up-arrow
РЕЗОНАНС Архів рубрики

Серце пілота зупинилося в польоті…

title
Минулої суботи в Гощанському районі на Рівненщині розбився планер (на фото). Під час катастрофи загинули двоє людей — 50-річний інструктор аеродрому «Воронів» Микола Ковальчук та 25-річна рівнянка Ірина Омельчук, якій друзі подарували політ

Левко ЗАБРІДНИЙ

Судмедекспертиза встановила, що інструктор загинув від гострого інфаркту міокарда з розривом стінки серця. Причина смерті пасажирки – несумісна з життям травма шийного відділу хребта. Дівчина мала на собі парашут, проте не встигла ним скористатися.

Микола Ковальчук — із 16 літ в авіації, працював пілотом великих літаків, а у рівненському авіаклубі був командиром планерної ланки. Досвідченішого за нього не знайти, кажуть на аеродромі.

Політ розпочався близько 13.00 і мав тривати годину. Планер уже повертався на посадку, коли пілоту стало погано. Впав він на кукурудзяне поле між селами Люцинів та Пустомити.
Першими до місця трагедії добралися працівники аеродрому та «швидка», яку ті викликали, як тільки побачили, що літальний апарат зник із неба. Микола Ковальчук уже був не- живий, Ірина померла на руках медиків.
— Дівчина не скористалася парашутом, бо, очевидно, і не зрозуміла, що відбувається, — розповідає Олексій Кособуцький, керівник аеродрому «Воронів». — Місце пілота у планері — позаду. Вона не бачила, що інструктор помер. Те, що щось не так, помітив один із наших спортсменів у бінокль. Планер летів на занадто низькій висоті, а потім зник.
Микола Ковальчук — із 16 літ в авіації, працював пілотом великих літаків, а у рівненському авіаклубі був командиром планерної ланки. Досвідченішого за нього не знайти, кажуть на аеродромі.
Для пілотів передбачена обов’язкова поглиблена медична перевірка кожні два роки, Микола Ковальчук мав сертифікат, що він ніколи серйозно не хворів.
— Окрім того, у нас обов’язкові медичні огляди щоранку перед польотами. Тиск і пульс у той день у нього були нормальними, почувався добре, — додає пан Кособуцький. — Таких випадків у нас, за моєї пам’яті, не було.
Слідство у справі триває. Кримінальне провадження відкрито за частиною 3 ст. 276 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, якщо вони спричинили загибель людей. Покарання — позбавлення волі на термін від п'яти до десяти років — Ред.).

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
«Красень! Пишаємося!»: волинянин виборює першу медаль для України на «Іграх нескорених»!
Чи стане Жиричівське родовище поліським клондайком?
25-річний спецназівець 3-го полку Вадим Довгорук, який втратив на війні під Дебальцевим ліву руку й обидві ноги, одружився. Його обраницею стала Ольга Сорока, медсестра Київського центру термічних травм
Кажуть, від радісного до сумного — один крок. Вчергове я переконався в цьому, коли нещодавно відвідав свої рідні Сереховичі, що в Старовижівському районі, з нагоди двох знакових подій, які свідчать про нову сторінку в житті села
«Кожен дзвінок на номер 101 – це іспит на професійність рятувальників, адже нам довірена така відповідальна роль – спасати життя і набуте добро». На цьому протягом нашої розмови не раз наголошував начальник Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Грушовінчук
Хто виграв, а хто програв від скандального повернення Міхеіла Саакашвілі в Україну?
Весільна подорож до Туреччини для молодого рівненського подружжя завершилася справжньою трагедією
Почути й побачити на власні очі голову Волинської обласної ради Ігоря Палицю прийшло багато журналістів. Навіть візит прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, з яким, як зізнався очільник громади краю, він у товариських стосунках, не викликав такого ажіотажу. Ігор Петрович продемонстрував свою майстерність оратора та вправне володіння головними азами риторики, коли на незручне запитання, щоб збити з пантелику співрозмовника, відповідав зустрічним запитанням
У цьому мальовничому селі Луцького району відгуляли ювілейний День села
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ