up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

У Кортелісах вшановували пам’ять жертв нацизму

title
Мітинг-реквієм, приурочений 75-й річниці вшанування пам’яті жертв трагедії, вдбувся в селі Кортеліси Ратнівського району

Пам’ятати подвиг тих, хто ціною свого життя дарує його нам, закликав голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик під час мітингу-реквієму, приуроченого 75-й річниці вшанування пам’яті жертв трагедії в селі Кортеліси Ратнівського району. Відбувся ж захід біля підніжжя меморіального комплексу «Жертвам фашизму» цього населеного пункту, повідомляє Музейний простір Волині.

Згадати тисячі невинно знищених українців із Кортеліс прийшли небайдужі односельчани – від найстаршого до наймолодшого поколінь. Священики відслужили панахиду за загиблими восени 1942-го року. По тому ж слово взяв керівник найвищої виконавчої гілки влади в області.

– Страшна трагедія прийшла на рідну Волинську землю 75 років тому, – наголосив Володимир Гунчик. – Нелюди, адже іншими словами їх не можна назвати, забрали життя і старих, і молодих – тих, хто хотів жити й народжувати, хто мріяв про майбутнє. Не пожаліли нікого. Знищили село та всіх в окрузі.

Йому з сестрою та батьками вдалося заховатися з родиною в одній із порожніх хат та дивом уціліти. Тож, нині Петро Трохимович із болем розповідає про страшні події 23 вересня 1942 року.

Тож, зазначив голова облдержадміністрації, українцям загалом і волинянам, зокрема, слід завжди пам’ятати про події в Кортелісах, позаяк це – одна з найтрагічніших сторінок історії держави.

Нині, через 75 років після страшних подій, знову гинуть молоді хлопці, відстоюючи свободу і незалежність України. А відтак, ми маємо бути гідними пам’яті тих, хто віддав свої життя за Батьківщину під час Другої Світової війни, а також тих, хто робить це нині на східних рубежах держави.

Виступив на мітингу-реквіємі очевидець страшних подій – Петро Якушик. На той час чоловік мав лише десять років. Йому з сестрою та батьками вдалося заховатися з родиною в одній із порожніх хат та дивом уціліти. Тож, нині Петро Трохимович із болем розповідає про страшні події 23 вересня 1942 року.

На завершення заходу керівництво області й району, представники учнівської та студентської молоді, а також рідні тих, хто загинули у 1942-у році, поклали до підніжжя меморіального комплексу «Жертвам фашизму» гірлянду слави та квіти. По тому відвідали Кортеліський історичний музей.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
«Гірники» відриваються від італійського «Наполі», який поступився англійському «Манчестер Сіті»
Андрій та Роман Матвійчуки служать у підрозділах 14-ї окремої механізованої бригади
Згодом у «автолюбителя» знайшли пістолет і цілу жменю таблеток «екстазі»
Зуміли відчинити поламаний замок і визволити жінку, яка разом з дитиною перебувала у квартирі
Загалом від початку доби незаконні збройні формування 19 разів порушили перемир’я
Адже рук у нього лише дві – а треба було мати п’ять…
«Гірники» відриваються від італійського «Наполі», який поступився англійському «Манчестер Сіті»
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ