Столиця пляжного футболу Волині приймала престижний турнір

21-23 липня в селі Світязь Шацького району відбулися змагання з пляжного футболу пам'яті Адальберта Корпоная

Ірина ГОЛЯДИНЕЦЬ

Організаторами змагань є Шацька райдержадміністрація, Федерація футболу Волині, Шацька районна федерація футболу. Спонсорами змагань стала громадська організація «Квітка Полісся», «NESTER-HOUSE», Шацький національний природний парк, Гич Ярослав Якович, президент ФК «Світязь» 2002-2003 років. Приємно, що поступово наше містечко стає столицею цього доволі видовищного виду спорту. Вже не вперше шацький край приймає змагання пляжників такого статусу. Стартував турнір в п’ятницю на мальовничому березі озера Світязь біля «Куточка рибалки».

На триденні змагання приїхало аж 15 команд не лише з усієї області, але й сусідньої Рівненщини!

Урочисто відкрили турнір «Кубок Світязя» Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, Василь Кохановський, заступник голови Федерації футболу Волині, Володимир Найда, голова Федерації футболу Шацького району, а також донька Адальберта Корпоная – Оксана. Всі вони високо оцінили рівень організації змагань та побажали, щоб переміг найсильніший. Головним суддею змагань став Сергій Стаднік. У змаганнях у трьох групах взяли участь колективи: команда м. Камінь-Каширський, «Полапи» (Любомльський р-н), команда м. Здолбунів (Рівненська обл.), «Бренд-Груп» (м. Луцьк), «Волиньагротех» (м. Луцьк), «Динамо» (м. Луцьк), «Піща» (Шацький р-н), «Прип'ять» (м. Любешів), «Сантехбуд» (м. Ковель), «Колос» (м. Ківерці)», «Нестер-Хаус» (с. Світязь, Шацький р-н), «Вотранс» (м. Луцьк), «Ковель-Сільмаш» (м. Ковель), «Аперкот» (м. Ковель) і «Ласка» (с. Боратин Луцький р-н).

Навіть гроза у ввечері першого дня змагань не змогла налякати футболістів. Протягом трьох днів гравці радували вболівальників видовищними іграми. Тож на футбольному полі визначилася двійка лідерів. У півфінальних іграх змагалися «Нестер-Хаус» (село Світязь) та «ДОФ Арбо» (м. Камінь-Каширський) – команда Шацького району виграла суперників з рахунком 8:1. У поєдинку двох ковельських команд перемогу над «Сантехбудом» здобув «Аперкот» - 6:5. Команда з міста Камінь-Каширський виборола третє місце, перемігши «Сантехбуд» (м. Ковель) – 3:2. Фінальний двобій довго не могли розпочати через конфлікт між футболістами команди «Аперкот» ( м. Ковель) та організаторами змагань. За регламентом змагань, світязький гравець та двоє ковельських футболістів мусили пропустити вирішальну гру – через перебір жовтих карток. Місцевий футболіст погодився з такими умовами,а от ковельчани навідріз відмовилися грати без своїх, як виявилося, найсильніших гравців. Майже за годину запальних годину переговорів між фіналістами та організаторами гру таки розпочали. «Аперкот» вийшов на поле з футболістами-порушниками. Фінальний матч завершився перемогою команди «Аперкот» - 4:2. «Нестер-Хаус» (село Світязь) зайняла друге місце. 23 липня відбулась церемонія нагородження переможців і номінантів. За яскраве, динамічне і незабутнє свято футболу подякували учасникам, спонсорам і вболівальникам Ярослав Гич та Петро Нестерук. Кубки, медалі і грошові призи знайшли своїх власників серед найсильніших. «Аперкот» за перемогу отримав 5 000 грн., «Нестер-Хаус» - 3 000 грн. за ІІ місце і 2 000 грн. – бронзовий призер «ДОФ Арбо». Крім того, від Федерації футболу Шацького району призи отримали кращий воротар турніру Михайло Ягодинець («Нестер-Хаус»), кращий гравець Іван Гунчик («ДОФ Арбо»), кращий бомбардир Олександр Ліщук («Сантехбуд»).

Федерація футболу Волині нагородила за популяризацію пляжного футболу Володимира Найду та Петра Нестерука, кращого суддю Василя Герасимківа, за волю до перемоги – команду «Сантехбуд» (місто Ковель), за чесну гру - «Нестер-Хаус» (село Світязь).

Для довідки: Адальберт Карпонай народився в селі Ракошино Мукачівського району, на Закарпатті. У 90-х в українській вищій лізі в різний час грали і тренували три брата Корпоная: Іван, Адальберт і Тиберій. Найстарший - Тиберій за часів вже Незалежної України працював тренером кременчуцького «Кременя», мукачівських «Карпат» і СК «Миколаїв». Середній брат, Адальберт - став легендою "Кременя", крім того", луцького "Торпедо", харківського «Металіста», вінницької «Ниви». Наймолодший - Іван, виступав в майже рідному для сімейства Кременчуці, залишив яскравий слід в Тернополі, Дніпропетровську та Миколаєві. Адальберт Тиберійович був головою Федерації футболу Шацького району, головним тренером футбольного клубу «Світязь». Саме в цей період шацький «Світязь» став чемпіоном Волині з пляжного футболу, володарем Кубка області, чемпіоном Волині І ліги. 23 квітня, Адальберт Корпонай помер через хворобу.