up-arrow
ПОЛІТИКА Архів рубрики

Тарас ЯКОВЛЕВ: «Тимчасова влада міста не має права руйнувати те, що розпочав Микола Романюк»

title
Три місяці тому у Луцьку змінилася влада. Виконувачем обов’язків міського голови став укропівець Ігор Поліщук. А троє з п’яти заступників мера подали у відставку. Один із них — екс-віце-мер Тарас Яковлев — працює радником голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика. Каже, що допомагає губернатору у питаннях, пов’язаних із Луцьком. А відтак — точно знає, які рішення приймають теперішні керівники міста, і може дати цим рішенням свою оцінку. Оцінку, треба думати, компетентну. Бо ж близько 10 років пропрацював у стінах Луцької мерії, з них останні два — на посаді першого заступника Миколи Романюка

Віталія САХНІК

«Поки ніяких нових ідей чи підходів не побачили — лише обіцянки»
— Пане Тарасе, минуло три місяці, як у місті працює нова влада. І хоч у понеділок змінився виконувач обов'язків міського голови (Ігор Поліщук подав у відставку, його місце зайняв Григорій Пустовіт), схоже, кардинальної «зміни курсу», очікувати не варто. Тож як оцінюєте роботу нової владної команди?

Чесно дивитися громаді в очі і говорити про реальність не всі готові. Новачкам у владі завжди хочеться щось «прикрасити», аби швидше сподобатися виборцям.

— За такий короткий час дати об’єктивну оцінку важко. Можу лише стверджувати, що якихось абсолютно нових ідей чи підходів не видно. Реалізовуються проекти, розпочаті ще рік тому: щодо енергозбереження, будівництва доріг, облаштування прибудинкових територій тощо. Щодо чогось нового, то бачу і чую здебільшого розмови, обіцянки, слова, на яких зациклилися чиновники. Їх виконання поки не видно.
— І все ж можете назвати якісь, на вашу думку, позитивні рішення нової влади?
— Так, звичайно. Дуже добре, що Ігор Поліщук багато уваги приділяв центральному парку. Це правильно, бо ми маємо прекрасний великий парк, який зараз, на жаль, не в такому хорошому стані, як хотілось би. Встановлення лавочок, смітників — це теж добре.
— Нові керівники Луцької міської ради довго домагалися звільнення директора Луцького підприємства електротранспорту Ігоря Грицюка. Чому?
Я думаю, тут є бажання отримати контроль над цим підприємством. Хоча Ігор Поліщук і стверджував, що влада не має права втручатись у господарську діяльність комунального підприємства (і це дійсно так за законом). Але там «крутяться» величезні кошти.

«У роботу мерії, на жаль, частенько вмішується політика»
— На останній сесії Луцької міської ради депутати зняли 10 мільйонів гривень із будівництва школи №27. Ігор Поліщук казав: на ці гроші відремонтують вулицю Липинського. Виправданий такий крок?
— Я читав текст цього рішення. 10 мільйонів гривень перекидають не лише на ремонт дороги. На це йде тільки 2,7 мільйона. Решта — на програми, поповнення статутних фондів комунальних підприємств.
Знімати гроші зі спорудження освітнього закладу неправильно. Бо ж усі в міськраді говорять: хочемо добудувати школу. Але кошти знімають.
— Можливо, тому що у казні міста нема грошей? А школу може добудувати і держава…
— Перевиконання міського бюджету за перший квартал 2017 року — 49 мільйонів гривень. Ці кошти ще не розподілені. Ще за півроку перевиконання буде близько 70–80 мільйонів. Гроші є. І вони мають бути потрачені на потреби лучан. А потреби ці очевидні. 55-й мікрорайон активно розростається. З усіх боків від школи — нові будинки, в яких — сотні квартир. Їх купують переважно молоді сім’ї. У найближчій 26-й школі — дев’ять перших класів. Вона розрахована на тисячу учнів, а там уже — дві тисячі! Тому потрібно якнайшвидше добудувати школу №27, тим більше, що вона готова на 85%.
— Тоді чому, на вашу думку, міська влада не захотіла зараз завершувати навчальний заклад?
— Припускаю, що це може бути пов’язано із забудовником. Школу зводить підприємство «Житлобуд-2». Його керівник і власник — Леонід Стефанович, депутат від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» у Волинській обласній раді. Я не стверджую, але припускаю, що усі перипетії навколо спорудження навчального закладу — це тиск політичних конкурентів. Взагалі у роботу мерії, на жаль, частенько вмішується політика.
— Зважаючи на те, що з міського бюджету забрали
10 мільйонів, передбачених на добудову школи, чи можна розраховувати на якесь збільшення державного фінансування?
— Коли держава дізнається, що міська рада зменшила фінансування школи, там задумаються: а чи потрібен в такому разі цей освітній заклад Луцьку взагалі? Я нагадаю, що 5 мільйонів у державному бюджеті вже передбачено. До кінця року є можливість отримати ще 10–15 мільйонів гривень. Але якщо місто обмежує фінанси на школу — це точно не є позитивним сигналом.
Якщо її не закінчать — це буде величезна втрата для 55-го мікрорайону. До того ж добудувати школу № 27 обіцяв ще у 2015 році Микола Романюк. Виходить, тоді лучани обрали Романюка в тому числі й через те, аби спорудження школи було завершене. І тимчасова влада не має права кардинально змінювати цей намір. Її функція, як і будь-якої тимчасової влади, — підготувати місто до виборів, провести їх законно, якісно і передати повноваження новообраній владі.
— Тема смороду у Луцьку не втрачає своєї актуальності. Як ви вважаєте, міська влада правильно діє, намагаючись усунути проблему?
— Важко сказати. Адже я не бачу якогось комплексного підходу до вирішення цієї проблеми. Так, добре, що біоетанольний завод зупинив роботу. Але чому всі звинувачують тільки завод? Є й інші причини смороду. Врешті-решт стоки з Вересневого десятки літ стікали на фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу. Тому проблема за тижні не вирішиться. Треба про це чесно казати людям. А не кивати, що, мовляв, ми закрили завод — і все, проблема вирішена. Владі міста треба було чесно заявити: «Люди, вибачте, але ще півроку неприємний запах буде, що б ми не робили. Поки не облаштуємо каналізацію, поки воно там все, вибачте, не перегниє, не розкладеться, воно буде смердіти».
Чесно дивитися громаді в очі і говорити про реальність не всі готові. Новачкам у владі завжди хочеться щось «прикрасити», аби швидше сподобатися виборцям.

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
У центрі Києва знову з’явилися намети. Як ви гадаєте, українцям треба йти на нові акції протесту у час, коли в країні триває війна?
Мілош Земан, який багато років веде активну пропутінську політику, вважає втрату півострова «завершеною справою» і закликав негайно зняти санкції проти Росії, бо вони не діють, а б’ють лише по ЄС
Така сума до кінця року надійде у Ківерцівський, Маневицький, Любешівський і Камінь-Каширський райони з Фонду соціально-економічного розвитку. Про це сказано в Постанові Кабінету Міністрів №689. Кошторисні пропозиції були сформовані на основі звернення народного депутата від «УКРОПу»
Народний депутат Єгор Соболєв, який народився у Краснодарі РФ й носив прізвище Зімін, можливо, має подвійне громадянство, заборонене в нашій державі
Чи дивитеся ви засідання Верховної Ради України? Тоді скажіть, будь ласка, вас не дратує той факт, що спікер Андрій Парубій по п’ять разів ставить питання на голосування, щоб його результативно провести, і багато хто для цього не гребує чужими картками? Бо за часів одіозного Леоніда Кучми демократи стрибали від радості, коли вже за другою спробою не набиралося потрібної кількості голосів…
Закони Президента про реінтеграцію цього регіону спричинили баталії у Верховній Раді та під її стінами. Протягом двох днів депутати то блокують трибуни, то шарпаються і б’ються, то ображають один одного. Тим часом біля приміщення активісти мітингують, запаливши шини, а на охорону будівлі з куполом кинуто Нацгвардію
Правоохоронці затримали диверсантів — ​членів організованого збройного угруповання «Торпеди», які протягом року вчиняли теракти на території України. Саме вони нинішнього літа, 10 липня, кинули вибухівку в консульство Польщі в Луцьку
Державна міграційна служба ще не відповіла на звернення екс-президента Грузії, хоча мала б це зробити протягом доби
Співробітники патрульної поліції, які забезпечують порядок під час акцій протесту в центрі Києва, ніколи не застосують зброю проти людей
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ