up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Ліквідація ПриватБанку обійшлася державі в більш ніж 90 млрд гривень

У разі ліквідації довелося б зупинити 50% транзакцій всієї банківської системи

Ліквідація ПриватБанку коштувала державному бюджету понад 90 млрд гривень. Про це в інтерв'ю Finance.liga.net розповіла заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова, пише РБК-Україна.

Банкрутство ПриватбБнку призвело б до зупинки величезної кількості рахунків, оскільки 50% транзакцій в країні проходило через цей банк.

За її словами, на момент націоналізації в ПриватБанку було зосереджено близько 90 млрд гривень строкових вкладів, які, у разі ліквідації банку, довелося б у короткий термін виплачувати.

"Суму розрахувати досить складно. Якщо ми говоримо про прямих витратах бюджету, то в банку на момент націоналізації було близько 90 млрд гривень строкових вкладів, які необхідно було б компенсувати населенню", - розповіла Рожкова.

Крім того, у банку знаходилися кошти малого і середнього бізнесу, який в разі ліквідації фінустанови втратив би всі свої кошти. Рожкова пояснила, що банкрутство ПриватбБнку призвело б до зупинки величезної кількості рахунків, оскільки 50% транзакцій в країні проходило через цей банк.

Також, за словами заступника голови НБУ, виплата вкладів в короткий термін призвела б до неминучої емісії, що, в свою чергу, негативно вплинуло б на курс, інфляцію, фінансову стабільність, а значить, постраждали б інші банки й економіка в цілому.

Нагадаємо, докапіталізація ПриватБанку коштувала державі 7% ВВП. ПриватБанк був націоналізований 16 грудня 2016 року.

17 липня 2017, 12:12
ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
І не пошиті швачками у Вологді чи Рязані – а престижного західного бренду
Тепер військові пильнують, аби пернату малечу не зачепило їхнє ж кошеня
Російсько-терористичні формування не збираються дотримуватись мирних домовленостей
Загалом йдеться про один мільйон 300 тисяч гривень
Викрали 19 металевих плит з написами прізвищ та ініціалів загиблих воїнів часів Другої світової війни
Український нападник вийшов на поле у перерві
Таке нещастя спіткало родину Хомичів із села Столинські Смоляри Любомльського району. Люди залишилися без даху над головою
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ