Курси НБУ $ 41.84 € 43.51
«Жодна світлина цієї краси не передасть —  треба бачити на власні очі!»

Дерев’яне мереживо, вирізьблене Олегом Мамедовим, викликає подив і захоплення.

Фото ternopil.depo.ua.

«Жодна світлина цієї краси не передасть — треба бачити на власні очі!»

Так кажуть люди, котрі приїжджають з усіх усюд, аби подивитися на унікальний іконостас у храмі Покладення Ризи Пресвятої Богородиці Української автокефальної православної церкви, що в невеличкому селі Тютьків Теребовлянського району Тернопільщини

А поглянути і справді є на що! Вісімнадцять образів в одному стилі вишиті бісером із дотриманням усіх церковних канонів, обрамлені дерев’яним липовим каркасом і об’єднані у триярусний іконостас. Завдяки грі світла на намистинках зображення святих здаються об’ємними, немов живими, а зайві відблиски «приховує» спеціальне скло, яким покриті ікони. Не менше захоплення викликає і різьблене — немов з мережива — світле обрамлення образів роботи майстра Олега Мамедова. Долучилася до справи й іконописна школа Леоніда Бачинського та дизайнер–ілюстратор Олена Трубанова.

 

Такий іконостас – єдиний у світі!
Такий іконостас – єдиний у світі!

 

Працювали над незвичайним іконостасом більш як півтора року, кожен образ вишивала окрема родина. 

Натхненником та організатором створення такої краси є настоятель храму отець Степан Суканець. Він і запропонував громаді таку ідею, і знайшов майстрів, які допомогли її втілити. Священик запевняє: унікальність полягає в тому, що ніде у світі немає цілісного іконостасу, в якому всі образи вишиті вручну бісером. «Ми хотіли мати щось ексклюзивне, але водночас і близьке людям. Мальовані іконостаси створює часто один художник. А це — роботи простих людей, наших вишивальниць. Вони місцеві, декотрі живуть за кордоном. Ми спільно радилися, підбирали кольори», — розповідає отець Степан.

 

Отець Степан із гордістю демонструє роботу своїх парафіянок-рукодільниць.
Отець Степан із гордістю демонструє роботу своїх парафіянок-рукодільниць.

 

Працювали над незвичайним іконостасом більш як півтора року, кожен образ вишивала окрема родина. Як стверджують майстрині, загалом на створення 18 ікон, що разом мають площу 7,12 квадратного метра і вагу 17,724 кілограма, використано близько 1,5 мільйона дрібних намистинок.

Тепер парафіяни планують вишити бісером Хресну дорогу, поставити у храмі два образи заввишки у людський зріст. Що ж — побажаймо їм успіхів у благородній справі!

Надія АНДРІЙЧУК.

Telegram Channel