що після такої перерви вони краще концентруються, менше напружуються і краще почуваються порівняно зі звичним режимом обідньої перерви.

Більше учасники дослідження насолоджувались прогулянкою у парку, ніж релаксацією в офісі.

Автори експерименту кажуть: вищий рівень задоволення пов'язаний з покращенням концентрації та зменшенням втоми.

"Ми не були впевнені, чи буде користь від такого відпочинку через декілька годин після перерви", - каже авторка дослідження Мар'яна Сіанеха. 

Однак результати такої короткої перерви помітні уже наприкінці робочого дня. За словами науковиці, відпочинок у парку чи релаксація в офісі допомагають людям залишати роботу з великою кількістю енергії.

21 квітня 2017, 13:24
ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Наприкінці поєдинку вболівальники киян мало не посивіли
Заважав працювати та сипав нецензурщиною
Рятувальники прибули дуже швидко – тож збитки від пожежі мінімальні
Відповідну петицію зареєстрували на сайті Луцької міської ради
Інформацію підтвердила Державна міграційна служба
Суперники раніше зустрічалися 16 разів – але ніколи не перетиналися в кубкових поєдинках
Відзначатимуть День народження тапіра Майї та Міжнародний день тигрів
Двоє ковельчан допомогли поліцейським затримати зловмисника, який побив та пограбував 89-річного волинянина. Т.в.о. начальника Ковельського відділу поліції Василь Бучинський за особистий внесок у боротьбі зі злочинністю вручив подяки 26-річним жителям міста Ковеля – Горгуну Максиму та Прокопчуку Артему
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ