Курси НБУ $ 39.57 € 42.12
Донецький скороход Руслан Дмитренко переписав на своє ім’я рекорд «Луцької десятки»

1 липня на змаганнях зі спортивної ходьби в обласному центрі Волині зустрілися найсильніші легкоатлети нашої держави

Олександр ДУРМАНЕНКО

«Луцька десятка», що проводиться вже водинадцяте, свого часу розпочиналася за активної участі заслуженого тренера України Володимира Яловика як суто місцевий турнір. Нині про змагання знають не лише в Україні, а й далеко за її межами, адже духом суперництва вони об’єднують учасників олімпійських ігор, призерів чемпіонатів і кубків світу та Європи.
Цьогоріч погода зустріла спортсменів похмурим небом, дощем та поривами вітру. Однак умови, які, на перший погляд, зовсім не сприяли атлетичному турніру, його учасникам навпаки допомогли. І, як зазначив головний суддя змагань Володимир Яловик, одразу було відчуття нового рекорду. Забігаючи наперед, скажемо: так і сталось.

Загалом у «Луцькій десятці» взяло участь 48 спортсменів–скороходів.

Урочисте відкриття «Луцької десятки» відбулося перед входом до Парку культури і відпочинку імені Лесі Українки. Незважаючи на 9–ту годину ранку, тут уже було досить людно: зібралися тренери, учасники змагань, представники оргкомітету, очільники області й міста і багато дітей. Адже в суботу в Луцьку з нагоди Олімпійського дня проводились дитячі турніри з шахів, футболу, дартсу, спортивного орієнтування.
Змагання розпочалися зі старту чоловіків, поділених на дві підгрупи — старшу (до 1997 року народження) та юніорів (з 1998 року народження). А одразу після них з інтервалом у 2 хвилини відбувся старт жінок, які також були розділені на старшу та юніорську підгрупи. Загалом у «Луцькій десятці» взяло участь 48 спортсменів–скороходів. Саме змагання проводилось на кілометровому відрізку дороги, яке утворювало коло. Старша група учасників повинна була подолати 10–кілометрову дистанцію, а юніори — удвічі меншу — 5 км.
Головною інтригою стала боротьба між Русланом Дмитренком (номер 105) та Іваном Лосєвим (номер 57). Обоє спортсменів узяли одразу дуже швидкий темп і рухалися пліч–о–пліч. Та перемогу все–таки здобув минулорічний тріумфатор у Луцьку — донецький легкоатлет Руслан Дмитренко — дворазовий срібний призер Універсіади в Казані, володар Кубка світу 2014 року. Його час — 39 хвилин 17 секунд — став новим рекордом «Луцької десятки». А автор попереднього — волинянин Іван Лосєв — із часом 39 хвилин 28 секунд здобув друге місце. Третю сходинку посів ще один представник Волині, переможець Кубка Європи–2017 Іван Банзерук (40 хвилин 49 секунд).
Серед юніорів минулорічну перемогу закріпив Віктор Шумік із результатом 21 хвилина, а друге і третє місця відповідно посіли Андрій Марчук (21 хв. 19 сек.) та Андрій Синдюк (21 хв. 21 сек.). Зазначимо, що всі призери — волиняни.
Серед жінок результати такі: перше місце у старшій групі виборола триразова учасниця олімпійських ігор волинянка Надія Боровська (вона ж перемагала й у 2016–му) з часом 43 хв. 41 сек., а друге й третє посіли теж наші землячки — представниці Любешівщини Василина Вітовщик (45 хв. 24 сек.) та Валентина Мирончук (46 хв. 08 сек.) Серед юніорок місця розподілились так: Валерія Шоломіцька виборола перше з часом 25 хв. 41 сек., Юлія Петрик – друге (26 хв. 19 сек.), Іванна Меліщук посіла третю сходинку (26 хв. 49 сек.). Приємно, що всі спортсменки також із Волині.
Змагання завершились нагородженням переможців (головними спонсорами турніру, до речі, стали Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» і газета «Волинь–нова»), а також офіційним оголошенням складу волинян, які представлятимуть нашу державу на міжнародній легкоатлетичній арені (найближчі старти проводитимуться в Італії та Великобританії). Надзвичайно приємно, що цьогоріч їх аж семеро. У чоловіків — це Віктор Шумік, Дмитро Собчук, Іван Банзерук, Іван Лосєв, а в жінок — Марія Філюк, Надія Боровська та Валентина Мирончук.

Старт чоловічої групи спортсменів.

В змаганнях брали участь атлети різного віку.

Боротьба між Русланом Дмитренком та Іваном Лосєвим тривала всю дистанцію.

Надія Боровська була першою із самого старту.

Переможець серед категорії юніорів – Віктор Шумік.

Володарки першого та другого місць в категорії жінок-юніорок з тренером.

Автор рекорду – Руслан Дмитренко.

Втомлена, але щаслива Надія Боровська.

Заступник луцького міського голови Костянтин Петрочук (зліва), відповідальний секретар газети «Волинь–нова» Тамара Трофимчук та начальник управління фізкультури і спорту Юрій Волинець (справа) нагороджують переможниць в юніорській категорії.

Нагородження кращих спортсменів у юніорській категорії.