up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

Підземні води не врятують кримчан від водного дефіциту

За останній місяць літа сумарний обсяг води у водосховищах природного стоку в анексованому Криму скоротився на 19 млн кубів

На анексованому півострові недостатньо підземних вод, щоб забезпечити його потреби, вважає заступник директора Інституту водних проблем і меліорації Михайло Яцюк. Таку думку він висловив в ефірі Радіо Крим.Реалії.

«Якби на півострові були запаси підземних вод, то жодний канал не знадобився б. Однак таких запасів немає майже ніде, на жодному горизонті. Є тільки окремі лінзи, які здатні забезпечувати водою дуже ненадовго. Мало того, чим глибше бурити, тим дорожче. Тільки для підприємства «Титанові інвестиції» в Північному Криму вдалося знайти підземні води і в якійсь мірі відшкодувати дефіцит», – зазначив експерт.

Кожного разу треба вистояти чергу, за день в результаті встигаємо зробити 6-8 рейсів. За наших потреб у 300 кубометрів виходить взяти лише 36-48 кубометрів. Нам потрібно підключитися до Білогірського водосховища, де є вода, але влада не реагує на звернення.

Власник ялтинського зоопарку «Казка» і парку левів «Тайган» Олег Зубков заявив, що російська влада Криму в першу чергу намагається забезпечити водою великі будівництва.

«Ми досі возимо воду для тварин «шестикубовою» цистерною від Білогірського водосховища, і звідти ж великими машинами забирають воду для будівництва траси «Таврида». Кожного разу треба вистояти чергу, за день в результаті встигаємо зробити 6-8 рейсів. За наших потреб у 300 кубометрів виходить взяти лише 36-48 кубометрів. Нам потрібно підключитися до Білогірського водосховища, де є вода, але влада не реагує на звернення, відмовляє оформляти документи і таке інше», – поскаржився бізнесмен.

Раніше російський глава Криму Сергій Аксьонов на своїй сторінці у Facebook назвав вододефіцітні райони півострова: Східний Крим, Керч, Феодосійсько-Судацький район, частково Ялта і Південний берег Криму. Підконтрольна Кремлю влада півострова неодноразово заявляла, що вирішуватиме проблеми з водою шляхом буріння нових свердловин і будівництва опріснювальних установок.

За останній місяць літа сумарний обсяг води у водосховищах природного стоку в анексованому Криму скоротився на 19 млн кубів. Про це йдеться в огляді стану річок за місяць, проведеному «Кримським управлінням з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища».

Після анексії Криму Росією подача води на півострів через Північно-Кримський каналу, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом, була припинена.

26 вересня 2017, 15:56
ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
Кияни двічі відігрувалися й цілком могли здобути третю поспіль вольову перемогу в Лізі Європи
Козаки Юрія Вернидуба впевнено посідають друге місце в групі
Попросив телефон «подзвонити» – і не повернув
Досудове розслідування за фактом розповсюдження зображень порнографічного змісту слідчі Костопільського відділу поліції розпочали ще на початку серпня цьогоріч
В обласному центрі презентуватимуть проект «Луцьк у долонях» та видання студії друку шрифтом Брайля «Braille Studio»
Фахівці Волинського обласного лабораторного центру інформують, що з початку епідемічного сезону, котрий почався 2 жовтня, від вірусних інфекцій постраждало майже 7,5 тисячі наших краян
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ