Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
«Верес» вигризає нічию в Маріуполі

На 4–й доданій хвилині матчу кращий бомбардир рівнян Руслан Степанюк холод­нокровно реалізував одинадцяти­метровий

Сергій ХОМІНСЬКИЙ

Чемпіонат України з футболу, Перша ліга. 30 тур. «Іллічівець» (Маріуполь) — «Верес» (Рівне) — 1:1 (1:0 — Сергій Вакуленко, 79 хв.; 1:1 — Руслан Степанюк, 90+4 хв., з пенальті). 13 травня 2017 року. Маріуполь. Стадіон «Іллічівець». 1450 глядачів. Головний суддя Дмитро Бондаренко (Одеса).
«Верес»: Олександр Ільющенков, Олексій Зозуля, В’ячеслав Лухтанов, Сергій Борзенко, Артур Западня, Валерій Кучеров (Борис Орловський, 89 хв.), Євген Морозенко, Сергій Герасимець (Сергій Петько, 68 хв.), Антон Котляр, Руслан Степанюк, Дмитро Козьбан (Ігор Сікорський, 81 хв.). Старший тренер Юрій Вірт.
Попередження: Кучеров, 82; Петько, 87.
До матчу в Маріуполі обидва суперники підійшли вкрай мотивованими. «Іллічівець» — у випадку перемоги — вже за чотири тури до кінця першості «оформляв» путівку в Прем’єр–лігу. «Вересу» ж очки потрібні були ще більше, адже треба наздоганяти чернігівську «Десну».
«Червоно–чорні» перемогти у прифронтовому місті (населення якого — як у Рівному й Луцьку разом взятих) не змогли. Проте й не програли.
«Верес» пропустив під завісу гри, та у компенсовані арбітром хвилини рівняни заробили пенальті. ІРуслан Степанюк «з точки» не схибив, забивши свій 23–й гол у сезоні.
Натомість «Десна» шансу збільшити відрив від рівнян не втратила. Чернігівці здолали на виїзді «Інгулець» з рахунком 2:1, хоча й забили переможний гол аж на 83–й хвилині…
А вже вчора «Верес» приймав МФК «Миколаїв». І перед самою здачею номера до друку ми дізналися, що рівняни змогли обіграти 15–ту команду чемпіонату з рахунком 3:1.

За воротами
Юрій ВІРТ, старший тренер «Вереса»:

«Нічиєю я задоволений, хоча ми налаштовувались на перемогу, незважаючи на те, що наш суперник заслужено посідає першу позицію в чемпіонаті. Після матчу я подякував усім футболістам за виявлені бійцівські якості. Хоча по грі все ще залишаються деякі питання. Потрібно додавати».

Олександр СЕВИДОВ, головний тренер
«Іллічівця»:

«Ми хотіли перед власними глядачами вирішити задачу виходу в Прем’єр–лігу. Але не вийшло. Суддівська солідарність… Те, що не поставили «Вересу» вдома, поставили тут. Хоча не буду стверджувати стовідсотково — я ще не бачив повтору… Але дуже картинно футболісти «Вереса» падають. Хоча це теж треба вміти — так падати, щоб ставили пенальті.
В цілому я впевнений: ми заслуговували сьогодні на перемогу, бо створили щонайменше три гольових моменти. «Верес» — дуже хороша добротна команда, яка весь турнір дихає нам у спину. Сьогодні наш суперник, не створивши жодного моменту, забив гол. Ми можемо звинувачувати тільки себе».

Усі результати 30–го туру:

ФК«Полтава» — «Колос» — 0:2; «Іллічівець» — «Верес» — 1:1; «Арсенал–Київ» — «Авангард» — 0:3; «Нафтовик–Укрнафта» — «Геліос» — 1:1; «Гірник–Спорт» — «Скала» — 3:0; ПФК «Суми» — «Черкаський Дніпро» — 1:0; «Оболонь–Бровар» — ФК «Тернопіль» — 2:0; МФК «Миколаїв» — «Буковина» — 3:1; «Інгулець» — «Десна» — 1:2.

Лідери гонки бомбардирів: Руслан Степанюк («Верес») — 24 голи (5 — з пенальті), Руслан Кісіль («Іллічівець») — 17 (1).