Курси НБУ $ 39.60 € 42.28

 Почесні донори мають право на більшу пенсію

 Володимир Талімонович Лащук із Луцька просить розповісти про пільги, на які мають право почесні донори України. 


  Шановний Володимире Талімоновичу!
     
Донори, які безоплатно здали кров у кількості 40 разових максимально допустимих доз або плазму крові в кількості 60 разових максимально допустимих доз, незалежно від часу їх здачі, набувають статусу Почесного донора України. Таким особам видається відповідне посвідчення і вручається нагрудний знак «Почесний донор України». Донори, які безоплатно здали кров та (або) її компоненти в кількості 100 і більше разових максимально допустимих доз, можуть бути нагороджені державними нагородами України (ст. 12 Закону України «Про донорство крові та її компонентів»).
     
Клопотання про видачу посвідчення і нагрудного знака «Почесний донор України» порушують спеціалізовані установи і заклади переливання крові за місцем набуття донором статусу Почесного донора України перед управліннями охорони здоров’я, які приймають рішення про видачу такого посвідчення і нагрудного знака. Посвідчення є документом, що підтверджує статус Почесного донора, на підставі якого надаються відповідні пільги згідно із Законом України «Про донорство крові та її компонентів» (Порядок видачі посвідчення і вручення нагрудного знака «Почесний донор України» затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.1999 р. №796). 
     
Почесні донори України мають право на: безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування з використанням дорогоцінних металів) у закладах охорони здоров’я, заснованих на загальнодержавній та комунальній власності; пільгове придбання ліків (зі знижкою 50 відсотків їх вартості) за рецептами, виданими закладами охорони здоров’я, заснованими на загальнодержавній та комунальній власності; безплатне забезпечення донорською кров’ю та її препаратами, необхідними для їх особистого лікування, за рецептами, виданими закладами охорони здоров’я, заснованими на загальнодержавній та комунальній власності; першочергове придбання за місцем роботи або навчання путівок для санаторно-курортного лікування та першочергове лікування у закладах охорони здоров’я, заснованих на загальнодержавній та комунальній власності; позачергове забезпечення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, протезами та іншими протезно-ортопедичними виробами; використання чергової щорічної оплачуваної відпустки у зручний для них час; отримання надбавки до пенсії у розмірі 10 відсотків від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць; отримання пільгових позик для будівництва індивідуального житла відповідно до законодавства.
     
Крім цих пільг, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, місцевими радами, власниками підприємств, установ, організацій для таких донорів можуть бути встановлені й інші додаткові пільги.


 

Telegram Channel