107 років у молитві. Українка, яка пам`ятає Першу світову
Схимонахиня Іоанна, яка проживає у Жіночому ставропігійному монастирі на честь Афонської ікони Божої матері на Житомирщинів урочищі Кип'яче Малинського району, днями відзначила своє 107-річчя
Марія Дмитрівна Мороз у миру, а нині - схимонахиня Іоанна, народилася в селі Малий Кучурів Заставнівського району Чернівецької області 25 березня 1911 року. Коли розпочалася війна, її батька забрали до війська, а вона разом із мамою жила в дідуся та бабусі. Сім'я була релігійною, тому й дівчинку привчили до щирої молитви, повідомляє Інфокава.
Доля підготувала жінці чимало випробувань. Спочатку арештували її чоловіка, а потім Марію Дмитрівну з донькою та сином відправили у заслання.
Майже 20 років Марія Дмитрівна жила далеко за межами України, а потім повернулася додому й оселилася у Чернівцях. Допомагала доньці по господарству і виховувала онуків, а коли з віком почала втрачати сили, вирішила присвятити своє життя Богові.
Марія Мороз у 99 років стала інокинею. Потім отець Роман забрав її у жіночий монастир у Кип'ячому, де вона прийняла постриг у монахині, а згодом - у схимонахині.
Онук найстаршої жінки України став священиком. Нині отець Роман Барановський настоятель храму святителя Михаїла, першого митрополита Київського на території центральної клінічної лікарні міста Києва та благочинний лікарняних храмів столиці. Саме він узявся за відродження монастиря в урочищі Кип'яче. Святиня постала на місці розстрілів у радянські часи насельників чоловічого монастиря на честь Казанської ікони Божої Матері, який свого часу заснували афонські ченці.
Марія Мороз у 99 років стала інокинею. Потім отець Роман забрав її у жіночий монастир у Кип'ячому, де вона прийняла постриг у монахині, а згодом - у схимонахині.
«Все життя вона молилася і без молитви не починала й не закінчувала день. Навіть у ті страшні часи, коли про Бога не можна було згадувати, вона ходила сповідатися і причащатися. Схимонахиня багато страждала за віру і за Україну. Ті роки, коли вона не мала щастя, їй повернулися. Дякуючи молитві, вона живе. Треба ж, аби хтось за нас усіх молився. Якщо виникає проблема чи потрібно вирішити якесь питання, прошу, щоб вона помолилася і схимонахиня молиться по 1000-2000 Ісусових молитов. У неї дуже сильна молитва. Вона годинами повторює: «Господи, Ісусе Христе, сине Божий, помилуй нас», - ділиться онук Іоанни.
У монастирі стверджують, що нині схимонахиня Іоанна найстаріша жінка України. Нещодавно вона успішно перенесла операцію з видалення катаракти і зафіксувала ще один рекорд. У Житомирській обласній клінічній лікарні ім. Гербачевського - це перший випадок, коли пацієнтці у такому поважному віці провели оперативне втручання на очах.
На запитання, у чому ж криється секрет довголіття, схимонахиня Іоанна спокійно і врівноважено відповідає: «Не знаю... Так Бог мене благословив. Я все своє життя молюся».
Жіночий ставропігійний монастир на честь Афонської ікони Божої Матері в урочищі Кип'яче ще називають «жіночим Афоном». Він розташований серед тихого соснового лісу й оточений річкою Ірша. Зараз там проживає 80 інокинь та монахинь, а також до 20 послушниць у самій обителі та скитах.