Слова монаха Старочорторийського монастиря для Віталія Романюка стали пророчими
Отець Варлаам передбачив майбутню долю молодому семінаристу із села Рокині Луцького району, який у 2017 році став настоятелем Куклівського Свято–Михайлівського храму, що на Маневиччині
«Я щиро молився — і Бог повернув брата з того світу»
— Мій старший брат Сергій потрапив в автокатастрофу, лікарі не давали йому шансів на життя, — розповідає священик. — Я, десятикласник, пішов до місцевого батюшки у Рокинях. Він, вислухавши мене, порадив молитися, тоді Бог допоможе. Через три тижні після цієї розмови брат вийшов із коми і згодом повернувся до повноцінного життя. Напевно, цей випадок і став поштовхом, аби я прийшов до храму Божого.
Невдовзі Віталій попросив у настоятеля благословення на вступ у духовну семінарію. Проте в душі все ще вагався. Подав документи не лише у Волинську духовну семінарію, а й у ряд вузів Києва, Житомира та Луцька і всюди пройшов на державне замовлення.
— Можливо, якби не вступив до семінарії, то пішов би навчатися в один із них, бо Господні шляхи для нас не відомі, — продовжує священик. — Однак у мене все вийшло, і у 2011 році я став семінаристом.
Якось на зимових канікулах Віталій відгукнувся на запрошення поколядувати на храм. У цьому молодіжному гурті він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Тетяною і родом вони з одного селища.
Я часто бував у Старочорторийському чоловічому монастирі, а один із монахів — отець Варлаам — є моїм духовним наставником.
— За спеціальністю я вчитель англійської мови, і на той час навчалась у Києві, — долучається до розмови дружина Тетяна Олександрівна. — Перший рік бачилися з Віталієм лише раз на місяць, бо він був у Луцьку, а я — в столиці.
Закінчивши духовну семінарію, у 2015 році з благословення правлячого митрополита УПЦ МП Ніфонта Віталій Романюк подав документи у Київську духовну академію. По закінченні першого курсу молодята одружилися. Згодом був рукоположений митрополитом Онуфрієм у дяківський сан, а на 25–річчя Харківського собору на площі перед Успенським собором — у сан священика.
«Не переживай, будеш служити біля мене»
Після недовгих роздумів подружжя повернулося на Волинь та звернулося по допомогу до владики.
— Ми місяць сиділи в очікуванні, віддавшись на волю Божу, і не знали, де будемо, — говорить матушка.
— Я часто бував у Старочорторийському чоловічому монастирі, а один із монахів — отець Варлаам — є моїм духовним наставником, — продовжує розмову отець Віталій. — Якось, ще будучи студентом семінарії, я поїхав до нього, і він мені сказав: «Не переживай, будеш служити біля мене». Я тоді не міг зрозуміти його слів. Уже після закінчення академії викликає мене владика Нафанаїл, показує на мапі місце й каже: «Підеш сюди». Дивлюся: село Кукли. І тільки тоді пригадав одну історію. Коли проходив послух у Старосільському монастирі, то не знав, як доїхати до Старого Чорторийська. Вирішив іти пішки, думаючи, що це близько. Дійшов до зупинки і стою. Аж тут телефонує отець Варлаам і питає, де я. Кажу, що біля повороту на Кукли, а він відповідає: «То там будеш і служити». Це було за п’ять років до мого призначення.
— Тут хороші люди — надзвичайно прості і душевні, — продовжує священик. — Попри щоденну клопітку сільську роботу вони охоче поспішають на Богослужіння. Сподобався і Свято–Михайлівський храм. Видно, що мій попередник отець Микола Рибак був добрим господарем і досить плідно потрудився. Зроблений гарний ремонт, проведено опалення, створено два церковні хори. Мені хотілося б послужити громаді власним прикладом. І щиро радію, що місцевий люд небайдужий до того, що робить церква, та із запалом відгукується на добрі починання.
Сергій ГУСЕНКО