up-arrow
ОСТАННІ НОВИНИ Архів рубрики

«Україна – це дуб, який єднає землю та небо...» (фото та відео з виставки)

title
Сьогодні у Волинській ОДА відкрилась виставка картин

Олександр ДУРМАНЕНКО

Фото автора

Відео Олександра ПІЛЮКА

 

Сьогодні в приміщенні Волинської обласної державної адміністрації відкрилась незвичайна виставка картин під назвою "Західне Полісся". На перший погляд, їх присвячено лісовим пейзажам. Але, як розповів Голова ВОО Українського Фонду Культури Генадій Сарапін – виставка є не лише збіркою найкращих робіт наших митців, але й приурочено її до завтрашнього Дня захисника України. Традиційно, 14 жовтня відзначається й день створення УПА – тож цього року ми святкуємо її 75-ту річницю.

За словами пана Генадія, саме ліс був прихистком вояків. Тут УПА народилась, ліс давав житло, їжу та захист патріотам України.

Як розповів Генадій Сарапін – на виставці презентується результат більше 50-ти пленерів – творчих виїздів художників на природу. І об’єднано роботи не лише тим, що в них передається краса лісу, але й його символічне значення.

За словами пана Генадія, наші пращури здавна шанували ліс, адже з нього почала формуватись наша ментальність. Захоплення й страх предків перед могутніми силами природи призвели до творення культури. Тому й шануємо ми саме дуб – символ України – могутнє дерево, яке проростає із Землі та піднімається до Космосу. А вояки УПА постали справжніми захисниками української культури від її руйнування. І в такому контексті по новому сприймається образ «ЛІСУ», як не лише красивого природного місця, але й місця прихистку захисників.

Яскравим фіналом відкриття експозиції став виступ самобутнього автора-виконавця Миколи Більшевича. Як зазначив сам бард: «Ніколи не думав, що написані колись вірші, будуть такими актуальними». А після цього полинули пісні, присвячені усім, хто боронив і боронить нашу Україну від загарбників.

ІНШІ МАТЕРІАЛИ РУБРИКИ
«Гірники» відриваються від італійського «Наполі», який поступився англійському «Манчестер Сіті»
Андрій та Роман Матвійчуки служать у підрозділах 14-ї окремої механізованої бригади
Згодом у «автолюбителя» знайшли пістолет і цілу жменю таблеток «екстазі»
Зуміли відчинити поламаний замок і визволити жінку, яка разом з дитиною перебувала у квартирі
Загалом від початку доби незаконні збройні формування 19 разів порушили перемир’я
Адже рук у нього лише дві – а треба було мати п’ять…
«Гірники» відриваються від італійського «Наполі», який поступився англійському «Манчестер Сіті»
line ПИТАННЯ ТИЖНЯ