up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

З Горохова на Схід волонтерські машини їдуть заповнені доверху

title
Із війни, що болить Україну раною на її Сході, побачившись із бійцями, цими днями повернулися горохівські волонтери Віталій Гладун і Ярослав Садольський

Леся ВЛАШИНЕЦЬ

Вкотре їдуть туди, відколи почалася АТО,  ці чоловіки не рахують. Знають, що спішитимуть до знайомих і незнайомих солдатів, доки не закінчиться війна. До поїздок готуються ретельно і зазвичай виконують усі замовлення військовослужбовців.

У далеку дорогу до стражденної на Донеччині Авдіївки, як і завжди, вирушали з подвір’я Свято-Вознесенського храму міста Горохова. 

У далеку дорогу до стражденної на Донеччині Авдіївки, як і завжди, вирушали з подвір’я Свято-Вознесенського храму міста Горохова. Свою благородну місію, яку вважають  обов’язком, волонтери розпочали молитвою в унісон «Отченашу» декана Горохівського деканату, настоятеля церкви о. Андрія Сидора, який освятив вантажівку. Доки випроводжали доброчинців, горохівчани не переставали доносити, довозити гроші, продукти та речі, які неодмінно знадобляться військовим у польових умовах. Тим часом хтось із містян розповів мені, що жінка, яка принесла чималу ношу з домашніми смаколиками, крупами і просила Віталія Гладуна передати їх наймолодшому або найстаршому воїнові, такі передачі надсилає постійно. Вона відмовилася читати своє прізвище у цій публікації. Від проводжаючих лише дізнаюся, що скромну патріотку звуть Наталією, а наперед додам: «Пані Наталіє, гостинці від Вашого золотого серця Берегині Віталій Гладун і Ярослав Садольський доставили аж на позицію, на якій героїчно загинув,  прикривши собою чотирьох товаришів,  23-річний капітан Андрій Кизило  із позивним «Орел»».
Уже перед від’їздом о. Андрій Сидор передав волонтерами 100 молитовників  «Духовний бронежилет воїна». Кошти в сумі 2000 гривень пожертвував керівник ТзОВ «Волинь Нова» Валентин Вавринович,  свої особисті внески зробили державні нотаріуси Таїсія Островська і Галина  Голодевич.  Чималу суму передали члени Горохівської районної спілки учасників АТО «Щит».
У Віталія Гладуна дізналася, що цього разу із захисниками поділилися всім, чим багаті, жителі Бранівської сільської ради, смачні ковбасні вироби їм передали керівники ПП «Макс Ком» Оксана Щерблюк і ПП «Злагода» ТМ «Святко» Микола Линчук, сир – волонтер Або Саджайя.

Воїнам дуже потрібні наволочки, подушки, а ще – матраци, бо старі наскрізь просякли кров’ю. 

Добре знають на передовій імена керівників-благодійників ПОСП «Україна» Григорія Шеремети і ПОСП імені Шевченка Андрія Турака: від Григорія Романовича волонтери доставили на лінію вогню гречані крупи, його пальним заправили вантажівку; від Андрія Антоновича безцінною посилкою були мости і ресори для автомобіля ЗІЛ, а також шини від горохівчанина Володимира Кондратюка і лучанина Дмитра Сандалова.
Вже в Луцьку загрузили 6 ящиків ізоляційної стрічки і продукти харчування від заводу «Кромберг енд Шуберт», більше 100 інвалідних візків – від громадських організацій «Самооборона Майдану Волині» і «Меценати для солдата».  Словом, звідти автомобіль виїжджав завантажений ущент.
У Дніпропетровському госпіталі залишили інвалідні візки, у Покровському - віддали гостинці з дому для  Тетяни Боженко з Мирного. Потому адресні передачі, увесь вантаж дві доби розвозили по позиціях 72-ої окремої механізованої Красноградсько-Київської і 80-ої аеромобільної бригад, в яких залишалися на нічліг. Всі ночі на Донбасі однакові. Вони починаються рівно о 23.00 годині нестихаючими обстрілами  і закінчуються ними так само рівно 0 6.00 годині ранку.
Із передової Віталій Гладун і Ярослав Садольський привезли багатьом із названих вище меценатів Подяки командування та особового складу. Волонтери кажуть, що пройде зовсім небагато часу і вони знову поїдуть до солдатів, які чекають їх, наче рідних людей. Везтимуть те, що замовляють бійці, і ваші, люди, передачі. Воїнам дуже потрібні  наволочки, подушки, а ще – матраци, бо старі наскрізь просякли кров’ю. Усе, чим можете поділитися, принесіть у магазин «Міраж» (навпроти нової автостанції).

На знімку: отець Андрій Сидор передає молитовники Віталію Гладуну
Фото автора

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
У польській нафтогазовій компанії PGNiG повідомили, що Росія не повідомила причин падіння якості транспортованого газу
Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик провів робочу зустріч із Надзвичайним та Повноважним послом Держави Ізраїль паном Еліавом Бєлоцерковські
В Тернополі правоохоронці отримали повідомлення: «За кермом Mitsubishi Galant – чоловік у стані алкогольного сп’яніння»
Вибух пролунав вранці у столиці на перехресті вулиць Тургенівська та Полтавська
Чоловіка, який скривдив знайомого, патрульні затримали по гарячих слідах
Чоловіка зарізали на очах у сина за гру на синтезаторі
У Чеському національному банку вважають, що країна може перейти на єдину європейську валюту і вступити до єврозони
У місті наразі нагромаджено 6 500 тонн відходів
Група представників із департаменту Буш-дю-Рон у регіоні Прованс вирішили побувати на Сході України
Артем Федецький поблизу Донецька провів товариську футбольну зустріч з бійцями
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ