up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Журналісти оприлюднили докази участі СБУ в замовній акції під будинком Шабуніна

title
Зокрема вдалось підтвердити, що обидва мікроавтобуси (з працівниками СБУ та з мітингувальниками) їхали один за одним кортежем

На замовну акцію протесту під будинком голови ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна 9 квітня працівники Служби безпеки України виїжджали прямо з-під будівлі СБУ, діяли злагоджено з мітингувальниками, яких дочекались на метро «Славутич» і кортежем поїхали до будинку активіста. А відеозйомкою акції з дрону на місці подій керував безпосередньо голова Департаменту захисту національної державності СБУ Роман Матковський. Про це йдеться в розслідуванні «Служба боротьби з громадськістю» програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший», пише Радіо Свобода.

Домогтися коментаря самого голови Департаменту захисту національної державності Романа Матковського вдалося не одразу.

Безпосередній учасник подій, активіст ГО «Автомайдан» Олег Пушак, якого працівники СБУ залучили для «зйомкок будинку сепаратиста», розповів, що весь процес від початку до кінця проходив під керівництвом працівників СБУ: «У неділю (9 квітня, – ред.) ми зустрілися біля будівлі СБУ. Матковський розповів, що потрібно буде провести зйомку квадрокоптером у дачному масиві. Пізніше, коли ми приїхали на «Славутич», очікували тут автобус з людьми. Коли він приїхав, ми поїхали вперед, а він просто за нами слідкував дорогу. 100% вони керували процесом, коли починається і так далі».

Його свідчення підтверджені й іншими доказами. По-перше, історією його пересувань у той день, сформованою системою Google maps через функцію, що автоматично фіксує і запам’ятовує маршрут, яким пересувається власник телефона за геолокацією.

Також «Схеми» отримали й переглянули всі оригінали зйомок з квадрокоптера. Синій мікроавтобус, про який розповідав Олег Пушак, потрапив у кадр на самому початку акції. Його бачили й люди на місці.

Вдалось підтвердити й те, що обидва мікроавтобуси (з працівниками СБУ та з мітингувальниками) їхали один за одним кортежем. Журналісти знайшли камери відеоспостереження неподалік місця акції, які записали відео за той день і той час. На ньому видно, як разом їдуть два мікроавтобуси, що підпадають під опис учасників подій.

Домогтися коментаря самого голови Департаменту захисту національної державності Романа Матковського вдалося не одразу. На момент його розмови зі знімальною групою минув тиждень відтоді, як СБУ офіційно заперечила будь-яку участь своїх працівників в акції 9 квітня.

Журналісти дочекалися Матковського під будинком, де він живе. Високопосадовець СБУ навів свою версію подій, що він у той день «відпрацьовував інформацію про замовну акцію». «Йде в Києві ціла гора замовних акцій. От у мене поступив сигнал, я зреагував. Це серйозна проблема зараз в Києві, в Україні», – заявив він.

Матковський розповів, що план був таким – зняти замовну акцію з дрона, а потім через посередника, з яким у нього був зв’язок, запропонувати це відео замовнику акції і таким чином на нього вийти. Утім, протягом розмови з журналістами, високопосадовець Служби безпеки України помітно губився у власних словах.

На запитання, чи є в нього зв’язок із замовником акції, спершу заявив: «Ні, в мене є посередник. Тобто я бачив посередника, який, за логікою, мав взяти це відео і дати замовнику. У мене був зв’язок». Проте вже за 6 хвилин розмови він вже заперечував свої слова: «Та як я буду спілкуватися с посередником? Ні, звичайно. Ну як я буду спілкуватися с посередником?».

Журналісти програми «Схеми» запитали і про те, чи вдалося дійти якихось результатів та вийти на замовника проплаченого мітингу, якщо саме це було метою. «Які результати? Оператор сказав, що це Шабунін, я сказав, що мене це не цікавить і ми згорнулися», – відповів Роман Матковський. Також Матковський заперечив, що два мікроавтобуси їхали разом.

Уже після розмови із співробітником СБУ, «Схеми» отримали й відповідь на свій запит стосовно подій того дня. У ньому не містилося відповідей на поставлені запитання та коментарів до викладених фактів. СБУ лише уточнила, що «в ході роботи може обмежувати права і свободи громадян», а всі, «хто допомагає службі, роблять це добровільно».

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
З 23-річною військовою із Одещини, яка загинула під час виконання бойового завдання поблизу Волновахи, прощатимуться на батьківщині
Хворі перебувають на стаціонарному лікуванні в клінічній лікарні №4 і №9
Під час пішого патрулювання на вулиці Джорджа Вашингтона, в ніч на 29 червня, інспектори помітили підозрілу особу, яка побачивши поліцейських, змінила напрямок руху та пришвидшила ходу
Біда сталася 28 червня поблизу Березного
З нинішнього року для медиків запроваджена громадська відзнака «Орден Святого Пантелеймона», яка підтримується всіма християнськими церквами  в Україні, керівництвом МОЗ, профільним комітетом ВР, академією меднаук
За словами голови НСТУ Зураба Аласанії, «Європейська спілка мовників» просто стає в чергу разом із РФ (яка теж готує свій окремий позов, наказуючи UA:PBC з політичних причин)
29 червня в Івано-Франківському міському суді відбулося слухання у справі щодо депутата-«укропівця» Володимира Олійника
29 червня 2017 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкривається фотовиставка Віталія Філімонова «Земляки»
Вчора, близько 2-ї ночі, під час патрулювання на вулиці Фабричній, у дворі будинку до інспекторів звернувся мешканець цього будинку про те, що на другому поверсі невідомі заважають відпочивати іншим мешканцям, порушуючи режим тиші в нічний час
У День Конституції України в Музеї книги, розташованому на території Замку Любарта, відбулося урочисте відкриття виставки робіт Юлії Токарської під назвою «ВсеСвіт». Майстриня вишиває картини гладдю уже 2 десятиліття. У її творчому доробку є чимало освячених ікон, окремі з них уже 6 років прикрашають вівтар Свято-Троїцького кафедрального собору під час пасхальних богослужінь. А нещодавно захопилася також виготовленням ляльок-мотанок, які вирізняються великими розмірами, мають риси обличчя й відображають рід занять і професії українців минулого та сучасності
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ