up-arrow
РЕЗОНАНС Архів рубрики

Який відпочинок у Європі? З нашими зарплатами і пенсіями у сусіднє місто не кожен заїде...

title
Літо. Пора відпусток. Для українців запроваджено безвізовий режим із ЄС. То у яку з країн Європи ви цьогоріч поїдете відпочивати?

Богдан БЕНЮК,
народний артист України (м. Київ):
– Я не розумію, навіщо їхати за кордон, якщо ми маємо неймовірно красиві краєвиди в Україні і проміняти їх на якусь заморську країну, навіть ради відпочинку, не хотів би. Скільки у нас незвіданих місць, про які ми навіть не знаємо! Їхати у відпустку до зарубіжжя можна лише тоді, коли на власні очі побачиш кожен куточок рідної землі, намилуєшся її Божими дарами, нап’єшся її чистої джерельної води. Нам потрібно відкривати Україну у своєму серці, а не ганятися за чужими просторами. Навряд чи в якійсь країні нас чекають так, як тут, на батьківській землі. Якщо в мене з’являється вільна хвилина, волію провести її в колі найрідніших людей — вважаю це найкращим відпочинком. І лише в Україні. І всім раджу: пізнавайте свою країну, таким чином ви навчитеся її любити по-справжньому.

Для більшості селян, які працюють на землі, аби прогодувати сім’ю, закордонний відпочинок не осилити ні з візою, ні, як тепер, без неї.

Ольга КУЛІШ,
директор філії ПАТ «НСТУ» «Волинська регіональна дирекція» (м. Луцьк):
– Щоб скористатися перевагами безвізу, мені потрібно виробити біометричний паспорт. У мене був звичайний закордонний, втім у ньому вже всі візи закінчилися. Якщо ж і поїду цього року в Європу, то це буде відрядження щодо розвитку суспільного мовлення, а відпочиватиму в Україні, найімовірніше – на Волині. Триває реформа, тому далеко і надовго відлучатися не виходить, тим паче фінансова ситуація не надто дозволяє вільно почуватися в країнах ЄС. Загалом, вважаю, що безвіз – це дуже добре. Дай Бог, щоб і інші проблеми українців вирішувалися так позитивно.

 

Петро САГАНЮК,
міський голова (м. Володимир-Волинський):
– Нікуди за кордон на літній відпочинок я не їжджу. Мені вистачає красивих місць в Україні. Маємо незаймані ліси, чисті озера та мальовничі гори. Люблю відпочивати у Східниці, Моршині та Трускавці. Й не потрібно ніяких екзотичних закордонних курортів. А найкраще почуваюся у рідному селі, яке тепер називається Сусваль. Набираюся сил на пасіці біля своїх вуликів. Саме у бджіл нам варто повчитися працьовитості та наполегливості.

 

 

Алла БАБІНА,
головний позаштатний алерголог управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації, завідувачка відділення алергології обласної клінічної лікарні
(м. Луцьк):
— І як лікар, і як бабуся ще маленьких онуків, я переконана, що для оздоровлення і відпочинку зовсім не обов’язково їхати далеко. Як правило, відновлюємо сили на Світязі, інших волинських озерах. У нас є чудові місця, чарівні куточки незайманої природи, куди можна вибратися на вихідні, не витрачаючи часу і сил на далекі переїзди та перельоти. Це і для здоров’я корисніше. Раніше, зазвичай, ми любили проводити відпустки в Криму, Одесі, хотілося на море. Але з віком починаєш відчувати переваги відпочинку в умовах звичного клімату та й сімейні обставини не відпускають далеко від дому. Тому відпустка у Європі не входить у мої плани.
Але безвізовий режим із ЄС я вітаю і радію за молодь, яка матиме змогу більше бувати за кордоном. І не тільки відпочивати, а й навчатися там, стажуватися. Для лікарів це дуже важливо, і вони використовують кожну таку можливість. Шкода тільки, що молоді спеціалісти в галузі охорони здоров’я отримують зарплати, які не завжди дають змогу їм подорожувати, відвідувати інші країни.

 

Ігор ГУЗЬ,
народний депутат України (м. Луцьк):
– Як заступнику голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах, доводиться бувати у різних країнах зі службовими поїздками. А для відпочинку хотілося б відвідати Балкани: мені цікаво на власні очі побачити Хорватію та Чорногорію. Щоправда, не знаю, чи вийде цього літа. Найбільше люблю відпочивати на Волині, на озері Світязь. А ще краще – у рідних краях – у селі Смідин Старовижівського району, де можна збирати у лісі гриби та ягоди.

 

 

Володимир ЛИС,
письменник (м. Луцьк):
– Зазвичай останнім часом відпочиваю на рідній Волині. Тут найгарніша й найрозкішніша природа, про озера вже й не кажу. Серед них і той каскад поліських озер, до яких належать Велике і Мале Згоранські озера (на їхніх берегах щоліта проводять патріотичний фестиваль «Згоранська варта»), а ще там є Хмільне. Я колись вже писав у «Волині» про відпочивальника, який, побувавши на наших озерах, заповзявся дослідити, чому його так назвали. Навіть набрав кілька пляшок води з нього, а вона – звичайнісінька. Справді, загадка. З віком розумієш, як багато можна відкрити в рідній Україні. Єдине місце, у якому би вкрай хотів побувати, – Республіка Сан-Маріно. Найдавніша з нині існуючих республік у світі. Недавно з подивом дізнався, що в другій половині ХVІІІ століття існувало лише дві держави із немонархічною, а республіканською формою правління – США і Сан-Маріно. Обидві вистояли до цих пір. До речі, двох співглав держави у Сан-Маріно (називаються вони шикарно капітанами-регентами) обирають лише на півроку. Може б нам запозичити їхній досвід? Тоді ті, хто зверху, старалися б щось одразу зробити для свого народу.

 

Ірина КОНСТАНКЕВИЧ,

народний депутат України (м. Луцьк):
– Я саме перебуваю у Німеччині. Маю прочитати тут дві лекції в університеті – це корисний і потрібний досвід. Щодо відпустки за кордоном, то не думаю, що на це будуть час і можливість. Хочу бути вдома, з рідними – це найкращий відпочинок.

 

 

 

Раїса СКАРЖИНЕЦЬ,
мати 10 дітей (с. Людинь Дубровицького району Рівненської області):
— Трохи по-іншому скажу: звичайно, хотілося б побачити світу. От брат мій має візу і не один рік їздить у Німеччину. Я не раз йому говорила: «Ти б узяв коли мене з собою — це ж цікаво побачити, як люди живуть, яка у них культура, побут...» Але, на жаль, для більшості селян, які працюють на землі, аби прогодувати сім’ю, закордонний відпочинок не осилити ні з візою, ні, як тепер, без неї. Маю на увазі матеріальну сторону. Тому у нас із чоловіком, батьків десяти дітей, і розмови про це нема. Коли сини і дочки були малі, взагалі не можна було вибратися кудись навіть на пару днів. На кого покинеш дітвору? Це ж — найдорожче, що в нас є. Який відпочинок, коли серце розриватиметься: як вони там? От би тоді нам бус, який зараз маємо, то частіше могли б їздити на озеро Сомине, що неподалік нашого села. А то й того не було.

 

Людмила МАРИНІНА,
директор школи, депутат Рівненської обласної ради (с. Цепцевичі Сарненського району):
– Вже зробила біометричний закордонний паспорт і планую влітку поїхати у Польщу в місто Гурово-Ілавецьке Бартошицького повіту Варміно-Мазурського воєводства. У нас склалася добра співпраця з місцевим ліцеєм. Очевидно, вирушу потягом Ковель — Хелм. Я читала у газеті «Волинь» про відкриття цього маршруту. А зазвичай відпочиваю в Україні, бувала у Трускавці й на Шацьких озерах.

 

Ірина ФАРІОН,
член політради ВО «Свобода», народний депутат України VII скликання (м. Львів):
– Цей безвіз неможливо реалізувати тим людям, які чесно працюють. Отримуючи таку зарплатню, ми часом не те, щоб в іншу країну, а в сусіднє місто не можемо поїхати. Найкращий мій відпочинок – то архів і бібліотека, а найцікавіші мандри – внутрішнім світом. А безвізом нехай «попса» тішиться, тільки той сміх зі слізьми на очах.

 

 

Олександр ГОНЧАРУК,
директор комунального опорного закладу «ЗОШ І—ІІІ ступенів с. Купичів» (с. Купичів Турійського району):
– На жаль, із запровадженням безвізового режиму з ЄС не кожен українець отримав можливість побувати у країнах зарубіжжя. У першу чергу, через брак фінансів, яких постійно не вистачає. Тому, якби і хотів поїхати, наприклад, до Німеччини чи Великобританії, поки що не бачу реальних можливостей це зробити. А зазвичай мої літні канікули проходять в освітньому закладі, де ми заздалегідь готуємося до навчального року. Якщо ж із учительської відпустки вдається вирвати два тижні, із задоволенням проводжу їх із сім’єю у родичів у Карпатах.

 

Лідія ТАРАСЮК,
голова правління обласного Фонду милосердя і здоров’я (м. Луцьк):
— Безвізовий режим мене не цікавить, оскільки на першому місці — мама, котра живе в селі. Працюючи у Фонді милосердя, не можу дозволити собі залишити її саму і їхати кудись відпочивати. Щотижня кілька днів проводжу в неї. До того ж, у країни Євросоюзу з порожніми кишенями не поїдеш. Безвіз не для рядових громадян, зокрема літніх людей. З нашими пенсіями і зарплатами відпочинок на закордонних курортах більшості українців не світить. У нас же тільки тарифи на житлово-комунальні послуги європейські, а все решта — як у державах третього світу. Тож хоч нас пускають у Європу без віз, пересічний пенсіонер туди не поїде. Правда, може, декотрі українці й хотіли б. Я, наприклад, мріяла би побувати за кордоном. Але щоб не тягти звідти торби з товаром чи бігати по магазинах, а побачити визначні місця, пам’ятки історії, відвідати музеї. Раніше часто подорожувала, бувала в Криму. А тепер сумую за ним. Правда, у нинішній, окупований, не хочу. Мрію поїхати відпочивати туди, але без страху і кордонів.
Бліц провели Кость ГАРБАРЧУК, Лариса ЗАНЮК, Людмила ВЛАСЮК, Олег КРИШТОФ, Катерина ЗУБЧУК, Євгенія СОМОВА, Галина СВІТЛІКОВСЬКА.

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Її довжина — 12,4 кілометра. Пройшовши трохи більше восьми (саме така протяжність русла у межах обласного центру), журналістський «десант» «Волині-нової» побачив, як живеться цій водоймі, як дбають і не дбають про неї місцеві жителі
В обласному центрі Волині провели ексгумацію останків розстріляних в’язнів Луцької тюрми: воронка від авіабомби була по вінця повна людськими кістяками
Минулої суботи в Гощанському районі на Рівненщині розбився планер (на фото). Під час катастрофи загинули двоє людей — 50-річний інструктор аеродрому «Воронів» Микола Ковальчук та 25-річна рівнянка Ірина Омельчук, якій друзі подарували політ
Янтарна щедрість рівненських обласних депутатів наразі закінчилася. Чи то з «переконливістю» фірм, які хочуть видобувати бурштин на Рівненщині, прорахувалися, чи то вплинула присутність кількох десятків поліщуків під стінами, але на останній сесії депутати відмовили одразу трьом підприємствам. Проте зробили це не категорично, а припрошуючи – подавайте документи ще раз
Нарешті, як запевнив міський голова Віктор Годик, творцеві бронзового Кобзаря, землякові–скульптору з села Новостав Василеві Рижуку вже перерахували 153587 гривень — останню суму, яку постановив виплатити Волинський господарський суд
Луцькі поліцейські Сергій Ліга, Ігор Воронов, Віктор Бубало, Сергій Цигульов не думали про славу, коли їхали на виклик з приводу спроби самогубства. Виконуючи свої безпосередні обов’язки, вони зробили, здається, надможливе: схопили молодика за руку, коли той спробував стрибнути з вікна 8-го сходового поверху
2 червня Луцький міськрайонний суд поновив її на посаді секретаря міськради обласного центру, адже рішенням 19-ї позачергової сесії вона була зміщена з поста 15 березня. Хоча при цьому Феміда відмовила у задоволенні клопотання щодо скасування рішення про призначення Ігоря Поліщука на посаду секретаря міської ради. Тобто, вийшов парадокс: у Луцьку аж два секретарі міської ради. Тим не менше пані Вусенко (на фото) після оголошення вердикту пообіцяла прийти на роботу у вівторок, 6 червня
Після цього випадку у селі Костянтинівка Сарненського району Рівненщини можна стверджувати: в Україні настільки міцні люди, що навіть блискавка їм не страшна. Судіть самі. Житель Орлівки 62–річний Олександр Болтрик на скутері повертався з риболовлі й заховався на зупинці від дощу. 58–річний Леонід Волинський проводжав свого 26–літнього сина Олександра на маршрутний автобус. Усі троє за одну мить без тями лежали на асфальті від потужного електричного розряду
Артем Федецький поблизу Донецька провів товариську футбольну зустріч з бійцями
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ