«Верес» виграв у «Шахтаря». Але лише перший тайм…

Підопічним Юрія Вірта не вистачило кількох хвилин, щоб відібрати очки в чемпіона країни

Сергій ХОМІНСЬКИЙ

Українська прем’єр–ліга. 7 тур. «Верес» (Рівне) — «Шахтар» (Донецьк) — 1:2 (1:0 — Валерій Федорчук, 2 хв.; 1:1 — Марлос, 55 хв.; 1:2 — Дентіньо, 88 хв.)
27 серпня. Львів. Стадіон «Арена Львів». 7027 глядачів. Головний суддя Віталій Романов (Дніпро).
«Верес»: Олександр Бандура, Володимир Адамюк, Сергій Борзенко, Микола Іщенко, Сергій Сімінін, Роман Карасюк, Валерій Федорчук, Василь Кобін, Ростислав Волошинович (Геннадій Пасіч, 71 хв.), Руслан Степанюк, Михайло Сергійчук. Головний тренер Юрій Вірт.

« І хоч підопічні Юрія Вірта (який, до речі, в якості гравця захищав ворота «гірників») програли чемпіонам, проте заслужили на гучні оплески своїх глядачів.»

У попередньому турі — з одеським «Чорноморцем» — «Верес» вирвав перемогу, забивши єдиний гол на 90+2 хвилині. А в матчі з діючим чемпіоном — «Шахтарем» — рівняни відкрили рахунок «просто» на другій хвилині! «Гірники» порушили правила у центральному колі, а досвідчений 34–річний Микола Іщенко закинув звідтіля м’яч прямісінько у штрафний майданчик суперника, фактично вивівши Валерія Федорчука сам на сам з Андрієм П’ятовим. Екс–гравець «Кривбаса», ФК «Львів», «Дніпра», «Карпат», «Волині» та «Динамо» нагоду для взяття воріт іменитого суперника не змарнував. Удар у ближній кут — і «Арена Львів» на ногах! 1:0 — дебютант б’є чемпіона!!!
Переможний для «Вереса» рахунок протримався до перерви. А ось у другому таймі пані Фортуна трішки відвернулася від рівнян. «Шахтар» знову врятували бразильці. Спочатку Марлос зрівняв рахунок, а під самісіньку завісу поєдинку Дентіньо приніс донеччанам перемогу. У першому випадку мав місце рикошет, у другому — спровоковані нервозністю помилки «Вереса» у захисті.
Шкода, але точно не соромно! «Верес» із дебютантів чемпіонату стає грозою для авторитетів.
Також зазначимо, що саме 27 серпня — тобто у день матчу — відзначалися два знакових для суперників свята — День міста Рівного та День шахтаря. І хоч підопічні Юрія Вірта (який, до речі, в якості гравця захищав ворота «гірників») програли чемпіонам, проте заслужили на гучні оплески своїх глядачів. Тож, переконані, і надалі «червоно–чорний» потяг–експрес переповненим прямуватиме з Рівного до Львова. Тим паче, що вже у наступному турі, 9 вересня, «Верес» їде «в гості» до «Карпат» на нове «західноукраїнське дербі» (тривала перерва пояснюється матчами збірних у відборі до ЧС–2018)!
Тим часом чи не найобговорю­ваніший матч першого кола між ФК «Маріуполь» та «Динамо» не відбувся. Кияни таки не поїхали до прифронтового міста. Брати Суркіси («озброївшись» позицією СБУ, яка не рекомендувала проводити поєдинок через терористичну загрозу (хоча й обіцяла вживати усіх можливих заходів у разі його проведення) «не пустили» команду до Маріуполя. У ролі іншого «баранця на місточку» виступило контрольоване Ахметовим керівництво українського футболу, яке так само вперто не погодилося перенести матч в інше місто. Можна припустити, що ця ситуація ще довго буде «каламутити» Українську прем’єр–лігу. А будь–яке рішення щодо матчу (найімовірніше, це буде технічна поразка киян) знову активно обговорюватиметься та оскаржуватиметься у судах.
А ось хто справді потішив у сьомому турі — то це «Зоря»! У шести попередніх поєдинках луганчани спромоглися забити лише чотири голи — й навіть приблизно не були схожими на ту «Зорю», до якої ми вже почали звикати. Натомість у матчі з «Чорноморцем» підопічні Юрія Вернидуба нарешті «прокинулися», відвантаживши одеситам п’ять «сухих» м’ячів! Це половина голів, забитих у зіграних матчах туру! Хоча, до певної міри, такий результат можна пояснювати й плачевним станом нинішнього «Чорноморця»…

За воротами
Юрій ВІРТ, головний тренер «Вереса»:
« Хочу подякувати вболівальникам, які нас палко підтримували на стадіоні. Я задоволений грою і самовіддачею своєї команди. Сьогодні було як бажання, так і дисципліна. Звичайно, прикро пропускати після рикошету та на останніх хвилинах. Напевно, що молодому футболісту Геннадію Пасічу треба було просто вибити в аут, а він вибив у центр. Такі команди, як «Шахтар», подібні помилки не прощають».

Усі результати 7–го туру: «Сталь» — «Зірка» — 0:1; «Олімпік» — «Карпати» — 0:0; «Верес» — «Шахтар» — 1:2; ФК «Олександрія» — «Ворскла» — 0:1; «Зоря» — «Чорноморець» — 5:0; матч ФК «Маріуполь» — «Динамо» не відбувся.