up-arrow
РЕЗОНАНС Архів рубрики

Серце пілота зупинилося в польоті…

title
Минулої суботи в Гощанському районі на Рівненщині розбився планер (на фото). Під час катастрофи загинули двоє людей — 50-річний інструктор аеродрому «Воронів» Микола Ковальчук та 25-річна рівнянка Ірина Омельчук, якій друзі подарували політ

Левко ЗАБРІДНИЙ

Судмедекспертиза встановила, що інструктор загинув від гострого інфаркту міокарда з розривом стінки серця. Причина смерті пасажирки – несумісна з життям травма шийного відділу хребта. Дівчина мала на собі парашут, проте не встигла ним скористатися.

Микола Ковальчук — із 16 літ в авіації, працював пілотом великих літаків, а у рівненському авіаклубі був командиром планерної ланки. Досвідченішого за нього не знайти, кажуть на аеродромі.

Політ розпочався близько 13.00 і мав тривати годину. Планер уже повертався на посадку, коли пілоту стало погано. Впав він на кукурудзяне поле між селами Люцинів та Пустомити.
Першими до місця трагедії добралися працівники аеродрому та «швидка», яку ті викликали, як тільки побачили, що літальний апарат зник із неба. Микола Ковальчук уже був не- живий, Ірина померла на руках медиків.
— Дівчина не скористалася парашутом, бо, очевидно, і не зрозуміла, що відбувається, — розповідає Олексій Кособуцький, керівник аеродрому «Воронів». — Місце пілота у планері — позаду. Вона не бачила, що інструктор помер. Те, що щось не так, помітив один із наших спортсменів у бінокль. Планер летів на занадто низькій висоті, а потім зник.
Микола Ковальчук — із 16 літ в авіації, працював пілотом великих літаків, а у рівненському авіаклубі був командиром планерної ланки. Досвідченішого за нього не знайти, кажуть на аеродромі.
Для пілотів передбачена обов’язкова поглиблена медична перевірка кожні два роки, Микола Ковальчук мав сертифікат, що він ніколи серйозно не хворів.
— Окрім того, у нас обов’язкові медичні огляди щоранку перед польотами. Тиск і пульс у той день у нього були нормальними, почувався добре, — додає пан Кособуцький. — Таких випадків у нас, за моєї пам’яті, не було.
Слідство у справі триває. Кримінальне провадження відкрито за частиною 3 ст. 276 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, якщо вони спричинили загибель людей. Покарання — позбавлення волі на термін від п'яти до десяти років — Ред.).

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
18 липня відбулося урочисте засідання Кабінету Міністрів, присвячене 100-річчю уряду України, створеного 1917-го року Центральною Радою. А хто з прем’єрів періоду Незалежності у вас викликає найбільшу довіру?
157 тисяч євро у банку, до 10 автівок та стільки ж об’єктів нерухомості від Волині до столиці й Криму – і це ще не повний список усього, що офіційно задекларував екс–голова Господарського суду Рівненської області Вадим Торчинюк (на фото)
Про заклад «Innerspace», що розташований у самому серці обласного центру Волині, є відгуки в соціальних мережах як про чудове місце для творчих, працьовитих людей і прихильників спокою, затишку та гармонії. Втім, мало хто знає, що його відкрило подружжя переселенців із палаючого Сходу України – Марина та Кирило Ткачови (на фото)
Надія Шабатура з Любомля вчилася у Львівському педагогічному інституті разом із Богданом Сташинським, а її чоловік Іван грав із ним в одному оркестрі
У четвер, 6 липня, Палац культури Луцька був переповнений тими, кого називають віп–персонами. Найбагатші люди міста й області, керівники потужних підприємств, фірм, організацій прийшли на аукціон, щоб, придбавши ту чи іншу річ, зробити внесок у будівництво храму Миколая Чудотворця на Донеччині. Церкву вже почали зводити у місті Волноваха як частину українського гуманітарного центру. Ініціатори акції — Служба безпеки України та Українська православна церква Київського патріархату — вважають, що в умовах розколу між Сходом і Заходом це буде такий собі міст через прірву. Чесно кажучи, якщо до аукціону з цього приводу був певний скепсис, то після його закінчення віри в успіх справи побільшало. Адже на торгах за один вечір зібрали понад півмільйона гривень!
Меморіальний комплекс партизанської слави на Ківерцівщині, створений у 1960-х роках для увіковічення дій «червоних» партизанів і подальшого утвердження комуністичної ідеї, із здобуттям Україною державного суверенітету потребує нового наповнення та підходу
У вівторок життєдіяльність середмістя обласного центру Волині була паралізована через пожежу на електропідстанції: не їздили тролейбуси, не працювали магазини, кафе, банки. Розкажіть, а в які непередбачувані обставини потрапляли ви, коли не ставало світла, і як їх долали? Що маєте вдома на випадок, коли зникне електроенергія?
Страшна трагедія сталася минулого четверга в селі Поступель Ратнівського району. Від удару грозового розряду на пасовищі загинули 14-річна Ірина та 11-річний Сашко Ліхвани
Волинську Хатіко на ім’я Арі від бездомного життя врятував професійний рятувальник — працівник лісової пожежної охорони Ківерцівського держлісгоспу Андрій Матвіюк
Втім, більшість опитаних мешканців обласного центру вболівають за киян, але віддають перевагу гірникам
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ