up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Ліквідація ПриватБанку обійшлася державі в більш ніж 90 млрд гривень

У разі ліквідації довелося б зупинити 50% транзакцій всієї банківської системи

Ліквідація ПриватБанку коштувала державному бюджету понад 90 млрд гривень. Про це в інтерв'ю Finance.liga.net розповіла заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова, пише РБК-Україна.

Банкрутство ПриватбБнку призвело б до зупинки величезної кількості рахунків, оскільки 50% транзакцій в країні проходило через цей банк.

За її словами, на момент націоналізації в ПриватБанку було зосереджено близько 90 млрд гривень строкових вкладів, які, у разі ліквідації банку, довелося б у короткий термін виплачувати.

"Суму розрахувати досить складно. Якщо ми говоримо про прямих витратах бюджету, то в банку на момент націоналізації було близько 90 млрд гривень строкових вкладів, які необхідно було б компенсувати населенню", - розповіла Рожкова.

Крім того, у банку знаходилися кошти малого і середнього бізнесу, який в разі ліквідації фінустанови втратив би всі свої кошти. Рожкова пояснила, що банкрутство ПриватбБнку призвело б до зупинки величезної кількості рахунків, оскільки 50% транзакцій в країні проходило через цей банк.

Також, за словами заступника голови НБУ, виплата вкладів в короткий термін призвела б до неминучої емісії, що, в свою чергу, негативно вплинуло б на курс, інфляцію, фінансову стабільність, а значить, постраждали б інші банки й економіка в цілому.

Нагадаємо, докапіталізація ПриватБанку коштувала державі 7% ВВП. ПриватБанк був націоналізований 16 грудня 2016 року.

17 липня 2017, 12:12
ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Щоправда, тривалий час йому вдавалося маскуватися під симпатичну молоду жінку  
Найбільшим попитом в Європі користуються суниця і полуниця з України
Вчора, 16 жовтня, під час санкціонованого обшуку працівники поліції вилучили в жителя райцентру Турійськ рапіру. За фактом незаконного поводження зі зброєю проводиться досудове розслідування за ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України
Президент Петро Порошенко називає абсолютно неприйнятим захоплення вертолітного майданчика на Парковій дорозі
8-річний хлопчик з Тернополя захистив свою квартиру від пограбування
Матіос пояснив, який подарунок Рада зробила російським терористам
Законопроект про медичну реформу розрахований на багатих жителів України. Якщо є гроші - йдеш і платиш, як у тебе немає грошей - то йди і вмирай
Цуманська селищна виборча комісія об’єднаної територіальної громади зареєструвала 130 кандидатів у депутати до відповідної селищної ради та 4 кандидати на посаду Цуманського селищного голови ОТГ
Лучани програють вдруге поспіль
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ