up-arrow
ПРОБЛЕМА Архів рубрики

«Рука не піднялася здавати своїх корівок на м'ясо…»

title
Фермер Іван Капітонюк змушений був збути свою худобу через… заборгованість за здане молоко

Сергій НАУМУК


«Волинь-нова» вже писала про те, що фермерське господарство «Перлина Турії» Турійського району продало племінну худобу. На жаль, такі випадки трапляються і в інших районах. Загальна тенденція не змінюється роками: поголів’я ВРХ щомісяця зменшується як в Україні, так і на Волині.

Зрозумівши безперспективність дрібного молочного бізнесу, Іван Капітонюк вирішив збувати худобу і скоротив працівників.

Іван Капітонюк із села Скиби Любомльського району фермерує з 2000 року. До того був пасічником, а потім вирішив обробляти землю. Розводив велику рогату худобу, покращував корів голштинською породою, молоко продавав у державні установи: любомльські школи і садочки, санаторій у Згоранах та інтернат у Головному. Усього фермерське господарство «Валентино» мало 63 голови ВРХ, з них 25 дійних корів. Щодня надоювали 18 — 25 літрів молока від корови.
За словами фермера, у нього постійно працювало 5 — 6 чоловік. Непогано заробляли, ще й зерно отримували. Молоко Капітонюк продавав по
6 — 7 гривень за літр. Сам розвозив по селах, хоча при невеликих замовленнях на кілька літрів це було невигідно.
— 10 років постачав екологічно чисте молоко в державні установи, також здавав на «Ковельмолоко», яке ще за 2013 рік не розрахувалося. Потім почалася заборгованість, бо перевели садочки з балансу Любомльської міської ради на районний відділ освіти. Поки місто платило, то розраховувалися вчасно, бо це була захищена стаття. Потім почали боргувати. А в мене люди працювали, їм потрібна зарплата і податки треба платити. Винні були 63 тисячі гривень. Я на молоці тільки й жив, — розповідає Іван.
Капітонюк звернувся в Асоціацію фермерів і приватних землевласників Волині, членом якої він є. Ті вийшли на облдерж-адміністрацію і через два дні повернули половину грошей. Та через якийсь час борги почалися знову.
Як повідомила у відповідь на наш запит начальник відділу освіти Любомльської райдерж-адміністрації Анастасія Савош, заборгованість за продукцію, поставлену фермерським господарством «Валентино», виникла через несвоє-часну подачу документів на проплату (договір, накладні, специфікація).
…Зрозумівши без-
перспективність дрібного молочного бізнесу, Іван Капітонюк вирішив збувати худобу і скоротив працівників.
— Раз потерпів, другий, а тоді збув корів, — розповідає фермер. — Рука не піднімалася здавати худобу на м’ясо. Тому продав людям із довколишніх сіл.
Нині у нього залишилося 15 телиць. Надалі розводити ВРХ не планує. Окрім зернових та олійних, вирішив перейти на вирощування ягідних кущів.
— На осінь планую посадити 3 га фундука і
1 га малини. Далі буду розширювати площі до
10 гектарів. Фундук дає з куща 2 — 10 кілограмів за ціною 90 — 120 гривень за кілограм. Буде 15 га сої, 25 — ячменю.
Одним словом, вирощуватиму те, що можна збути, — розповідає про
плани Іван Капітонюк. — Хоча маю корівника, якого сам збудував. І нині будую ще одного на
40 голів, але то вже буде не корівник, а склад…

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
У Рівненській області вже кілька років поспіль гинуть «божі комахи». Пасічники Гощанського та Рівненського районів звинувачують у цьому київську агрофірму «Акріс Агро». Переконані, що та використовує шкідливі хімікати для обробітку полів
Нещодавно у «Фейсбуці» Інна Ройко написала про те, що «селом їздить авто, зупиняється біля кожного двору, спеціально навчені люди допитуються у селян, чи не проти вони, аби збудували ще два енергоблоки РАЕС». І прокоментувала це так: «О, який розгул демократії, при Януковичу такого не було»
Тема чергового засідання в редакції «Волині-нової» була актуальною і гарячою: «Чия земля? Ціна питання»
Усім, хто потрапляє в медзаклади Рівненської області, одразу дають список ліків, які потрібно придбати. І це попри те, що установи щороку або самостійно закуповують медикаменти за бюджетні кошти, або отримують їх за державними програмами. Однак «безкоштовних», як запевняють медики, є тільки 6—8% від потреби, тому їх виділяють на невідкладну допомогу та малозабезпеченим
Навіть після встановлення невиліковного діагнозу важкохворі малюки, яких медицина вже не може врятувати, мають доживати віку в спеціалізованому закладі і відчувати мінімум страждань
У маршрутках та громадських закладах краю більше не повинна звучати російська кримінальна музика, тобто переважно шансон, а облдержадміністрація має припинити реєструвати статути релігійних громад, у першу чергу Української православної церкви, що належить до Московського патріархату. Такі рішення депутати ухвалили на минулій сесії Рівненської обласної ради
Так багато в нашому краї їх ще не було, і селяться ці гризуни біля людських обійсть
Втім, більшість опитаних мешканців обласного центру вболівають за киян, але віддають перевагу гірникам
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ