Курси НБУ $ 39.59 € 42.26
Добуваєте бурштин – розвивайте інфраструктуру населених пунктів

Волинь-нова

Добуваєте бурштин – розвивайте інфраструктуру населених пунктів

голова обласної ради Ігор Палиця та заступник директора КП "Волиньприродресурс" Анатолій Капустюк зустрілися з головами 7 сільських рад з Камінь-Каширського, Любешівського та Маневицького районів. На цих територіях є родовища бурштину, спецдозволи на розробку яких отримало КП "Волиньприродресурс". В нараді також взяли участь народний депутат України Ірина Констанкевич, радники голови облради Веніамін Туз та Вячеслав Рубльов, директори окремих держлісгопів, начальник обласного управління водних ресурсів Ростислав Кравчук та юристи

"Ми отримали ліцензію на промисловий видобуток сонячного каменю упродовж 20 років. Так, в нас були перевірки правоохоронних органів, але вони розуміють, що ліцензія отримана в рамках чинного законодавства, з дотриманням кожної букви Закону. Думаю, що вони нам не будуть заважати", -- розставив крапки над "І" голова обласної ради Ігор Палиця вже на початку розмови, повідомляє сайт Волинської обласної ради.



Завдання КП "Волиньприродресурс" -- наповнення бюджетів громад, адже до них буде спрямовано 50% прибутків від видобування корисних копалин. По чверті від цієї суми планується віддати до бюджетів саме базових рад, на територіях яких видобуватиметься сонячне каміння.



Заступник директора КП "Волиньприродресурс" Анатолій Капустюк пояснив, що наразі підприємство працює над   проектами гірничих відводів і потребує домовленості з усіма учасниками  процесу.  "Сам проект гірничого відводу -- довга процедура.  Частина земель -- розпайована.  Для затвердження проекту гірничого відводу потрібні погодження з власниками паїв", -- пояснив пан Капустюк.  Він повідомив, що підприємство заключатиме  договір оренди землі і братиме погодження  проекту гірничого відводу з кожним власником паю і готове запропонувати    найвищу ставку оренди -- по    3 тис. грн. за гектар. Таких земель є 172 гектари.


Всі ці землі будуть використовуватися не одночасно. "Власники зможуть їх засаджувати і обробляти, а коли дійде черга до розробки, то  буде відшкодування втрат та    окремий договір при гірничій розробці території ", -- додає Анатолій Капустюк.  


Голова обласної ради Ігор Палиця вкотре запевнив, що завдання КП "Волиньприродресурс" -- наповнення бюджетів громад, адже до них буде спрямовано 50% прибутків від видобування корисних копалин. По чверті від цієї суми планується віддати до бюджетів саме базових рад, на територіях яких видобуватиметься сонячне каміння. Єдине, що повинні вирішити органи місцевого самоврядування на внутрішньому рівні -- як розподіляти прибуток від видобутку копалин на розпайованих землях. "За законодавством надра належать народу України, а не окремим пайовикам", -- підказав присутнім головам сільських рад радник голови Веніамін Туз.


"Земля -- це земля, а надра -- це надра", -- погодився Лісівський сільський голова Віталій Шмигельський. Втім, він як й інші очільники місцевих рад припускають, що розмова з власниками паїв може бути не зовсім простою.


Ігор Палиця рекомендує домовлятися, але висловлює свою думку: "Мені дуже хотілося б, щоб максимум прибутків, які отримає ваша територія були спрямовані на розвиток інфраструктури ваших сіл". Всі ці моменти й збираються обговорити на громадських слуханнях, які будуть відбуватися з участю представників КП  "Волиньприродресурс". Фахівці підприємства розповідатимуть не тільки про фінансові вигоди для громади, а й про методи видобування бурштину і процедуру рекультивації.


Важлива перевага від діяльності підприємства "Волиньприродресурс"  -- збережена екологія.  Зі  слів Ігоря Палиці, бурштин на Волині видобуватиметься безпечним для природи методом і з застосуванням спеціалізованої техніки.  Наразі на території Прилісненської сільської ради Маневицького району будується відповідний   завод. На територіях, де видобуватиметься бурштин відразу будуть проводитися рекультиваційні роботи під пильним контролем представників місцевих громад. Сонячне каміння продаватиметься офіційно.


Ігор Палиця каже, що до кінця серпня підприємство може завершити всі підготовчі до видобування етапи, а у вересні приступити до конкретної роботи на територіях. 


 

Telegram Channel