up-arrow
ЛЮДИНА І СУСПІЛЬСТВО Архів рубрики

Дві двійні — і в 26 років стала мамою-героїнею

title
Своє жіноче і материнське щастя Руслана Кича знайшла майже за тисячу кілометрів у селі Мирне Горохівського району

Леся ВЛАШИНЕЦЬ

—Я ще з юності мріяла мати двох дівчаток. Певно, сам Бог дослухався до мого сокровенного бажання, – сяяла від щастя 35–річна жінка, яка дала життя п’ятьом дітям: старшій Валерії і двом парам двійнят — Васильку і Богданкові, Оксаночці і Валентину.

Так гарно у нас! Як ті люди живуть у містах? Ми своє село і хату ні на що не проміняємо.

Коли з мирненським сільським головою Зоєю Клибанською ми завітали до помешкання Руслани і Віктора Кичів, сімейство обідало. На столі парувала миска дерунів, які дітвора клала у свої тарілки і щедро поливала сметаною. Господаря вдома не було, але дружина і діти до цього вже звикли. Віктор Кича — відомий у селі механізатор і тракторист, тож більшість часу проводить у полях та на городах.
— Він дуже любить техніку. Коли треба щось полагодити, вдосвіта встане швидше до поспівського трактора, ніж до своєї худоби, – каже Руслана про чоловіка, який із молодих літ працює у ПОСП «Русь».
Віктор родом із села Угринів, Руслана — з Херсона, куди її батьки свого часу поїхали на заробітки. На Півдні вона виросла, вийшла заміж. Із першим чоловіком життя не склалося. Молода жінка сама виховувала донечку Валерію. А потім переїхала на Волинь у Мирне до бабусі Ганни, яка навчила внучку всіх секретів сільського господарювання.
— Завдяки їй я зрозуміла, що шити, готувати, прибирати, прати, поратися на городі – це моє! — казала Руслана. Свого Віктора вона вперше побачила у мирненському лісі, де сільська молодь зібралася гуртом на Великдень. Через рік і два місяці пара побралася, а ще через деякий час уже втішалася двійнею — Васильком і Богданом. Минуло кілька літ — і до обійстя родини знову прилетів лелека. І знову не один.
— Наш тато дуже хотів донечку. Але завідувач пологового відділення Горохівської районної лікарні Оксана Якобчук, яка особисто обстежувала мене на УЗД, не відразу точно змогла сказати про стать дітей. Тож уявіть радість, коли Оксана Євгенівна показала мені і хлопчика, і дівчинку! На честь цієї лікарки ми й назвали свою донечку, – розповідала мама.
Кичі–молодші, як і мама з татом, не люблять сидіти без діла. За роботу зазвичай беруться гуртом. Щоправда, як усі діти, деякі домашні обов’язки виконують залюбки, а до інших чекають заохочення. А що мама рідко свариться, то прибирання чи сапання завжди закінчують разом. У кожного члена сім’ї вже яскраво проявляються особисті вподобання. 16–річна Валерія захоплюється баскетболом, волейболом, у складі шкільної команди виступає на сільських і районних турнірах. 13–літній Богдан день і ніч грав би у футбол, а його двійник Василько – мамин помічник у всіх хазяйських справах. 9–річний Валентин полюбляє щось будувати з підручних матеріалів, сестричка Оксана вже пробує пекти солодощі. Усі домашні справи в цій родині робляться з любов’ю, спілкування завжди щире, стосунки з чоловіком, як взірець синам і донькам, сповнені взаєморозуміння і поваги.
Напрацюємося вдень, а ввечері сядемо разом: влітку – у затінку на подвір’ї, взимку – у теплій хаті. Я й кажу: «Так гарно у нас! Як ті люди живуть у містах?» Ми своє село і хату ні на що не проміняємо, – зізналася Руслана, обіймаючи дітей – своє омріяне жіноче щастя!

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Учасник бойових дій російсько-японської війни, підполковник у відставці Віталій Литвинчук воював на Забайкальському фронті, вздовж і впоперек пройшов усю Монголію, а демобілізувавшись, ще чверть століття служив у Володимирі-Волинському в різних військових частинах. Незважаючи на поважний вік (у вересні фронтовик відзначатиме 90-річчя), він має відмінну пам’ять, читає без окулярів, майже не визнає ліків, а більше довіряє народній медицині й каже, що завдяки травам уникнув двох операцій
Минулої неділі на території Іваничівського району, у прикордонному селі Кречів, відбулися традиційні дні добросусідства «Кордон 835 Кречів—Крилів»
Хоч би скільки нам було літ, поки жива ненька — ми все ще діти і з далеких чи близьких світів наша дорога пролягатиме до батьківської хати. Разом зі своєю одногрупницею із селища Ратне Наталею Кацевич цієї літньої пори мандрую у райський куточок Ратнівщини, де проживає її 81–річна мама — Афанасія Лукашівна Лахтюк. 6 серпня ця чудова жінка, мудра, добра, розсудлива і надзвичайно працьовита, відзначила день народження
Як один день минуло півстоліття після закінчення Рожищенського зооветеринарного технікуму. 50 літ! Одним із моїх учителів був відомий на Волині фахівець ветеринарної медицини Микола Кузьмович Кузьмін. У ті далекі 1960-ті роки технікум (нині коледж) розміщувався в пристосованому двоповерховому приміщенні. Студенти жили в старих, розкиданих по всьому Рожищі гуртожитках, навіть колишніх солдатських казармах
Сільський агроном втілив мрію всього життя й відшукав своїх пращурів до десятого коліна
Учора керівник служби «Госпітальєри» отримала від нашої редакції заслужений приз — крилатий плуг. Це почесне звання — «Герой нашого часу» — Яні Зінкевич присвоїли читачі й передплатники газети у травні 2015 року як подяку за врятовані життя українських військовослужбовців. А цим найбільшим скарбом особисто медику–добровольцю завдячують понад дві сотні солдатів, тоді як створена нею медична служба загалом зберегла дві з половиною тисячі захисників Батьківщини
22–річний маневиччанин Юрій Шафета про запеклі бої за визволення українського сходу знає не з чужих слів. Він — контрактник. Савур–Могила, Вуглегірськ, Красний Луч, Сніжне… За цими назвами — відвага і героїзм, самопожертва і гіркий біль від втрати побратимів
Давня східна мудрість гласить: «Кожна людина тобі не друг, кожна людина тобі не ворог, кожна людина тобі вчитель». Справді, від багатьох людей, які живуть поміж нас, можна багато чому навчитися. До таких особистостей належить родина старожилів Шуровських, котрі мешкають у Володимирі-Волинському на вулиці Поштовій
«Високошановні й дорогі мені брати й сестри України Західного краю! Звертаюся до вас із глибоким почуттям подяки від українців Сходу нашої Батьківщини»
На автодорозі Ковель-Луцьк поблизу села Погиньки Ковельського району мотоцикл «Honda» зіткнувся із вантажівкою «ГАЗ»
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ