Курси НБУ $ 39.60 € 42.44

Народився перший українець, в якого відразу троє батьків

В нашій державі вперше народилася дитина після процедури пронуклеарного переносу – немовля з ДНК 3 осіб ("від трьох батьків")

За допомогою пронуклеарного переносу ядер 34-річна жінка, що страждала безпліддям протягом останніх 15 років, 5 січня 2017 року народила дівчинку, повідомляє Українська правда. Життя.



Суть методу полягає в тому, що ядра пацієнтки та її чоловікова перенесли у донорську яйцеклітину, яка у свою чергу, була позбавлена ядра.



Про це йшлося під час прес-конференції українських репродуктологів, що відбулася 17 січня у Києві.


Суть методу полягає в тому, що ядра пацієнтки та її чоловікова перенесли у донорську яйцеклітину, яка у свою чергу, була позбавлена ядра.


В результаті цієї маніпуляції лікарі отримали "реконструйовану" яйцеклітину, кількість генів від "третього", яку отримала дитина, мала – всього 37 порівняно з 25-ма тисячами, отриманими від батьків.


Наявність ДНК від трьох осіб підтвердили в лабораторіях України та Німеччини під час обстеження дитини у період вагітності матері.


Жінка народила у клінці "Надія", процедура відбулася під керівництвом директора закладу, кандидата медичних наук Валерія Зукіна.


Зараз у клініці перебуває ще одна жінка, якій вдалося завагітніти таким самим шляхом. Вона на 6 тижнів "відстає" від своєї попередниці.


Цей крихітний набір чужих генів потрапить у організм дитини разом з донорськими мітохондріями – мікроскопічними структурами, які є в кожній клітині і які виробляють для неї енергію. Їх ще називають енергетичними станціями клітини.


Для цього в лабораторії спочатку запліднюють сперматозоїдами батька дві яйцеклітини: матері й донора. Потім із заплідненої материнської яйцеклітини дістають ядро, в якому й міститься основна генетична інформація від обох батьків. Це ядро вживлюють у яйцеклітину донора, заміняючи ним оригінальне.

Telegram Channel