up-arrow
ПОЛІТИКА Архів рубрики

Путін уже «анексував» і княжну Анну…

title
Під час спільної прес-конференції з новим французьким президентом Емануелем Макроном російський «цар» у кількох реченнях на тему історії фактично зізнався у причинах війни Росії проти України

Василь РОГУЦЬКИЙ


Володимир Путін, зокрема, заявив: «З поїздки Петра І до Франції не розпочалась історія російсько–французьких відносин. Вона має набагато глибші корені. Освічена французька публіка знає російську Анну – королеву Франції». При цьому Путін заявив, що батько Анни Ярослав Мудрий був «нашим».
Логіка російських шовіністів проста: раз Анна і київські князі – їхні, значить і територія має бути їхня, а України «не було, нема і бути не може». Адже в іншому випадку Російська імперія втрачає історичне підгрунтя, легітимність. Росіяни не хочуть ставати «молодшими» на кілька століть і вести свою державність від Московського улуса, заснованого в 1277 році за наказом татаро-монгольського хана Менгу-Тімура.
Їм треба європейську київську спадщину. А раз на неї по праву претендує Україна, значить – її треба знищити. Тож Україна б’ється з Росією не тільки за майбутнє, а й за минуле.

Київська Русь охоплювала сучасні території Естонії, Литви, Латвії, Польщі, Чехії та Румунії. Отож, будь ласка, без дурниць про триєдину націю.

Резонансна заява Путіна спровокувала інтернет-бійку між двома країнами. Цю дуель помітили навіть у світі і кілька західних видань написали про неї. Що добре для українців, бо це – ще один привід пояснити світу, що Москва – злодійка, яка привласнила собі історію сусідів. До речі, західні ЗМІ переможцем у цій словесній перепалці визнали Україну. Можливо, тому, що ми відповідали з гумором, але впевнено. Такою була, зокрема, і відповідь Петра Порошенка. Звертаючись до українців з нагоди остаточної ратифікації Нідерландами Угоди про асоціацію України та ЄС (попри результати референдуму!), він сказав: «Історично ми були частиною Європи. До речі, з часів давньоукраїнського князя Ярослава Мудрого (його гербом був тризуб! – Ред.) і його доньки–киянки Анни Ярославни, яку буквально вчора Путін намагався на очах у всієї Європи вкрасти у російську історію».
Своєю чергою міністр закордонних справ України Павло Клімкін просто поглузував із російського президента, заявивши, що вважатиме українцем… Олександра Пушкіна, оскільки його надихали на творчість українські Одеса та Крим.
А була ще словесна перепалка в офіційних акаунтах України та Росії у Твіттері. Росіяни щось мололи про спільну спадщину трьох народів. А наші знову відповіли не без гумору. Надали дві довідки: про те, ким у 1051 році була Анна Ярославна, а також подали зображення Москви на той час – густий березовий ліс!..
І остаточно добили такими словами: «Київська Русь охоплювала сучасні території Естонії, Литви, Латвії, Польщі, Чехії та Румунії. Отож, будь ласка, без дурниць про триєдину націю».

Довідка
Анна Ярославна (у країнах Західної Європи також відома як Анна Київська; близько 1032 – після 1075) – середня дочка Великого князя Київського Ярослава І Мудрого (його ще називали «тестем Європи», оскільки віддавав своїх дочок за європейських князів та королів). Королева Франції, мати майбутнього короля Філіпа І. В історії цієї країни вона залишилася як прабаба майже 30 французьких королів.

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
У центрі Києва знову з’явилися намети. Як ви гадаєте, українцям треба йти на нові акції протесту у час, коли в країні триває війна?
Мілош Земан, який багато років веде активну пропутінську політику, вважає втрату півострова «завершеною справою» і закликав негайно зняти санкції проти Росії, бо вони не діють, а б’ють лише по ЄС
Така сума до кінця року надійде у Ківерцівський, Маневицький, Любешівський і Камінь-Каширський райони з Фонду соціально-економічного розвитку. Про це сказано в Постанові Кабінету Міністрів №689. Кошторисні пропозиції були сформовані на основі звернення народного депутата від «УКРОПу»
Народний депутат Єгор Соболєв, який народився у Краснодарі РФ й носив прізвище Зімін, можливо, має подвійне громадянство, заборонене в нашій державі
Чи дивитеся ви засідання Верховної Ради України? Тоді скажіть, будь ласка, вас не дратує той факт, що спікер Андрій Парубій по п’ять разів ставить питання на голосування, щоб його результативно провести, і багато хто для цього не гребує чужими картками? Бо за часів одіозного Леоніда Кучми демократи стрибали від радості, коли вже за другою спробою не набиралося потрібної кількості голосів…
Закони Президента про реінтеграцію цього регіону спричинили баталії у Верховній Раді та під її стінами. Протягом двох днів депутати то блокують трибуни, то шарпаються і б’ються, то ображають один одного. Тим часом біля приміщення активісти мітингують, запаливши шини, а на охорону будівлі з куполом кинуто Нацгвардію
Правоохоронці затримали диверсантів — ​членів організованого збройного угруповання «Торпеди», які протягом року вчиняли теракти на території України. Саме вони нинішнього літа, 10 липня, кинули вибухівку в консульство Польщі в Луцьку
Державна міграційна служба ще не відповіла на звернення екс-президента Грузії, хоча мала б це зробити протягом доби
Співробітники патрульної поліції, які забезпечують порядок під час акцій протесту в центрі Києва, ніколи не застосують зброю проти людей
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ