up-arrow
РЕЗОНАНС Архів рубрики

Пологи, які провели рівненські лікарі, вивчатимуть навіть закордонні медики

title
Людмила Михайлицька з Томашгорода, що на Рокитнівщині, наважилася народити дитину після того, як у 2012–му році пережила трансплантацію нирки — донором була мама. Медики зазначають: випадок унікальний, адже навантаження на цей орган під час вагітності в кілька разів вище від норми

Мирослава КОЗЮПА


Шлях до материнства сільської жінки був довгим і багатостраждальним. Після складної операції Людмила разом із чоловіком кілька років терпляче чекали дозволу лікарів на народження дівчинки.
Вагітність у жінок із трансплантованою ниркою протікає складно і може мати багато ризиків. Таким людям доводиться пожитттєво приймати спеціальні препарати для пригнічення імунітету, щоб організм не відторгнув чужий орган. Та і достатнього досвіду в цій справі не лише українські, але й закордонні медики не мають — відомі лише 2–3 подібних випадки в нашій країні і поодинокі у світовій практиці.

« Вагітність у жінок із трансплан­тованою ниркою протікає складно і може мати багато ризиків. »

Та попри серйозну небезпеку для власного життя і життя свого малюка, Людмила все ж наважилася на вагітність.

Жінка зізнається: так хотіла відчути щастя материнства, що не боялася ані пологів, ані ускладнень. Каже, рішення прийняла усвідомлено.
– Я дуже хотіла дитину та знала, що йду на ризик. Але, дякуючи Богу, вагітність пройшла легко. Для мене це стало справжнім подарунком долі, для чоловіка – сюрпризом на день народження.
Хоча під кінець терміну вагітності виникли серйозні проблеми.
– Щоб урятувати пацієнтку, довелося робити кесарів розтин, – розповідає завідувач анестезіологічного відділення Рівненського перинатального центру Віктор Дрозд. – Їй давали медикаменти, щоб запобігти відторгненню нирки. Однак ці препарати спричиняють порушення мікроциркуляції та згортання крові. У пацієнтки стався ішемічний інсульт. Непросто було і медикам. Вони розуміли, що пересаджена нирка розміщується атипово – у незвичному для неї місці, тож при оперативному втручанні існує ризик пошкодити її, відтак може виникнути кровотеча. Оперувала особливу пацієнтку безпосередньо головний лікар Рівненського перинатального центру Вікторія Єнікеєва.
Під час пологів у Людмили сильно підвищився тиск, його постійно доводилося збивати. Ситуація була надзвичайно складною. Проте рівненським медикам вдалося стабілізувати стан і успішно завершити операцію.

Оперувала особливу пацієнтку безпосередньо головний лікар Рівненського перинатального центру Вікторія Єнікеєва.

– Немовля абсолютно здорове – 3,4 кілограма, зріст 55 сантиметрів. У жінки тиск нормалізувався. Вона їсть, говорить – усе відповідає нормальному післяопераційному періоду, – розповідає заступник головного лікаря Рівненського перинатального центру Степан Лічнер, який теж брав участь в операції.
Певний час породілля ще перебуватиме під наглядом медиків — їй потрібно пройти курс лікування, який підтримає пересаджену нирку, а вже за кілька днів її заберуть додому люблячий чоловік і рідні.
Як повідомило «Радіо ТРЕК», Людмила Михайлицька – перша на Рівненщині породілля з донорською ниркою, тому лікарі без перебільшення вважають її своєю гордістю. Кажуть, цей випадок став показником досвіду місцевих фахівців, тож тепер можуть ділитися ним навіть із закордонними колегами.

 

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Чоловік повернув до життя 12-річного хлопчика, який разом із батьками відпочивав в урочищі ГЕС у селищі Любешів і ледь не втопився у річці Стохід
В ефірі одного з вітчизняних телеканалів міністр соцполітики Андрій Рева пояснив, чому німці витрачають на їжу всього 14% від зарплати, а українцям на купівлю продуктів треба щомісяця віддавати 50% прибутку. Мовляв, це не економічна, а культурна проблема. Адже ціни на харчі в обох країнах приблизно однакові, але в нас на продукти йде половина заробітку не тому, що мало заробляємо, а тому, що на відміну від німців багато їмо. Якою була ваша перша реакція на ці слова? Чи має після цього міністр соціальної політики подати у відставку?
Наталія Анатоліївна Пельц із села Низькі Цевеличі Локачинського району ось уже 32–й рік очолює відділення поштового зв’язку в селі Козлів і за сумісництвом працює тут листоношею. Вона настільки прикипіла душею до роботи, до жителів цього села, до колег, що не уявляє без пошти свого життя. Гордиться тим, що має в трудовій книжці лише один запис
Президента України бачимо не лише за кермом БТРа чи комбайна, він уже не вперше буває в ролі другого пілота бойових винищувачів, продемонстрував це і минулої суботи напередодні Дня Повітряних сил. Як ви сприйняли такий його крок? Що ще має зробити Петро Порошенко, щоб здивувати вас особисто і всіх українців?
Уже два дні інформаційний простір Волині буквально штормить від новин про затримання керівника місцевого громадського формування «Варта порядку» Олександра Тиводара
8 серпня близько 19-ої години у Любешові сталася надзвичайна подія: частина однієї зі стін навчального приміщення Любешівського технічного коледжу Луцького національного технічного університету обвалилася з 1-го по 4-й поверх
Першим із лікарів, які прибули на допомогу Ларисі Савицькій у тайзі, був волинський військовий медик Борис Ковальчук — нинішній… голова Локачинської районної ради
А також пустили «червоного півня» на легендарне тутешнє місто Рай
А ще до доброї справи залучив сина
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ