up-arrow
ПОЛІТИКА Архів рубрики

Тарас ЯКОВЛЕВ: «Зняття грошей зі школи №27 ставить під загрозу її майбутнє»*

title
Минуло майже чотири місяці відтоді, як у Луцьку змінилася влада. Колишня опозиція прийшла до керма та отримала нагоду продемонструвати містянам свої управлінські вміння. Проте суттєвих змін ми поки не побачили, а в міській раді, схоже, більше часу приділяють політичним чварам. Зокрема, політичним називають проект рішення про те, щоб зняти 10,5 мільйона гривень з будівництва школи №27 на облаштування інфраструктури навколо навчального закладу: доріг, каналізації тощо. Для багатьох лучан незрозуміло для чого це робити, враховуючи, що ступінь готовності об’єкта — 80—85 %. Саме про це наша розмова з колишнім першим заступником міського голови Луцька Тарасом Яковлевим

Анатолій КОТЛЮК

«Коли перевиконання міського бюджету за два квартали — 100 мільйонів, думаю, не проблема знайти 15 для учнів»
— У Луцькій міській раді підготували проект рішення про зняття 10,5 мільйона гривень з будівництва школи № 27. Чи необхідно це робити?
— Об’єкт почали будувати в 2012 році, ще до реформи децентралізації. Тоді в місцевому самоврядуванні була зовсім інша ситуація. Бюджет розвитку Луцька становив до 50 мільйонів гривень. Це були всі кошті, які міськрада могла спрямувати на інфраструктуру: дороги, двори та інше. На той час кошторис будівництва школи №27 був 90 мільйонів гривень. Тому міська і обласна влади шукали гроші на цей об’єкт з інших бюджетів: обласного, державного.

Гроші на зведення школи затверджували депутати міської ради, зокрема й члени фракції «УКРОП». Чому тепер вони змінюють думку — не розумію.

Сьогодні ситуація змінилася. Бюджет розвитку значно збільшився. Це видно навіть з того, як побільшало робіт у місті. Тому логіка зняття коштів зі школи на інфраструктуру мені незрозуміла. Тим більше, перевиконання бюджету в першому кварталі 2017 року становило 49 мільйонів, у другому буде теж десь на цьому рівні. Тому гроші на інфраструктуру навколо школи могли б взяти з бюджету міста.
І коли сьогодні будівельники вже на 85% завершили роботи на об’єкті, кладуть плитку і паркет, фарбують, то чому її не добудувати?
Якщо говорити мовою цифр, то на школу треба 50 мільйонів гривень. Це інформація станом на 1 січня. З них 20 мільйонів дає бюджет міста, 5 мільйонів пролобіював з державного народний депутат Ігор Лапін. Минулого року він «приніс» для міста 15 мільйонів на школу, думаю, що й цьогоріч зуміє добитися, щоб перерахували не меншу суму. Тобто 35 мільйонів ми вже маємо. Залишається 15.
Коли перевиконання міського бюджету за два квартали — 100 мільйонів, думаю, не проблема знайти 15 мільйонів на школу, не кажучи про гроші на облаштування навколишньої території.
— Чому цю інфраструктуру не звели раніше?
— Її не включали в проект, бо 55-й мікрорайон був суцільним будівельним майданчиком. Крім школи, тут зводили житлові багатоповерхівки. Це і комплекси «Луцьксантехмонтажу», «Луцького домобудівельного комбінату», і скандальний будинок на Липинського, 4, з якого втекли інвестори і власники квартир самі добудовували його. Тобто останніми роками дорогами району їздила важкогабаритна техніка, бетонозмішувачі тощо і не було змісту роботи дорогу, бо її б дуже швидко знову розбили.
Сьогодні вже можна будувати навколишню інфраструктуру. І я маю сумніви, що вартість цих робіт становитиме анонсовані Григорієм Пустовітом 10 мільйонів. Думаю, це буде менша сума. Все таки є вже інфраструктура в школі. Та й, наприклад, доріжку перед навчальним закладом можна робити пішохідною, вже тільки це зменшить вартість робіт.
Облаштувати інфраструктуру можна паралельно з завершенням об’єкта.
Думаю, що до 1 вересня здати школу не встигнуть. Але до жовтня — листопада треба це зробити, тому що в 26-й школі цьогоріч дев’ять перших класів. І дітей у нас не меншає. Варто згадати, що в 55-му мікрорайоні за останній час здали приблизно 600 нових квартир і їх купують переважно молоді сім’ї з дітьми, яким теж треба десь навчатися.
— На вашу думку, чи є підводні камені в цього рішення?
— Поширюють різні чутки, але в інформацію про відкати не вірю.
Можливо, це дійсно одна зі спроб помститися директору підприємства «Житлобуд-2» Леоніду Стефановичу за відмову від співробітництва. Його працівники будують школу і він — депутат обласної ради від «Солідарності», тому не виключено, що є такий момент.
У цій ситуації мене дивує й те, що гроші на зведення школи затверджували депутати міської ради, зокрема й члени фракції «УКРОП». Чому тепер вони змінюють думку — не розумію. Тим більше, що кошти передбачені та й нові знайти не так важко, як раніше.
Мене обурює, що нова влада, яка фактично є тимчасовою і має лише готувати місто до виборів, вирішила змінити вектор та стратегію, яку в 2015 році презентував Микола Романюк. Тоді він переконливо переміг на виборах міського голови. Отримав підтримку більшості лучан, а тепер, виходить, нова влада знехтувала цим?
— Існує загроза, що школу в 2017 році не добудують і її доведеться консервувати на зиму. В скільки це обійдеться?
— На це треба приблизно 10 мільйонів гривень. Щоб школу в теперішньому стані закрити на зиму, потрібно провести туди опалення. Тоді нам не доведеться починати навесні ремонт нового навчального закладу. Тому зняття коштів – величезна загроза для об’єкта. Якщо сесія проголосує ці зміни до бюджету, то говорити, що школа буде закінчена, нема змоги, та й консервація під загрозою.


«Ігор Поліщук своїми діями визнав, що його минулорічна критика була популістською»
— Нещодавно у ЗМІ обговорювали ремонт прибудинкових територій у місті. Повідомляли, що міська рада надто повільно шукає фірми, які це робитимуть. Чи змінилася ситуація?
— Якщо не помиляюся, йдеться про 25 дворів, які потрібно завершити. Вони входять у перелік, який затвердили депутати ще в 2016 році.
Стосовно нових дворів, то рух почався: проводили з мешканцями збори, обговорювали зміни до проектів. Чув багато коментарів на цю тему. У новій владі кажуть, ніби більш скрупульозно вибирають підрядні організації. Але я бачу, що роботи проводять ті ж самі підрядники, які працювали й півроку тому. До слова, є тут і підприємство депутата Сергія Балицького з «УКРОПу», який працював на наших об’єктах і минулого року, і зараз.
На сьогодні ремонт цих 25 дворів до кінця року фактично під загрозою. Роботи не початі, та й інформації про заключення договорів нема.
Цікаво, що минулого року в «УКРОПі» часто закидали нам, нібито ми уникаємо тендерів на ремонт дворів. Але сьогодні, коли вони при владі, чомусь і самі не поспішають проводити цю процедуру. Навіть якщо її повноцінно запустять найближчим часом, є багато факторів, які цей процес гальмують. Приміром, жителі не можуть вирішити, спилювати березу, яка росте 20 років, чи ні, або вагаються, чи потрібно зменшувати зелену зону задля парковки.
Такі проблеми є і вони будуть. Тому до кінця року, на жаль, з дворами навряд чи встигнуть.
— Вам приємно, що ваш план щодо ремонту вулиці Кривий Вал нова влада продовжила реалізовувати, хоча раніше його постійно критикувала?
— Так. Радує, що виконувач обов’язків міського голови Ігор Поліщук своїми діями визнав, що його минулорічна критика була популістською.
Сам факт, що вони продовжують цю реконструкцію в центральній частині міста, свідчить, що ми все робили правильно. Ремонт проводить підприємство «Бетон Брук Сервіс», яке працювало й на вулиці Лесі Українки.
У мене дещо змінилося бачення щодо майбутнього Кривого Валу. Підтримую задумку Юрія Моклиці зробити частину вулиці пішохідною: змінити схему дорожнього руху, поставити блокуючі елементи.
Знаєте, було дуже приємно, коли на парапеті приміщення «Укртелекому» влаштували вуличний концерт. І люди сиділи на лавках, стояли, підтанцьовували, пили каву чи пиво. І їм не заважали автівки, не було шуму дороги. Такий собі куточок Європи в центрі Луцька.

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
У центрі Києва знову з’явилися намети. Як ви гадаєте, українцям треба йти на нові акції протесту у час, коли в країні триває війна?
Мілош Земан, який багато років веде активну пропутінську політику, вважає втрату півострова «завершеною справою» і закликав негайно зняти санкції проти Росії, бо вони не діють, а б’ють лише по ЄС
Така сума до кінця року надійде у Ківерцівський, Маневицький, Любешівський і Камінь-Каширський райони з Фонду соціально-економічного розвитку. Про це сказано в Постанові Кабінету Міністрів №689. Кошторисні пропозиції були сформовані на основі звернення народного депутата від «УКРОПу»
Народний депутат Єгор Соболєв, який народився у Краснодарі РФ й носив прізвище Зімін, можливо, має подвійне громадянство, заборонене в нашій державі
Чи дивитеся ви засідання Верховної Ради України? Тоді скажіть, будь ласка, вас не дратує той факт, що спікер Андрій Парубій по п’ять разів ставить питання на голосування, щоб його результативно провести, і багато хто для цього не гребує чужими картками? Бо за часів одіозного Леоніда Кучми демократи стрибали від радості, коли вже за другою спробою не набиралося потрібної кількості голосів…
Закони Президента про реінтеграцію цього регіону спричинили баталії у Верховній Раді та під її стінами. Протягом двох днів депутати то блокують трибуни, то шарпаються і б’ються, то ображають один одного. Тим часом біля приміщення активісти мітингують, запаливши шини, а на охорону будівлі з куполом кинуто Нацгвардію
Правоохоронці затримали диверсантів — ​членів організованого збройного угруповання «Торпеди», які протягом року вчиняли теракти на території України. Саме вони нинішнього літа, 10 липня, кинули вибухівку в консульство Польщі в Луцьку
Державна міграційна служба ще не відповіла на звернення екс-президента Грузії, хоча мала б це зробити протягом доби
Співробітники патрульної поліції, які забезпечують порядок під час акцій протесту в центрі Києва, ніколи не застосують зброю проти людей
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ