Курси НБУ $ 39.67 € 42.52

Учні навчатимуться у школі 12 років

Повернувшись із канікул, народні депутати України ухвалили в другому читанні та в цілому проект закону «Про освіту», підтримавши його 255 голосами

За словами міністра освіти та науки Лілії Гриневич, головною новацією цього законопроекту є визнання таким, що втратив силу, закону «Про освіту» 1991 року та введення навчання учнів за програмою 12-річної повної загальної середньої освіти для початкової та профільної середньої освіти з вересня 2018-го, для базової середньої освіти з 1 вересня 2022 року.
Повна середня освіта буде складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років, яка надається в гімназії, та 3-річної профільної середньої освіти, яка отримується в ліцеї або в закладах професійної середньої освіти.
Навчання в школі діти зможуть починати у 6- чи 7-літньому віці. Результати навчання учнів після завершення кожного з рівнів освіти будуть оцінюватися шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися у вигляді зовнішнього незалежного тестування чи для учнів молодшої школи проводитиметься лише з метою моніторингу.
Також закон передбачає встановлення мінімальної зарплати викладачів на рівні трьох мінімальних зарплат. Особам із порушенням слуху забезпечується право на навчання мовою жестів. Крім того, прийнята реформа запроваджує поняття «освітній округ» та «опорна школа», а вчителів перевірятимуть «шкільні ревізори».
Як повідомила вчора Лілія Гриневич, на реалізацію нової редакції закону «Про освіту» у 2018 році необхідно 3 мільярди гривень.

Telegram Channel