Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
В Берестечку відзначили 470 років отримання містом магдебурзького права

Волинь-нова

В Берестечку відзначили 470 років отримання містом магдебурзького права

Історія розповідає, що вперше Берестечко згадується в документах за 1445-ий рік. Тоді воно мало назву Берестки і виглядало звичайним селом, а вже через 100 з лишнім  літ перетворилося на квітуче містечко з Магдебурзьким правом, яке було йому надано 7 липня 1547 року великим князем Литовським і королем Польським Сигизмундом ІІ Августом

 Леся ВЛАШИНЕЦЬ


У 1767-му році цей привілей був підтверджений. Берестечко могло  «мати корчми з медом і пивом, корчми горілчані і винні, одержувати чопове, торгове  мито, торги проводити в кожний понеділок, а ярмарки - на Іллі і на запусти перед Пилипівкою».
Цю милість, перевтілившись у короля Польського Сигизмунда, на святкуванні з нагоди обох дат, переповів юний Іван Сапіжук.  
І хоча ні за площею, ні за кількістю населення це поселення тепер не відповідає статусу міста, майже всі 2000 берестечківців дуже гордяться своєю батьківщиною. Вона у них легендарна завдяки козацькій звитязі,  численним пам’яткам історії та архітектури, відома смачним хлібом і короваями, спеченими у кондитерському цеху Тетяни Макіїшиної, виробами ковбасного цеху “ВОЛіК» Олега Врагова. Розповідаючи про свої блага, місцяни неодмінно похваляться, що у їх населеному пункті смачні макарони для всієї України виробляє ТзОВ «Берестечківська хлібопекарня» Ігоря Ярмощука, повидло та консервації – Берестечківський плодоконсервний завод Олександра Захарчука, що у ньому реконструюється кінотеатр, є ринок, школа, музична школа і БДЮТ, лікарня, відділення поліції, пожежна, будинок культури, багато магазинів і навіть громадська вбиральня, без якої, як без лазні та пекарні, жодне село за Магдебурзьким правом не мало шансів отримати статус міста.



Цими днями на мальовничому березі Стиру відкриється пляж, облаштований за кошти з районного бюджету і бюджету Берестечківської міської ради.



Цими днями на мальовничому березі Стиру відкриється пляж, облаштований за кошти з районного бюджету і бюджету Берестечківської міської ради. А відзначення подвійних іменин Магдебурзького права  відбулося у старовинному міському парку, який актив територіальної громади на чолі з Берестечківським міським головою Валентиною Залевською окультурнив у минулому році і навіть пенсіонери називають його улюбленим місцем  відпочинку.
Урочистість вітальними словами відкрила її ініціаторка Валентина Залевська, молитвою – настоятель Свято-Троїцького собору о. Дмитро Петрущак.
- Порадившись із священиком і оргкомітетом, в прийдешніх роках День Магдебурзького права у Берестечку відзначатимемо у свято Апостолів Петра і Павла, - віншувала людей усіма гараздами лідерка територіальної громади.
Потому не хотілося, щоб закінчувалася різножанрова концертна програма « Над нами сонце величаво йде, вклоняється над славним Берестечком», виступи в якій майстерно переплела з віршованими побажаннями художній керівник будинку культури Марія Ривачук, а музичне оформлення забезпечив директор цього закладу культури Володимир Придальний.
До молитовних, пісенних, віршованих, танцювальних, гумористичних  вітань артистів, які у Берестечку, схоже, народжуються у кожному домі,  запрошували ведучі концерту Марія Ривачук і Ірина Котик.
Змістовний пролог «Голуб миру» з хистом красномовців озвучили учасники драматичного гуртка «Літерос» (керівник Оксана Данилюк) БДЮТ м. Берестечка, жартівливі сценки в ролях Палажки і Параски, кумась  – вихованці Берестечківської музичної школи Іванна Рузак й Ірина Козлюк та Марія Ривачук і Людмила Форманюк. Свій натхненний спів дарували церковний хор Свято-Троїцького собору (регент Олена Черниш), солісти Михайло Друзюк і його донька Юлія, Тетяна Повзун, Надія Юзвик, тріо «Злагода» Берестечківського психоневрологічного інтернату у складі Марії Ривачук, Людмили Форманюк, Лариси Пасічник, народний аматорський вокально-інструментальний гурт «Берест» у складі Тетяни Повзун, Миколи Маслічука, Михайла Друзюка і його керівника Віктора Корінецького, тріо «Берестечківські козаки» і ВІА «Дивосвіт» (керівник Галина Галабуз  ЗОШ І-ІІІ ступеня м.Берестечка),  ВІА «Веселковий водограй» БДЮТу. Віртуозні па публіці презентували танцювальні колективи БДЮТу «Тандем» і «Дивосвіт» (керівники Леся Метельська і Оксана Данилюк), а мелодійну музику гарно виконали учні викладачів Берестечківської музичної школи Галини Мартинюк і Марії Смолки - баяніст Віталій Левченко і бандуристка Єлизавета Старик.
Бачилося, відчувалося, раділося, що це свято у Берестечку  сподобалося всім, хто любить самобутнє містечко, хто цінує людей, завдяки яким його обличчя гарнішає, а історіє багатішає добрими справами.  

На знімках: Берестечківський міський голова Валентина Залевська (праворуч) з ведучою Іриною Котик; тріо «Злагода».
Фото автора


Telegram Channel