Посунься, Бразиліє, Україна — ​також пентакампеон!

«Синьо-жовті» вп’яте у своїй історії виграють Чемпіонат світу з футболу серед спортсменів із наслідками дитячого церебрального паралічу

Сергій ХОМІНСЬКИЙ

Чемпіонат світу‑2017 з футболу 7х7. Фінал. Україна — Іран — 1:0 (Дмитро Молодцов, 9-та хвилина)
Паралімпійська збірна України у вирішальному матчі за «золото» перемогла команду Ірану з рахунком 1:0 і виборола титул чемпіона світу! Єдиний гол на 9-й хвилині записав на свій рахунок Дмитро Молодцов. Досвідчений — 32-річний — гравець одержав м’яч майже біля центральної лінії, протягнув його правим флангом до межі штрафного майданчика і завдав разючого удару в ближній кут воріт збірної Ірану!

« На цей момент українські футболісти є чинними чемпіонами Європи, світу та Паралімпійських ігор!»

Згадаймо увесь переможний шлях «синьо-жовтих» на Чемпіонаті світу в Аргентині. Отже, Україна перемагала: груповий етап — Північну Ірландію — 5:0, Австралію — 8:0, США — 2:0; чвертьфінал — Нідерланди — 7:0; півфінал — Росію — 6:4 (у серії пенальті, основний і додатковий час — 2:2) і у фіналі Іран — 1:0.
Цікаво, що рік тому на Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро українці у фіналі також здолали Іран — 2:1 (у додатковий час).
Приємно, що велика заслуга у цій перемозі і волинян — тренера збірної з Луцька Юрія Тимофеєва і форварда з Ковельщини Віталія Романчука.
Також нагадаємо, що збірна України є справжнім грандом світового футболу 7x7. «Синьо-жовті» п’ять разів вигравали Чемпіонат Європи (1999, 2002, 2006, 2010, 2014), п’ять разів тріумфували на Чемпіонаті світу (2001, 2003, 2009, 2013, 2017), а також тричі здобували «золото» Паралімпійських ігор (2004, 2008, 2016)!
На цей момент українці є чинними чемпіонами Європи, світу та Паралімпійських ігор!
А після п’ятого виграного ЧС наша збірна має повне право називатися у футболі 7x7 «пентакампеонами» — так само, як бразильці у великому футболі!

За воротами
Валерій СУШКЕВИЧ, керівник Національного паралімпійського комітету України, на своїй сторінці у Facebook:
«Вірив, що українські паралімпійські футболісти знову стануть чемпіонами світу. Гордий з того, що ми робимо для української держави, для українського народу в цей нелегкий час нашої історії. З перемогою України! Слава Україні!»