up-arrow
ЛЮДИНА І СУСПІЛЬСТВО Архів рубрики

Він і на війні — «свій» фельдшер

title
У Горохові і селах району працівника відділення екстреної медичної допомоги Руслана Майка знає чи не кожна сім’я. 37–річний чоловік настільки дорожить своєю репутацією медика, що чимало пацієнтів із великою повагою називають його «своїм», «сімейним», «особистим», «родинним» лікарем

Леся ВЛАШИНЕЦЬ

Після спілкування з Русланом Миколайовичем під час викликів усміхається навіть хворе заплакане дитинча, а людей старших настільки полонило його уміння допомогти ще й добрим словом, що багато жалісливих бабусь розповідають, як вираховували дні його чергувань, аби зробити виклик на 103.

Мамо, але не відмовляй мене, не роби нічого, аби визнали непридатним. Знаю, це у твоїх можливостях. Та я все одно піду на війну.

Як нещодавно з’ясувалося, є у Руслановій вдачі те особливе, що вирізняє його серед інших чоловіків. І дорожить він не лише своєю причетністю до благородної професії, а ще й інтелігентністю і порядністю, з якими нерозлучно йде по дарованій Богом життєвій дорозі. Тому ніхто з тих, хто знає Руслана Майка, особливо не здивувався, почувши, що він вирішив рятувати солдатів на передовій у зоні неоголошеної війни на Донбасі.
Збирався у пекло війни, затаївши у собі вольове рішення, аби рідні не хвилювалися передчасно. Тож про те, що син проходить медогляд для контрактної служби, завідувач Горохівського центру первинної медико–санітарної допомоги Галина Майко дізналася від колег.
— Руслане, то правда, що говорять? Ти хочеш іти в АТО? У тебе ж проблеми зі здоров’ям, — тремтів тоді у запитаннях голос від вибуху материнської тривоги.
— Правда. Мамо, але не відмовляй мене, не роби нічого, аби визнали непридатним. Знаю, це у твоїх можливостях. Та я все одно піду на війну. Не роблю нічого особливого, а лише те, що повинен зробити, — почула відповідь, від якої сивіють тисячі українських матерів.
…То було 7 грудня минулого року. Середа, в яку ще мав нічне чергування, а вранці пішов у військкомат. Цього ж дня мав прибути на Рівненський полігон. Матері зрозуміють, як розривалося серце однієї з нас, яка збирала сина на війну. Купувала одяг, взуття, медикаменти, не помічаючи нічого навколо за пеленою сліз… Щоб приїхав на полігон вчасно, Галина Федорівна сама найняла автомобіль.
У Рівному Руслан і його нинішні бойові побратими довго не затрималися — через декілька днів уже їхали на Донбас. У першому окремому мотопіхотному батальйоні «Волинь» із ним, санінструктором, на передовій сьогодні — ще п’ятеро жителів Горохівщини, які так само, без зайвих слів і пафосу, стали в ряди захисників нашого мирного життя.
…Нещодавно з чергової поїздки з АТО повернулися волонтери Віталій Гладун, Антон Кузьміч, Петро Бабій. Ці чоловіки, які одержимо не перестають жити духом передової та проблемами воїнів, приїхали з фронту зі словами вдячності декану Горохівського деканату, настоятелю Свято–Вознесенського храму міста Горохова отцю Андрію Сидору — за молитовники, керівнику ПОСП імені Шевченка Андрієві Тураку, угринівському сільському голові Віталію Шпилю, вільхівському сільському голові Романові Ковалюку — за запчастини і ковбасні вироби, керівнику ПП «Макс Ком» Оксані Щерблюк і директору ПП «Злагода» Миколі Линчуку — за ковбаси, Інні Голдованській — за макарони, дівчатам із «Hand Made по–львівськи» — за оперативне пошиття маскувальних халатів, Олені Плотниковій і дівчатам з організації «Маскувальна сітка для АТО» — за зимові кікімори, учням ЗОШ І–ІІІ ступенів №1 імені Івана Франка — за маскувальну сітку, працівникам Горохівського районного суду, Горохівського центру ПМСД, районної поліклініки, АТ «СКФ Україна»… Усім-усім, хто з вдячністю поділився із захисниками часточкою свого тепла, домашніми смаколиками і необхідними речами.
Щоб передати посилку для сина і його побратимів, до Віталія Гладуна приходила і Галина Майко.
— Коробки для Руслана підписані, — мовила з материнською дбайливістю.
— Та для нього півбуса передач, — добродушно усміхнувся волонтер.
— Від кого? — приємно здивувалася Галина Федорівна.
У вашого сина дуже багато друзів, — почула у відповідь. І ця фраза не потребувала коментарів.ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Учасник бойових дій російсько-японської війни, підполковник у відставці Віталій Литвинчук воював на Забайкальському фронті, вздовж і впоперек пройшов усю Монголію, а демобілізувавшись, ще чверть століття служив у Володимирі-Волинському в різних військових частинах. Незважаючи на поважний вік (у вересні фронтовик відзначатиме 90-річчя), він має відмінну пам’ять, читає без окулярів, майже не визнає ліків, а більше довіряє народній медицині й каже, що завдяки травам уникнув двох операцій
Минулої неділі на території Іваничівського району, у прикордонному селі Кречів, відбулися традиційні дні добросусідства «Кордон 835 Кречів—Крилів»
Хоч би скільки нам було літ, поки жива ненька — ми все ще діти і з далеких чи близьких світів наша дорога пролягатиме до батьківської хати. Разом зі своєю одногрупницею із селища Ратне Наталею Кацевич цієї літньої пори мандрую у райський куточок Ратнівщини, де проживає її 81–річна мама — Афанасія Лукашівна Лахтюк. 6 серпня ця чудова жінка, мудра, добра, розсудлива і надзвичайно працьовита, відзначила день народження
Як один день минуло півстоліття після закінчення Рожищенського зооветеринарного технікуму. 50 літ! Одним із моїх учителів був відомий на Волині фахівець ветеринарної медицини Микола Кузьмович Кузьмін. У ті далекі 1960-ті роки технікум (нині коледж) розміщувався в пристосованому двоповерховому приміщенні. Студенти жили в старих, розкиданих по всьому Рожищі гуртожитках, навіть колишніх солдатських казармах
Сільський агроном втілив мрію всього життя й відшукав своїх пращурів до десятого коліна
Учора керівник служби «Госпітальєри» отримала від нашої редакції заслужений приз — крилатий плуг. Це почесне звання — «Герой нашого часу» — Яні Зінкевич присвоїли читачі й передплатники газети у травні 2015 року як подяку за врятовані життя українських військовослужбовців. А цим найбільшим скарбом особисто медику–добровольцю завдячують понад дві сотні солдатів, тоді як створена нею медична служба загалом зберегла дві з половиною тисячі захисників Батьківщини
22–річний маневиччанин Юрій Шафета про запеклі бої за визволення українського сходу знає не з чужих слів. Він — контрактник. Савур–Могила, Вуглегірськ, Красний Луч, Сніжне… За цими назвами — відвага і героїзм, самопожертва і гіркий біль від втрати побратимів
Давня східна мудрість гласить: «Кожна людина тобі не друг, кожна людина тобі не ворог, кожна людина тобі вчитель». Справді, від багатьох людей, які живуть поміж нас, можна багато чому навчитися. До таких особистостей належить родина старожилів Шуровських, котрі мешкають у Володимирі-Волинському на вулиці Поштовій
«Високошановні й дорогі мені брати й сестри України Західного краю! Звертаюся до вас із глибоким почуттям подяки від українців Сходу нашої Батьківщини»
На автодорозі Ковель-Луцьк поблизу села Погиньки Ковельського району мотоцикл «Honda» зіткнувся із вантажівкою «ГАЗ»
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ