Курси НБУ $ 39.47 € 42.18
Як у Колківському лісництві на Волині  врятували гніздо чорних лелек

Волинь-нова

Як у Колківському лісництві на Волині врятували гніздо чорних лелек

Лісівник не полінувався принести з дому найбільшу драбину і стягнути повалені дерева

Як відомо, лелека чорний, на відміну від білого, птах рідкісний. Крім того, веде потаємний спосіб життя й уникає шуму. Чорний лелека дуже чутливий до візитів на гніздову територію. Лісівники це знають, тому не розповідають на загал про місця гніздівлі птахів. А навпаки – роблять усе, щоб унеможливити зустріч птаха і людини. Саме тому у цій історії ми уникатимемо конкретики, зазначають у прес-службі Волинського ОУЛМГ.
Неординарний випадок стався в одній із майстерських дільниць ДП «Колківське лісове господарство», де мешкають чорні лелеки.



Не довго думаючи, майстер зрізав дерева, що впали, відтягнув їх у сторону. А для того, щоб зняти гілки з гнізда, привіз із дому найвищу драбину, зробив спеціальні гаки.




В перший же рік, коли на посаду прийшов новий майстер лісу, оселилися  в дільниці  незвичайні  сусіди – сім’я чорних лелек. Збудували  гніздо і щороку виводили там потомство. Так рік за роком.
Лісівник не турбував  їх, адже знав: якщо лелек не чіпати, то вони можуть використовувати своє гніздо багато років. Нікому не розповідав про них, лише крадькома спостерігав, як щороку підростали маленькі лелеченята, як ставали на крило. І так тривало більше десятка років.
Та біда прийшла торішнього літа. Сильні вітри виламали з корінням дві осики, котрі впали саме на гніздо. Враз піднялися чорні самітники  над своїм обійстям і полетіли.
Не довго думаючи, майстер зрізав дерева, що впали, відтягнув їх у сторону. А для того, щоб зняти гілки з гнізда, привіз із дому найвищу драбину, зробив спеціальні гаки.
Здавалося б, зробив усе необхідне, але лелеки не поверталися.
Яка ж була радість майстра лісу, коли цієї весни він побачив своїх «сусідів». Вони довго кружляли, придивлялися і все ж вирішили повернутися до роками насидженого гнізда, де їм затишно, де їх оберігають, де про них піклуються.
Чоловік може годинами розповідати про чорного лелеку, хоча він є одним із найзагадковіших і найменше вивчених птахів фауни України. В його словах присутнє щось містичне, що притягує людину і чорного лелеку одне до одного.



Довідково.
Лелека чорний – гніздовий, перелітний птах. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт. В Україні поширений переважно на Поліссі та в Карпатському регіоні. Найкраще середовище для чорного лелеки – ліс. Гнізда його можна побачити у старих лісових масивах або на деревах поруч із болотами, річками, озерами чи луками. Найбільше полюбляє листяні ліси, заплави. Хоча чорний лелека – дуже обережний птах, останнім часом цього неймовірного пернатого можна побачити навіть неподалік осель людини. Лелеку можуть злякати збирачі грибів, ягід, бортники та й просто відпочивальники, які проявляють надмірний інтерес до гнізда. Зменшення кількості чорних лелек може спричинити і нестача харчів. Осушувальні меліоративні роботи призвели до значного зменшення місць, придатних для живлення птахів.


Telegram Channel