up-arrow
ПРОБЛЕМА Архів рубрики

«Здравствуй, мой Магадан» у Рівному не звучатиме

title
У маршрутках та громадських закладах краю більше не повинна звучати російська кримінальна музика, тобто переважно шансон, а облдержадміністрація має припинити реєструвати статути релігійних громад, у першу чергу Української православної церкви, що належить до Московського патріархату. Такі рішення депутати ухвалили на минулій сесії Рівненської обласної ради

Левко ЗАБРІДНИЙ

Обидві ідеї належать депутату–свободівцю Олександрові Савчуку. Заборона звучання російського шансону та «іншої кримінальної музики, що створена на території країни–агресора», як розповідає депутат, пояснюється турботою про наступні покоління. Мовляв, без музики з таким підтекстом легше виховувати громадянина–патріота.

« Попри таке рішення обласної ради, юридичного примусу заборона не має.»

Попри таке рішення обласної ради, юридичного примусу заборона не має. Ті, хто й далі вмикатиме російський шансон у маршрутках та ресторанах чи кафе, покарання не нестимуть. Депутати розраховують більше на моральний тиск суспільства на любителів кримінальної музики.
Щодо статутів релігійних громад, то голосували депутати за звернення до Міністерства культури України та Рівненської ОДА. Причому двічі. З першого разу питання не набрало достатньої кількості голосів.
Обласна рада просить міністерство та обл­держ­адміністрацію заборонити реєстрацію статутів та змін до статутів релігійних громад УПЦ та інших конфесій, «положення яких суперечать законодавству України». У зверненні йдеться, що, реєструючи статути, релігійні громади прописують, що храми стають їхньою власністю і вони можуть ними розпоряджатися самостійно.
Як зазначав депутат Валентин Крока, один з ініціаторів звернення, такі статути означають, що храмами (а йдеться переважно про церкви у селах), відповідно до статутів, на власний розсуд розпоряджаються священики.
Особливий акцент ставили на УПЦ, оскільки в області вже три роки у різних населених пунктах тривають суперечки за церкви між прихильниками УПЦ (МП) та тими, хто хоче перейти до УПЦ Київського патріархату. Останніх у конфліктних селах завжди більше, проте забрати храм в УПЦ їм не завжди вдається.
Обласна рада попросила керівництво Рівненської ОДА не реєструвати статути, а міністерство культури — врегулювати це питання на законодавчому рівні. Проте, як і у випадку з шансоном, рішення — тільки прохання і обов’язковому виконанню не підлягає.
Зазначимо, що лише за останні півроку на Рівненщині релігійні громади подали на реєстрацію 296 статутів: УПЦ — 168, УПЦ КП — 75, християни віри євангельської — 30, євангельські християни–баптисти — 19. Окрім того, були дві заявки від харизматів та по одній — від мормонів і євангельських християн.

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
У Рівненській області вже кілька років поспіль гинуть «божі комахи». Пасічники Гощанського та Рівненського районів звинувачують у цьому київську агрофірму «Акріс Агро». Переконані, що та використовує шкідливі хімікати для обробітку полів
Нещодавно у «Фейсбуці» Інна Ройко написала про те, що «селом їздить авто, зупиняється біля кожного двору, спеціально навчені люди допитуються у селян, чи не проти вони, аби збудували ще два енергоблоки РАЕС». І прокоментувала це так: «О, який розгул демократії, при Януковичу такого не було»
Тема чергового засідання в редакції «Волині-нової» була актуальною і гарячою: «Чия земля? Ціна питання»
Усім, хто потрапляє в медзаклади Рівненської області, одразу дають список ліків, які потрібно придбати. І це попри те, що установи щороку або самостійно закуповують медикаменти за бюджетні кошти, або отримують їх за державними програмами. Однак «безкоштовних», як запевняють медики, є тільки 6—8% від потреби, тому їх виділяють на невідкладну допомогу та малозабезпеченим
Навіть після встановлення невиліковного діагнозу важкохворі малюки, яких медицина вже не може врятувати, мають доживати віку в спеціалізованому закладі і відчувати мінімум страждань
Фермер Іван Капітонюк змушений був збути свою худобу через… заборгованість за здане молоко
Так багато в нашому краї їх ще не було, і селяться ці гризуни біля людських обійсть
Втім, більшість опитаних мешканців обласного центру вболівають за киян, але віддають перевагу гірникам
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ