Курси НБУ $ 39.57 € 42.12
Ці дві штанги «Вересу» ще довго будуть снитися

«У наступній грі обов’язково заб’ємо і виграємо», — ​обіцяє головний тренер рівнян Юрій Вірт. Адже його команда і свій третій матч у Прем’єр-лізі звела в «суху» нічию

Сергій ХОМІНСЬКИЙ

Українська Прем’єр-ліга. 3 тур. «Олімпік» (Донецьк) — «Верес» (Рівне) — 0:0.
30 липня 2017 року. Київ. Стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. 753 глядачі. Головний суддя Денис Шурман (Вишневе, Київська обл.).
«Верес»: Олександр Бандура, Володимир Адамюк, Сергій Борзенко, Микола Іщенко, Сергій Сімінін, Євген Морозенко (Валерій Кучеров, 45+1 хв.), Роман Карасюк, Ростислав Волошинович (Геннадій Пасіч, 46), Антон Котляр, Руслан Степанюк, Сергій Гринь (Михайло Сергійчук, 74).
Головний тренер Юрій Вірт.
Вдруге поспіль «Верес» грав із командою-учасником Ліги Європи. Якщо ФК «Олександрія» у матчі з рівнянами готувалася до протистояння з румунською «Астрою» (цей поєдинок завершився унічию 0:0), то «Олімпік» відверто «відходив» після першого, надвиснажливого матчу з грецьким «ПАОКом» (1:1).
За такої ситуації «Верес» мав справді реальні шанси на те, аби нарешті «розжитися» відразу трьома очками. Хоча стовідсоткові моменти команда створила лише в ендшпілі гри. На другій додатковій хвилині матчу перемогу рівнянам буквально «подали на тарілочці». Арбітр Денис Шурман прийняв, відверто кажучи, доволі суперечливе рішення, призначивши пенальті у ворота «Олімпіка».
Руслан Степанюк впевнено підійшов до точки та ударив — і коли вже, здавалось, переграв екс-воротаря «Волині» Артема Кичака, йому на допомогу прийшла штанга. Проте м’яч одразу відскочив до іншого рівнянина Антона Котляра, який ще із ближчої відстані теж умудрився «поцілувати» каркас воріт. Оце так невезіння!
Втретє поспіль рівняни грають унічию 0:0!
Ну а в чет­вертому турі (6 серпня у Кро­пивницькому із «Зіркою») — так пообіцяв Юрій Вірт — «Верес» таки заб’є і переможе. Чекаємо, віримо і бажаємо удачі.
Тим часом чинний чемпіон (а також володар Кубка та Суперкубка України) донецький «Шахтар» здобув «вольову» перемогу над «Сталлю» з Кам’янського. Хоча далася вона «гірникам» вкрай нелегко. До того ж — вийшла доволі суперечливою. На початку другого тайму, за рахунку 1:1, Тайсон на очах в арбітра Івана Бондара навмисне відмахується ліктем в обличчя Артура Данієляна. Це «чиста» червона картка! Точніше, це було б вилучення будь-де і будь-коли — але не в Україні у матчі за участю «Шахтаря»… Бондар сором’язливо показує Тайсону лише жовту, а вже в додані хвилини матчу донеччани таки «вимучують» перемогу. Дехто з молодих гравців «Сталі» після фінального свистка просто сидів на газоні і плакав…
А ось «Динамо» знову потішило. 5:0 у матчі з «Карпатами» і хет-трик Віктора Циганкова! До того ж, любителі футбольної статистики відразу вирахували — Циганков став наймолодшим автором трьох забитих м’ячів в одному матчі, побивши півстолітній рекорд Анатолія Бишовця! Третього серпня 1966 (!) року нападник київського «Динамо» Бишовець тричі забив у ворота «Чорноморця» у віці 20 років і 102 дні. Натомість Циганков тричі «розписався» у воротах «Карпат», маючи за плечима лише 19 років і 256 днів. Дай Боже, щоб Віктор хоча б повторив футбольну долю Анатолія Федоровича!

За воротами
Юрій ВІРТ, головний тренер «Вереса»:
«Ми були ближчими до перемоги. Дуже сподобалися заключні 20 хвилин у виконанні моєї команди. Але фортуна сьогодні була не на нашому боці. Радий, що не пропускаємо у третьому матчі поспіль. Проте дуже прикро, що не змогли забити.
Пенальті призначає суддя. Якщо відверто, то я момент удару не бачив: ні першої стійки, ні другої. Відвернувся, бо не хотів дивитися. Можливо, треба було б дивитися — тоді б забили. Нерви, останні хвилини гри… Десь не пощастило… У наступній грі обов’язково заб’ємо і виграємо».

Усі результати 3-го туру: «Сталь» — «Шахтар» — 1:2; «Динамо» — «Карпати» — 5:0; «Ворскла» — «Зірка» — 2:1; ФК «Маріуполь» — «Чорноморець» — 3:0; «Олімпік» — «Верес» — 0:0; ФК «Олександрія» — «Зоря» — 1:1.